کد خبر: 57865تاریخ انتشار : 10:35:44 - یکشنبه 5 فوریه 2017

برنجکاران توجه کنند؛

شخم زمستانه اولین گام در کشت علمی برنج است

شخم زمستانه اولین گام در کشت علمی برنج است و دارای مزایای بیشماری می باشد و برنجکاران گیلانی باید به این گام اولیه توجه کنند چرا که افزایش حاصلخیزی خاك، صرفه‌جویی در میزان مصرف آب و كاهش جمعیت برخی از آفت‌های برنج و غنی‌سازی خاك از جمله مزایای شخم زمستانه مزارع برنج است.

به گزارش بهجت نیوز؛ شخم زمستانه اولین گام در کشت علمی برنج است و دارای مزایای بیشماری می باشد و برنجکاران گیلانی باید به این گام اولیه توجه کنند چرا که افزایش حاصلخیزی خاك، صرفه‌جویی در میزان مصرف آب و كاهش جمعیت برخی از آفت‌های برنج و غنی‌سازی خاك از جمله مزایای شخم زمستانه مزارع برنج است.

شخم زمستانه موجب از بین رفتن پناهگاه زمستانی آفت‌ها به‌خصوص كرم ساقه خوار برنج می‌شود.  این كار همچنین سبب ذخیره رطوبت، افزایش محصول، استفاده بهینه از نزولات جوی و سلامت محصول خواهد شد.  شخم زنی در این فصل باعث آمادگی خاك برای كشت می‌شود،  كشاورزان منطقه برای بهره‌مندی از نزولات جوی و استفاده بهینه از آب‌های سطحی به شخم زدن اراضی شالیزاری خود اقدام كنند.


شرایط جوی مساعد به دنبال بارندگی‌های اخیر زمینه عملیات شخم زنی را كه معمولاً در زمستان انجام می‌شود در این فصل از سال در شالیزارهای گیلان فراهم كرده است. زمین برنج‌كاری برای شخم زنی مطلوب نیازمند آب است لذا در شخم‌های بهاره و قبل از نشا  شاهدیم كه ابتدا زمین آبگیری و بعد وارد مراحل شخم و تسطیح وغیره می‌شود. در فصل پاییز و زمستان و اصولاً پس از سرد شدن هوا، هم شالیكار زمان وفراغت دارد و هم این‌كه به دلیل بارش‌های فصلی، آب كافی در اختیار است كه فرایند شخم زنی را تسهیل می‌كند. این كار لاروها و حشراتی را كه برای زمستان‌گذرانی به‌لایه سطحی‌تر خاك رفته‌اند، در معرض هوای سرد قرار می‌دهد و از بین می‌برد و یا آفات نباتی نظیر كرم ساقه خوار برنج با این روش مكانیكی كنترل می‌شوند.

در شخم زمستانه خاك علاوه بر ازمیان رفتن لارو‌های حشرات، تخم علف‌های هرز مزارع نیز نابود می‌شود «سوروف» از فراگیرترین علف‌های هرز مزارع برنج است. مبارزه با هر یك از اینها با سموم شیمیایی، جدا از صدمات محیط‌زیستی، نیازمند هزینه تهیه نهاده و نیز مصرف مضاعف آب است كه همه آنها در نهایت هزینه تولید را افزایش می‌دهند.


ممكن است بنابه شرایط جوی در فصل بهار شاهد بروز كم‌آبی باشیم، در حالی كه شخم زمستانه می‌تواند پشتوانه‌ای برای تسهیل شخم بهاره محسوب شود و با اندك میزان آب در اختیار كشاورز شالیكار بتواند زمینش را برای انتقال نشا آماده كند لذا می‌بینیم كشاورز با یك اقدام معمولی می‌تواند بهره‌وری آب و بازدهی محصولش را افزایش دهد. میزان آب مصرفی برای آماده‌سازی زمین شالیكاری با نوع خاك، توانایی و ظرفیت خاك برای نگهداری آب، چگونگی عملیات آماده‌سازی و زمان‌های صرف شده ارتباطی مستقیم دارد.

اگرچه گیلان در مقایسه با بسیاری از مناطق به لحاظ تأمین آب استان پرآبی محسوب می‌شود اما واقعیت این است كه تغییرات اقلیمی، پراكندگی بارش، از دست رفتن آب به‌صورت هرزآب و روان آب باید شالیكار گیلانی را برای داشتن فصل زراعی كم دردسر به رعایت اصول حفظ منابع آبی وا دارد.