کد خبر: 57816تاریخ انتشار : 23:34:18 - شنبه 4 فوریه 2017

به بهانه فرارسیدن سالروز شهادت؛

نگاهی کوتاه به زندگی شهید نادر مهدوی

به بهانه فرارسیدن سالروز شهادت شهید سرافراز ارتش اسلام شهید نادر مهدوی نگاهی کوتاه به زندگی این شهید والامقام برای همه اهالی وادی خاک، راه افلاک را می تواند ترسیم کند.

به گزارش بهجت نیوز؛ به بهانه فرارسیدن سالروز شهادت شهید سرافراز ارتش اسلام شهید نادر مهدوی نگاهی کوتاه به زندگی این شهید والامقام برای همه اهالی وادی خاک، راه افلاک را می تواند ترسیم کند.

شهيد نادر مهدوي‌ شنبه‌بازاري‌ فرزند ذكريا در سال‌ ۱۳۳۹ در روستاي‌ شنبه‌بازار شهرستان فومن ديده‌ به‌جهان‌ گشود. پس‌ از دوره‌ كودكي‌، پا به‌ مدرسه‌ نهاد و تا سال‌ سوم‌ دبيرستان‌ در رشته‌ي‌ اقتصاد به‌ادامه‌ي‌ تحصيل‌ پرداخت‌.

شهيد مهدوي‌ در كنار تحصيل‌ به‌ كار كشاورزي‌ نيز مي‌پرداخت‌ و پس‌ از پيروزي‌انقلاب‌، در كنار ديگر برادران‌ حزب‌ الله‌، به‌ فعاليت‌هاي‌ مذهبي‌ ـ فرهنگي‌ مشغول‌ بود و دراين‌ موفقيت‌، موفق‌ شد تا به‌ همراه‌ تني‌ چند از برادران‌ حزب‌الله‌، به‌ ملاقات‌ حضرت‌ امام‌ شرفياب‌ گردد. در مهر ماه‌ ۱۳۵۸ به‌ خدمت‌ مقدس‌ سربازي‌ اعزام‌ شد و به‌ نيروي‌ زميني‌ ارتش‌ جمهوري‌ اسلامي‌ايران‌ (نزاجا) پيوست‌. مدت‌ زيادي‌ از خدمتش‌ نگذشته‌ بود كه‌ جنگ‌ تحميلي‌ شروع‌ شد و شهيدمهدوي‌ از لشكر ۲۱حمزه‌ تهران‌ به‌ سوي‌ جبهه‌ رهسپار گرديد و در كنار ديگر رزمندگان‌ اسلام‌، مشغول‌ نبرد شد.

در طي اقامتش‌ در جبهه‌، چندين‌ بار جهت‌ ديدار خانواده‌ به‌ زادگاهش‌ آمد و در آخرين‌ باري‌ كه‌ به‌مرخصي‌ آمد، تغييراتي‌ در حالات‌ و رفتارش‌ پديدار شده‌ بود كه‌ گواه‌ به‌ شهادتش‌ بود. اين‌ شهيد بزرگوار، سرانجام‌ در هفدهم‌ بهمن ۱۳۵۹ در محور آبادان‌ ـ ماهشهر، خونش‌ توسط‌ مزدوران‌ بعثي‌ به‌ زمين‌ ريخته‌ شد و بدين‌ طريق‌ به‌ شهادت‌ رسيد.

پيكر خونبارش‌، پس‌ از سه‌ روز به‌ زادگاهش‌آورده‌ شد و با حضور امت‌ هميشه‌ در صحنه‌ي‌ اين‌ منطقه‌ و جمعي‌ از روحانيون‌ و مسئولين‌ تشیع گردید و در كنارديگر شهداي روستای شنبه‌بازار شهرستان فومن (سبزقبا) به‌ خاك‌ سپرده‌ شد. پس‌ از شهادت‌ اين‌ بزرگوار، يكي‌ از مدارس‌ روستاي‌ شنبه‌بازار به‌ نامش‌ نامگذاري‌ گرديد.

/میلاد پورمحسن