کد خبر: 57816تاریخ انتشار : ۲۳:۳۴:۱۸ - شنبه ۱۶ بهم ۱۳۹۵

به بهانه فرارسیدن سالروز شهادت؛

نگاهی کوتاه به زندگی شهید نادر مهدوی

به بهانه فرارسیدن سالروز شهادت شهید سرافراز ارتش اسلام شهید نادر مهدوی نگاهی کوتاه به زندگی این شهید والامقام برای همه اهالی وادی خاک، راه افلاک را می تواند ترسیم کند.

به گزارش بهجت نیوز؛ به بهانه فرارسیدن سالروز شهادت شهید سرافراز ارتش اسلام شهید نادر مهدوی نگاهی کوتاه به زندگی این شهید والامقام برای همه اهالی وادی خاک، راه افلاک را می تواند ترسیم کند.

شهید نادر مهدوی‌ شنبه‌بازاری‌ فرزند ذکریا در سال‌ ۱۳۳۹ در روستای‌ شنبه‌بازار شهرستان فومن دیده‌ به‌جهان‌ گشود. پس‌ از دوره‌ کودکی‌، پا به‌ مدرسه‌ نهاد و تا سال‌ سوم‌ دبیرستان‌ در رشته‌ی‌ اقتصاد به‌ادامه‌ی‌ تحصیل‌ پرداخت‌.

شهید مهدوی‌ در کنار تحصیل‌ به‌ کار کشاورزی‌ نیز می‌پرداخت‌ و پس‌ از پیروزی‌انقلاب‌، در کنار دیگر برادران‌ حزب‌ الله‌، به‌ فعالیت‌های‌ مذهبی‌ ـ فرهنگی‌ مشغول‌ بود و دراین‌ موفقیت‌، موفق‌ شد تا به‌ همراه‌ تنی‌ چند از برادران‌ حزب‌الله‌، به‌ ملاقات‌ حضرت‌ امام‌ شرفیاب‌ گردد. در مهر ماه‌ ۱۳۵۸ به‌ خدمت‌ مقدس‌ سربازی‌ اعزام‌ شد و به‌ نیروی‌ زمینی‌ ارتش‌ جمهوری‌ اسلامی‌ایران‌ (نزاجا) پیوست‌. مدت‌ زیادی‌ از خدمتش‌ نگذشته‌ بود که‌ جنگ‌ تحمیلی‌ شروع‌ شد و شهیدمهدوی‌ از لشکر ۲۱حمزه‌ تهران‌ به‌ سوی‌ جبهه‌ رهسپار گردید و در کنار دیگر رزمندگان‌ اسلام‌، مشغول‌ نبرد شد.

در طی اقامتش‌ در جبهه‌، چندین‌ بار جهت‌ دیدار خانواده‌ به‌ زادگاهش‌ آمد و در آخرین‌ باری‌ که‌ به‌مرخصی‌ آمد، تغییراتی‌ در حالات‌ و رفتارش‌ پدیدار شده‌ بود که‌ گواه‌ به‌ شهادتش‌ بود. این‌ شهید بزرگوار، سرانجام‌ در هفدهم‌ بهمن ۱۳۵۹ در محور آبادان‌ ـ ماهشهر، خونش‌ توسط‌ مزدوران‌ بعثی‌ به‌ زمین‌ ریخته‌ شد و بدین‌ طریق‌ به‌ شهادت‌ رسید.

پیکر خونبارش‌، پس‌ از سه‌ روز به‌ زادگاهش‌آورده‌ شد و با حضور امت‌ همیشه‌ در صحنه‌ی‌ این‌ منطقه‌ و جمعی‌ از روحانیون‌ و مسئولین‌ تشیع گردید و در کناردیگر شهدای روستای شنبه‌بازار شهرستان فومن (سبزقبا) به‌ خاک‌ سپرده‌ شد. پس‌ از شهادت‌ این‌ بزرگوار، یکی‌ از مدارس‌ روستای‌ شنبه‌بازار به‌ نامش‌ نامگذاری‌ گردید.

/میلاد پورمحسن