کد خبر: 57743تاریخ انتشار : 4:09:34 - شنبه 4 فوریه 2017

کارشناس فرهنگی حوزه علمیه قم :

ایمان، معنویت و روحیه سلحشوری مهمترین اثر انقلاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی است

یک کارشناس فرهنگی حوزه علمیه گفت: ایمان، مقاومت و روحیه سلحشوری مهمترین اثر انقلاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی است.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین امیر شعبانی پور در گفتگو با خبرنگار ۸دی، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامیی اظهار داشت: به فرموده ی امام روح الله (ره) مهم ترین عامل پیروزی همان تحول الهی بوده است.

وی با بیان اینکه نباید فراموش کنیم که انقلاب مردمی اسلام در ایران، کیفیتش ایمانی و فرهنگی به پشتوانه عقیده و تفکر مترقی ولایت مطلقه فقیه بوده است، افزود:  باید میزان اثرگذاری انقلاب و معنویت را در جوانان پس از انقلاب در اولویت قرار دهیم زیرا در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقش اول را جوانان در هر گروه و قشری از طلبه گرفته تا دانشجو و بازاری بر عهده داشتند.

کارشناس فرهنگی حوزه علمیه قم به تشریح روزهای سخت تاریخ پیش از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: همه دوران پرشکوه انقلا ار روزهای شکنجه و مقاومت به مانند حجج السلام نواب صفوی و شجونی در سیاه چاهای ظلمت و دیکتاتوری پهلوی تا جان فشانی در دفاع مقدس و خط شکنی علوم مختلف پزشکی و مهندسی و مخصوصا هسته ای تا بصیرت و فاداری به انقلاب اسلامی در سال ۸۸ بسیار حائز اهمیت و افتخارآمیز است.

حجت الاسلام شعبانی پور با بیان اینکه معنویت و ارزشهای الهی همچنان اولویت مردم عزیز است، اظهار کرد: به طور مثال همدلی و سفره های ماه محرم و ماه رمضان، اعتکاف، اردوهای جهادی، حضور مشتاقانه جوانان در جبهه های مقاومت، تشییع شهدای مدافع حرم و یاد بود آنها و یا پوشش مردمی ما در مشایعت شهدای غواص و در این روز ها شهدای آتشنشان، فرصت بازبینی خوبی در نوع نگاه مسئولین به جامعه است.

وی تاکید کرد: اولویت قرار گرفتن ایمان و معنویت مهمترین اثر انقلاب اسلامی در سبک زندگی ایرانی اسلامی می باشد.

این کارشناس فرهنگی حوزه علمیه قم با بیان اینکه از نقاط قوت و مهم انقلاب، هویت بخشی به زنان جامعه می باشد، ادامه داد: مهندسی برای جنایت فرهنگی و ایمانی و فلج کردن جامعه دختران و زنان ایرانی در زمان پهلوی اول با قضایای کشف حجاب و ساخت بیش از ۴۰۰ فیلم سینمایی در دوران پهلوی دوم که در آن قبل از نقش زنان همواره یک نقش منفی و مبتذل بود هویت زنان مسلمان ایرانی را تهدید کرده بود.

حجت الاسلام شعبانی پور با اعلام اینکه زن بعد از انقلاب با قبل از انقلاب دارای تفاوت های قابل توجه است، افزود: امروز جامعه زنان با همه نواقص موجود از جمله سطح تحصیلات و نقش آفرینی بانوان در عرصه های خانوادگی و علمی و فنی، هنری و اجتماعی قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.

وی به موضوع رفاه و معشیت و مقایسه قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و اذعان داشت: جمیعت کشور قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۳۴ ملییون با صادرات روزانه ۶ میلیون بشکه نفت بود اما امروز کشور قریب به ۸۰ ملییون نفر جمعیت دارد و علی رغم همه تحریم های ظالمانه و حوادث بعد پیروزی انقلاب اسلامی و با صادرات روزانه ۲ ملییون بشکه نفت و مشکلاتی  اعم از جنگ تحمیلی که به رقم همان زمان ۶۷،۴۴۰ ملییارد دلار و به رقم امروزی بیش از ۱۱ تریلیون دلار به کشور خسارت زد قدرت خرید مردم و سطح رفاه آنها بالا رفته است.

شعبانی پور تأکید کرد: با وجود ۱۷۰۰۰ ترور منجر به شهادت و ناکارآمدی مسئولین غیر انقلابی و همه مشکلات ذکر شده، جمهوری اسلامی راه پیشرفت را طی کرده است.

کارشناس فرهنگی حوزه علمیه قم وجه تمایز انقلاب اسلامی را روحیه سلحشوری و مقاومت جوانان نام برد و گفت: بالاترین اثر انقلاب اسلامی در میان ملت ما و امروزه به تبع آن در کشور های دیگر، روحیه ی سلحشوری و مقاومت در برابر ظالم و متجاوز می باشد که باعث شده به اعتراف همگان ایران اسلامی با اینکه در نقطه نا امن دنیا قرار گرفته ولی به سبب همین عقیده و روحیه در امنیت باشد و این امنیت را به کشور های مظلوم دیگر ببرد که این نعمت را ثمره خون شهدا و رشادت رزمندگان می دانیم.

حجت الاسلام شعبانی پور با تاکید بر اینکه نباید فراموش شود که این دلیر مردان در خط ولی فقیه بوده و می باشند، خاطرنشان کرد: در واقع نقشه راه رسیدن به استقلال، آزادی و پیشرفت همه عرصه ها در گرو وحدتی در تبعیت از ولی فقیه بوده و خواهد بود.

انتهای پیام/