کد خبر: 57715تاریخ انتشار : ۲:۲۵:۱۹ - شنبه ۱۶ بهم ۱۳۹۵

به مناسبت فرارسیدن دهه فجر؛

نگاهی به زندگی نامه شهید فومنی روزهای پیروزی انقلاب

شهید محمد کاظمی از شهدای انقلاب شهرستان فومن می باشد که در روز ۲۳ بهمن سال ۵۷ به توفیق شهادت نائل گردید به جا است با نگاهی به زندگی یکی دیگر از یاران امام خمینی(ره) گوشه ای از مجاهدت های این شهید والامقام که در روز های پیروزی انقلاب اسلامی به شهادت رسید را منعکس نمائیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ شهید محمد کاظمی از شهدای انقلاب شهرستان فومن می باشد که در روز ۲۳ بهمن سال ۵۷ به توفیق شهادت نائل گردید به جا است با نگاهی به زندگی یکی دیگر از یاران امام خمینی(ره) گوشه ای از مجاهدت های این شهید والامقام که در روز های پیروزی انقلاب اسلامی به شهادت رسید را منعکس نمائیم.

شهید محمد کاظمی در سال ۱۳۳۳ در روستای‌ ازبر شهرستان فومن دیده به جهان گشود. دوران‌ کودکی‌ را در کنار خانواده‌ زحمتکش‌ و کشاورزش‌ سپری‌ نمود و تحصیلات ابتدایی خود را در زادگاهش به پایان رساند و به دلیل عدم امکانات برای ادامه تحصیل ناچار به تهران عزیمت کرد و در منزل برادر بزرگش ساکن شد و دوره راهنمایی را نیز طی کرد اما به دلیل مشکلات مالی مدرسه را رها کرد و با سفارش برادرش در کارخانجات نظر آباد هشتگرد مشغول به کار شد.

پس از مدتی در صنایع هواپیمایی به کار پرداخت و به صورت مخفی علیه شاه مخلوع مبارزه می کرد. و با امام خمینی (ره) و امام موسی صدر آشنا شد و همواره برای دوستانش از آنان صحبت می کرد. بعد از مسافرت به مشهد و اقامت به مدت سه روز در منزل فرزند آیت ا… آخوندی، وقتی بازگشت در سال ناهار خوری صنایع هواپیمایی توسط ماموران ساواک دستگیر شد و حدود ۲۲ روز هیچکس اطلاعی از سرنوشت او نداشت. دوستانش با تلاش فراوان توانستند اجازه ملاقات برای خانواده اش بگیرند و پس از شکنجه های زیاد سرانجام بعد از دو ماه آزاد شد.

در سال ۵۷ همزمان با اوج گیری انقلاب فعالیتهای چشمگیری در تهران و قم داشت و به فرمان امام پس از لغو حکومت نظامی همراه دوستانش به پادگانها حمله کردند و تعدادی از پادگانها را تسخیر کرد. با توجه به اینکه علاقه زیادی به خانواده اش به خصوص به دخترش فاطمه داشت اما به فرمان امام(ره) لبیک گفت و در طلیعه پیروزی انقلاب یوم ا… ۲۲ بهمن در پادگان باقری سابق توسط ماموران گارد شاه معدوم به درجه رفیع شهادت نائل گردید و نهایتاً در بهشت‌ زهرای‌ تهران‌ به‌ خاک‌ سپرده‌ شد.
روحش شاد یادش گرامی و راهش پر رهرو باد