کد خبر: 57715تاریخ انتشار : 2:25:19 - شنبه 4 فوریه 2017

به مناسبت فرارسیدن دهه فجر؛

نگاهی به زندگی نامه شهید فومنی روزهای پیروزی انقلاب

شهید محمد کاظمی از شهدای انقلاب شهرستان فومن می باشد که در روز 23 بهمن سال 57 به توفیق شهادت نائل گردید به جا است با نگاهی به زندگی یکی دیگر از یاران امام خمینی(ره) گوشه ای از مجاهدت های این شهید والامقام که در روز های پیروزی انقلاب اسلامی به شهادت رسید را منعکس نمائیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ شهید محمد کاظمی از شهدای انقلاب شهرستان فومن می باشد که در روز 23 بهمن سال 57 به توفیق شهادت نائل گردید به جا است با نگاهی به زندگی یکی دیگر از یاران امام خمینی(ره) گوشه ای از مجاهدت های این شهید والامقام که در روز های پیروزی انقلاب اسلامی به شهادت رسید را منعکس نمائیم.

شهيد محمد كاظمي در سال 1333 در روستاي‌ ازبر شهرستان فومن ديده به جهان گشود. دوران‌ كودكي‌ را در كنار خانواده‌ زحمتكش‌ و كشاورزش‌ سپري‌ نمود و تحصيلات ابتدايي خود را در زادگاهش به پايان رساند و به دليل عدم امكانات براي ادامه تحصيل ناچار به تهران عزيمت كرد و در منزل برادر بزرگش ساكن شد و دوره راهنمايي را نيز طي كرد اما به دليل مشكلات مالي مدرسه را رها كرد و با سفارش برادرش در كارخانجات نظر آباد هشتگرد مشغول به كار شد.

پس از مدتي در صنايع هواپيمايي به كار پرداخت و به صورت مخفي عليه شاه مخلوع مبارزه مي كرد. و با امام خميني (ره) و امام موسي صدر آشنا شد و همواره براي دوستانش از آنان صحبت مي كرد. بعد از مسافرت به مشهد و اقامت به مدت سه روز در منزل فرزند آيت ا… آخوندي، وقتي بازگشت در سال ناهار خوري صنايع هواپيمايي توسط ماموران ساواك دستگير شد و حدود 22 روز هيچكس اطلاعي از سرنوشت او نداشت. دوستانش با تلاش فراوان توانستند اجازه ملاقات براي خانواده اش بگيرند و پس از شكنجه هاي زياد سرانجام بعد از دو ماه آزاد شد.

در سال 57 همزمان با اوج گيري انقلاب فعاليتهاي چشمگيري در تهران و قم داشت و به فرمان امام پس از لغو حكومت نظامي همراه دوستانش به پادگانها حمله كردند و تعدادي از پادگانها را تسخير كرد. با توجه به اينكه علاقه زيادي به خانواده اش به خصوص به دخترش فاطمه داشت اما به فرمان امام(ره) لبيك گفت و در طليعه پيروزي انقلاب يوم ا… 22 بهمن در پادگان باقري سابق توسط ماموران گارد شاه معدوم به درجه رفيع شهادت نائل گرديد و نهايتاً در بهشت‌ زهراي‌ تهران‌ به‌ خاك‌ سپرده‌ شد.
روحش شاد يادش گرامي و راهش پر رهرو باد