کد خبر: 57567تاریخ انتشار : 2:16:56 - پنجشنبه 2 فوریه 2017

یادداشت/رضا صادقی

روحانی و ادامه سخنان تکراری و ملال آور

رضا صادقی فعال سیاسی و رسانه در یادداشتی با عنوان روحانی و ادامه سخنان تکراری و ملال آور کارنامه چهار ساله دولت تدبیر و امید را مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش بهجت نیوز؛ رضا صادقی فعال سیاسی و رسانه در یادداشتی با عنوان روحانی و ادامه سخنان تکراری و ملال آور کارنامه چهار ساله دولت تدبیر و امید را مورد بررسی قرار داده است. متن این یادداشت به شرح ذیل می باشد:

حسن روحانی که درسالروز فناوری هسته ای سخن می گفت  و سخنانش هم کما فی السابق مستقیم از صدا و سیما پخش می شد، گر چه همواره برای ایجاد شبهه و عزیز بدون مدعیست که سخنان بی فایده اش سانسور میگردد. او به جای گزارش به ملت در خصوص عملکرد چهار ساله اش که فکر میکند خیلی باقیست، باز تلاش کرد تا خود را مطرح کند و تلویحا خویش را برجسته سازد و به ترفندهایی چون تظاهر به علم و دانش خواست تا از خود یک چهره علمی و دمکرات و مترقی بسازد و به ایراد دروغهایی خود ساخته تمسّک می جست که بیشتر کار تبلیغات ریاست جمهوری داشت.

واضح است که ایشان دارای یک شخصیت نظامی و اطلاعاتی است تا یک عضور هیات علمی، گر چه امور اطلاعاتی و نظامی هیچگاه سوای علم نبوده است و علم و دانش و خرد اساس آن را تشکیل می دهد. حسن روحانی به مدت بیش از ۲۰ سال تا پیش از ریاست جمهوری اش دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور و نماینده رهبری بوده است و سالها فرماندهی پدافند هوایی کشور را به عهده داشته است اما اکنون آنها را بیاد نمی آورد، می پندارد که مطرح کردنش ضرورتی نداشته و ممکن است باعث کاهش آرای او شود.

وی تلاش میکند تا خود را به دروغ تافته جدا بافته از جمهوری اسلامی رندانه نشان دهد.ایشان در طی آن سالها پیوسته عنصری خاموش و از کلیه تنشهای ظاهری دور بوده و هرگز کمترین واکنشی نسبت به جریانات نداشته و تنها رصد می کرده است.اینک روش جدیدی را برگزیده است، تا راحت تر بتواند به تحمیق توده بپردازد.

وی امروز باز از شاهکار برجام دفاع کرد و از خیرات و مبرات و فضایل آن مبالغه می کرد و چنان بزرگنمایی می کرد که پنداری چه دستاوردی عظیم نسیب ملت شده است و گفت پیش از مذاکره تعدادی از روی ترس می گفتند، مگر میشود با ۵ قدرت بزرگ جهانی بر روی یک میز نشست و گفتگو کرد، اما ما چنین کردیم و پیروز شدیم و رهبری را در این فتح سهیم کرد و مدعی شد که رهبری از آغاز با هدایت خود باعث این پیروزی شکوهمند گردیده است.

این مشی سراسر دروغ وی آنقدر بارز است که اصولا نیازی به توضیح ندارد و رهبری در هر سخنرانی نارضایتی خود را از نتایج بعمل آمده ابراز داشته است، مبنی بر اینکه هدف از مذاکره رفع تحریمها بوده است که انجام نگرفته است و عدم خوش بینی نسبت به نقش آمریکا در مذاکرات و نیز وقتی اصرار به عجله برای ختم آن داریم فارغ از تعاقب آثار آن.

و اکنون موضوع موشکی که براحتی تیم مذاکره کننده مغبون شده و فریب خورده و با هر آزمایش موشکی به درخواست امریکا، فرانسه، انگلیس و اسراییل پرونده موشکی به شورای امنیت می رود و با کوشش روسیه بی اثر می گردد، فرض کنیم که اگر روسیه حمایت نکند چه می شود!؟

حسن روحانی یگانه دستاورد خود را موضوع هسته ای میداند، او که با بی کفایتی و ناکارآمدی و فقدان تدبیر و استعداد کافی در قوه مجریه، زندگی و معیشت مردم را مختل کرده است و اقتصاد را دچار رکود و بر تعداد بیکاران و تورم موجود افزوده است و ضعیف ترین دولت بعد از انقلاب را بوجود آورده است و با ادعای فضاحت بار تورم تک رقمی به زیر ۷% که به لطیفه شبیه است و باعث خنده و تمسخر مردم شده است همچنان می کوشد تا خود را محبوب جلوه دهد و به عملکرد خود غره و شیفته می باشد.
وی در طّی چهارسال هر بار از افزایش حقوقی کارمندان و کارکنان که علی القاعده بایستی دارای رشد باشد کاسته و از ۲۵% افزایش حقوق کارکنان در سال ۹۲ به زیر ۱۰ % در سال ۹۶ رسانده است و در عوض حقوق مدیران کل و مقربان دستگاه خود را نجومی کرده و به هزار درصد کشانده است.
روحانی  در هیچ زمینه ای توفیق نداشته است که هیچ و نیز بعکس بر وخامت اقتصادی مردم و کشور افزوده است و جولان می دهد که یک فروند هواپیمای مسافر بری خریده است، شگفت آنکه هر ساله ۲۰/۰۰۰ نفر بر اثر سوانح رانندگی در جاده های کشور کشته میشوند و ۱۵۰/۰۰۰ تن زخمی می شوند و روحانی هیچ قدمی در این راه پر بلا نگذاشته است.
حسن روحانی نه اصلاح طلب است و نه معتدل و نه اصولگرا، او فقط دوست دارد تا رییس جمهور شود، تا به هر نوعی که باشد بگذراند این مرحله و این فرصت عالی و شایسته و مغتنم را. و اصولا هرگز دغدغه ای برای مشکلات و معاش مردم نداشته است و بخاطر آنکه گرهی از پیش پای مردم بر ندارد از روز نخست به دروغ مدعی شد که خزانه خالی و ویرانه ای را تحویل گرفته تا توجیهی برای بیکاری و ناتوانی اش باشد و با حمله به دولت قبلی خواست تا بر بی تدبیری و ناکارامدی اش صحه بگذارد که نشد و بیهوده بودنش عیان گشت.

اگر توجهی به پروانه های ساختمانی بیاندازیم که چگونه جواز ساخت وساز ساختمانها از ۱۰۰ % به ۲۰% تنزل یافته است ، رکود و بحران اقتصادی جامعه را به نیکی هویدا می سازد که از این منظر منجر به تعطیلی بسیاری از بنگاه های مولّد شده است و بر کاروان بیکاران افزوده است و البته متاسفانه همچنان گروهی با علم بر اینکه ایشان ناتوان است و تا کنون وجودش جز ضرر ثمری دیگر نداشته است ، باز به او دل بسته اند که تاسف بار است.

 

  1. شهروندعادی گفت:

    کاری به ماهیت سخنان ریس جمهورندارم ولی واقعا” درکشورعجیبی زندگی می کنیم که حتی یک فردگمنام وبی مایه تحت عنوان کارشناس!!به ریس جمهورکشوراتهام دروغگویی می زند!!؟؟ آقایان مدعی العموم این جرم روشن نیست؟ اگرروحانی دروغگوست پس احمدی نژادو…جه هستند؟؟!