کد خبر: 57452تاریخ انتشار : 15:05:04 - چهار شنبه 1 فوریه 2017

تحلیلگر مسائل سیاسی در رشت:

نتیجه و ره‌آورد دوستی با آمریکا ذلت و تباهی است

کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه نتیجه و ره‌آورد دوستی با آمریکا ذلت و تباهی است گفت: با مشاهده همه این رویدادهای معاصر برای نوکران آمریکا باز هم بعضی‌ها می‌گویند آمریکای امروز آمریکای دیروز نیست.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از  خبرگزاری تسنیم ، روح الله پوراسماعیلی شامگاه سه‌شنبه در مراسم ولادت حضرت زینب(س) در رشت اظهار داشت: انقلاب یعنی تغییر اساسی که با کودتا و شورش و براندازی متفاوت بوده و تمام شاکله یک نظام سیاسی را به‌هم می‌ریزد که این خاصیت اصلی انقلاب‌های جهان است.

این کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) سبب شد تمامیت نظام سلطنت عوض شود و جمهوری اسلامی بر مبنای حاکمیت ولی فقیه به روی کار آید.

وی با اشاره به اینکه جوانانی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند اهل فکر بودند و کتاب‌های بسیاری در دوران خود مطالعه می‌کردند گفت: این حلقه‌های کتابخوانی و سرچشمه آگاهی، رژیم فاسد شاه را دگرگون کرد و امروز نیز این حلقه‌ها باید در بین جوانان تقویت شود.

پور اسماعیلی با بیان اینکه در تاریخ، سه انقلاب تاریخ ساز و مهم در جهان رخ داد افزود: نخستین انقلاب، انقلاب فرانسه بود که پایه شکل گیری حکومت‌های آمریکا و اروپای غربی از این انقلاب الهام گرفته شد.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: در انقلاب فرانسه دین را در حوزه فردی محدود کردند و سکولاریسم که منادی جدایی دین از شئونات زندگی انسان بود و مالکیت خصوصی و اومانیسم شاخص شد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب دوم در جهان، انقلاب روسیه بود گفت: این انقلاب بر اساس اندیشه‌های مارکس پایه‌ریزی شد و حزب توده از این تفکر متولد شد.

پوراسماعیلی با بیان اینکه در انقلاب روسیه کاملاً ریشه دین زده شد و می‌گفتند دین نباشد چرا که آن را عامل تباهی می‌دانستند افزود: در انقلاب روسیه فئودالیته از بین برده شد و اقتصاد اشتراکی و مالکیت اشتراکی بروز کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: در انقلاب روسیه همه می‌خواستند بر علیه نظام سرمایه‌داری قیام کنند و متریالیسم یا ماده‌گرایی محور قرار داده شد و کشورهای آفریقایی از این تفکر بهره بردند.

وی با بیان اینکه در زمان رژیم منحوس پهلوی ایران تابع سیاست‌های خارجی بلوک غرب بود افزود: آمریکایی‌ها بعد از سقوط کودتای 28 مرداد سال 32 وارد سیاست داخلی ایران شدند و شاه به‌شدت تحت کنترل آنها بود.

پور اسماعیلی با اشاره به اینکه ایران خاستگاه قدرت‌های بزرگ جهان است گفت: ژئوپلتیک‌ترین انقلاب جهان در ایران رقم زده شد و این اصل که حکومت باید بر اساس دین باشد توسط امام خمینی(ره) در جهان تثبیت شد.

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر گفتار امام خمینی(ره)که فرمودند “ما در جنگ، انقلابمان را به همه دنیا صادر کردیم”  گفت: دشمنان می‌خواستند خبر انقلاب اسلامی ایران به دیگر کشورها نرسد اما جنگ تحمیلی همه معادلات را برهم زد و جهان از پیام انقلاب اسلامی ایران با خبر شد.

وی با بیان اینکه آمریکا و شوروی همیشه در رقابت بودند اما در زمینه مقابله با انقلاب اسلامی به اشتراک نظر رسیده بودند افزود: آنها معتقد بودند که ملت‌های تحت سلطه شان که با استثمار بر آنها حکومت می‌کردند و از منابع سرزمین‌هایشان بهره می‌بردند اگر از پیام انقلاب اسلامی ایران باخبر شوند قیام می‌کنند.

پور اسماعیلی با اشاره به اینکه مشیت الهی بر این بود که با وجود ابرقدرت‌های جهان، انقلاب اسلامی ایران پیروز شود خاطرنشان کرد: به فرموده امام خمینی (ره) ” انقلاب اسلامی به واقع انفجار نور بود” و تحولی بنیادین محسوب می‌شود.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی 38 سال است که با دست خالی در مقابل ابرقدرت‌ها ایستاده است افزود: حتی در دانشگاه‌های ما هیچ وقت از انقلاب اینگونه تعریف و تعبیر جامع نمی‌شود و این پدیده‌ای آنی نبود بلکه 15 سال توسط امام خمینی(ره) و یارانشان تلاش صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه حتی از طرف رئیس ساواک به امام خمینی(ره) پیشنهاد داده شد که 20 میلیون تومان دریافت کند و دست از مبارزه بردارد و ایشان در پاسخ فرمودند “من 30 میلیون تومان به محمدرضا می‌دهم او برود” افزود: این امر قدرت مرجعیت را شاخص می‌سازد.

پور اسماعیلی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها انقلاب مصر را دزدیدند چون رهبری نداشتند که آنها را هدایت کند گفت: نتیجه و ره‌آورد آمریکا دوستی ذلت و تباهی است همچنان که “محمد مرسی”، ” قزافی” و دیگر نوکران آمریکا به چنین سرنوشتی دچار شدند.

کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه با مشاهده همه این رویدادهای معاصر برای نوکران آمریکا باز هم بعضی‌ها می‌گویند آمریکای امروز آمریکای دیروز نیست خاطرنشان کرد: سرنوشت نوکری آمریکا تباهی است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی این قدرت را برای ما ایجاد کرد که در منطقه تعیین کننده و در تصمیم‌گیری‌ها دخیل هستیم گفت: میشل فوکو که یکی از محققان تئوری‌های انقلاب است می‌گوید ” انقلاب ایران انقلاب فرامدرن دنیا است”.

پوراسماعیلی با بیان اینکه هنوز کسانی هستند که در خود انقلاب حضور داشتند و شکنجه هم شدند اما در شور انقلابی ماندند افزود: اینان در شعور انقلاب نبودند و هر چه امتحانات انقلاب سخت‌تر می‌شد بیشتر می‌باختند و ریزش می‌کردند و فتنه 88 نقطه عطف این ریزش‌ها بود.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: به گفته خانم دباغ که از یاران امام خمینی(ره) بودند بانوی مسیحی از آفریقای جنوبی برای دیدن امام به فرانسه آمده بود و می‌گفت ” آمده‌ام تا مسیح دوران را ببینم” و در واقع حتی قبل از پیروزی انقلاب محبت امام(ره) در قلب‌ها نفوذ کرده بود.

وی با اشاره به اینکه بانوی مبارز دباغ نه تنها الگوی زنان است حتی الگوی مردان هم هست افزود: ایشان موسس سپاه همدان و سه دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بود و بعد از دوران خدمت برای امرار معاش با یک پیکان مدل 50 مسافرکشی می‌کرد که نشان از ساده‌زیستی ایشان دارد.

پوراسماعیلی با بیان اینکه مسئولان در نظام جمهوری اسلامی باید چنبن غیرتی داشته باشند گفت: کسی که حقوق نجومی بگیرد و در کنارش مردم کپرنشین باشد بی‌غیرت است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی ایران تئوری‌پردازان گفتند که دیگر انقلابی اتفاق نمی‌افتد خاطرنشان کرد: انقلابی بزرگ و جهانی در راه است و آن انقلاب حضرت ولی عصر(عج) است.

انتهای پیام/

  1. ونتیجه دوستی وارادت به روسیه بسی مایه عزت وافتخار!!!!

    • مجید گفت:

      فعلا که به کوری چشم حسودها دوستی با روسیه جواب داده!!! تو چرا ناراحتی?!!! حتما باید داعش میومد حالت رو جا می آورد تا بفهمی اتحاد استراتژیک با روسیه یعنی چه?!!!!

  2. جواب داده!! نادانهایی که تحلیل درستی ازشرایط منطقه ونیات استثماری روسیه وریس جمهورعضوکا.گ.ب اش ندارندبایدهم ازترس داعش هذیان بگویند.چرابایدازداعش بترسی وقتی که مدافعان غیورسپاه وارتش چندسال است که درخط مقاومت حماسه می آفرینند…اگرامثال جنابعالی معنای استراتژیک رامی فهمیدی می دیدی که روسیه وترکیه دراجلاس اخیر آستانه چطورهمه دستاوردهای مدافعین ونیروهای ایران رابه نام خودتمام کردندونقش کشورمادرتحولات سوریه راتاحدسیاهی لشکرتنزل دادند!!بهتراست به مصاحبه اخیریکی ازژنرلهای روسی حاضردرسوریه که درمطبوعات داخلی منتشرشده نگاهی کنیدتاببینی باچه لحن توهین آمیزی می گوید:ایران درسوریه به بن بست خورده بودوروسیه به دادآنهارسیدوگرنه حلب هرگزآزادنمی شد!!هنوزجنگ سوریه تمام نشده اینگونه سخن می گویندچه برسدبه آزادسازی کامل سوریه.برادرعزیز!اینکه آمریکامستکبروزورگوو…است راهمه می دانیم ولی امریکاباتمام ایراداتی که داردیک حسن داردوآن اینکه هرگزدرطول تاریخ مثل روسیه استعمارگرنبوده،اگرمی بینی امروزروسیه باحداقل تلفات ممکن درسوریه حضوردارد عاشق چشم وابروی شماودلواپسان نیست بلکه تنهاهدفش حفظ پایگاه دریایی طرطوس درمدیترانه ومنافع ژءوپلوتیک خودش است که ازدوران پطرکبیر بدان چشم داشته ودارندونه اتحاداستراتژیک وخزعبلاتی ازاین دست که ساده اندیشان باورمی کنند…