کد خبر: 57440تاریخ انتشار : 0:17:21 - پنجشنبه 2 فوریه 2017

گفتگوی بهجت نیوز با جانباز انقلاب اسلامی؛

استکبار از بیداری مردم هراس دارد

حاج رحیم افتخاری از معتمدین شهر فومن و جانباز مبارزه با نظام ستمشاهی پهلوی عصر دیروز در گفتگو با بهجت نیوز اظهار کرد: استکبار از بیداری مردم ایران هراس دارد.

به گزارش بهجت نیوز؛ حاج رحیم افتخاری از معتمدین شهر فومن و جانباز مبارزه با نظام ستمشاهی پهلوی در فومن است که از جمله مجروحان و جانبازان تظاهرات روز 4 دی در فومن به شمار می رود.

وی در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز به قیام مردم ایران علیه رژیم ستمشاهی با رهنمودهای امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: حرکت ملت ایران پس از سال‌ها پیروزی انقلاب اسلامی نتیجه داد و بیداری بین مسلمانان جهان ایجاد شده است و باید گفت حرکت نیروهای انقلاب در راستای اطاعت از مجتهدی جامع‌ الشرایط آغاز شد.

افتخاری با بیان اینکه امام راحل برای آگاهی و بیداری مردم ایران قیام کرد، گفت: استکبار از بیداری مردم ایران هراس دارد.

جانباز انقلاب اسلامی، نهضت امام خمینی (ره) را الگوی بیداری اسلامی در جهان دانست و تصریح کرد: نتیجه قیام مبارزان انقلاب امروز به نتیجه رسیده و مردم دیگر کشورها علیه ظلم قیام کردند.

افتخاری حرکت‌های انقلابی در فومن را پس از به شهادت رسیدن حاج مصطفی خمینی فرزند امام خمینی (ره) دانست و خاطرنشان کرد: حرکت‌های انقلابی موثری پس از به شهادت رسیدن فرزند امام (ره) در فومن آغاز شد و اعلامیه‌ها را به دست مردم می‌رساندیم و به شهرهای غرب گیلان ارسال می‌کردیم.

وی تصریح کرد: فضای فومن به دلایل مختلف از جمله وجود جو مذهبی در سطح منطقه و وجود هسته هایی که به نحوی با روحانیون مبارز کشور در ارتباط بودند تا حدودی متفاوت بود. برای مثال هیئت موسی بن جعفر(ع)  در آن زمان از جمله آن هسته ها به شمار می رفت، بعلاوه وجود تعدادی از روحانیون تبعیدی از جمله آیت الله محی الدین حائری شیرازی و عبدالمجید مولانا در سطح شهرستان تاثیرات مثبت فراوانی از خود بجا  گذاشتند.

در زمان فراگیر شدن انقلاب ارتباط مستقیم شهید افتخاری با شهید بهشتی، زمینه ارتباط ما را با یک تشکل مخفی به نام سازمان فجر اسلام در تهران فراهم نمود.

وی با اشاره به تظاهرات مردم فومن در چهارم دی سال 57، اظهار کرد: دانش‌آموزان تظاهرات را از مدرسه پسرانه توحید کنونی آغاز کردند و به خیابان آمدند و مردم به آنها پیوستند.

افتخاری به درگیری با ماموران ستم‌شاهی در تظاهرات اشاره کرد و گفت: مغازه خود را با دیدن تظاهرات مردم تعطیل کردم و به تظاهرکنندگان ملحق شدم.

جانباز انقلاب اسلامی با بیان اینکه ساواک برای ایجاد وحشت در مردم دستور داشت در هر شهر 10 نفر از انقلابیون را به شهادت برساند، تصریح کرد: نظامیان با خشونت مردم را ضرب و شتم کردند.

وی به مجروح شدن خود در تظاهرات مذکور اشاره کرد و یادآور شد: با شلیک گلوله مأموران ستمشاهی از ناحیه پا مجروح شدم.

افتخاری با اشاره به اینکه وحدت، همدلی و یکپارچگی مردم در تظاهرات رژیم طاغوت را آزار می‌داد، بیان کرد: مبارزات مردم در دوران به ثمر رسیدن انقلاب علنی شد و با وحدت تظاهرات کردند.

جانباز انقلاب اسلامی نفی شاه و رژیم طاغوت را مهم‌ترین موضوع در تظاهرات مردم دانست و خاطرنشان کرد: زیباترین شعاری که مردم با همنوایی و نوای دل به زبان می‌آوردند «روح منی خمینی بت شکنی خمینی» بود و ظلم‌ستیزی علیه رژیم ستم‌شاهی را ابراز می‌کردند.