کد خبر: 57286تاریخ انتشار : 15:27:23 - چهار شنبه 1 فوریه 2017

مسئول هیئت امنا آستان امام زاده میرزا و گلزار شهدای فومن؛

در مقوله فرهنگی و امور عمرانی دغدغه داریم

مسئول هیئت امنا آستان امام زاده میرزا و گلزار شهدای فومن عصر روز گذشته در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: ما در مقوله فرهنگی و امور عمرانی دغدغه داریم و برای رفع این دغدغه ها با توجه به اینکه همه در مقابل شهدا وظیفه داریم باید کمر همت ببندیم و در پیشرفت این مکان مقدس بکوشیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ اسماعیل زاددولتی مسئول هیئت امنا آستان امام زاده میرزا و گلزار شهدای فومن در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: اینکه ابتدای ورود ما چه اتفاقاتی افتاد باید بگوییم که ما از اول تصمیم داشتیم با یک تشکیلات هیاتی در این آستان مشغول به کار بشویم اما دوستان این نظر را نداشتند و نهایتا هیات امنا با تلفیقی از تیم جوان و افراد با تجربه تشکیل شد.

زاددولتی اظهار کرد: ما در اوایل کار مشکلات زیادی را مشخص کردیم که اول باید آنها را برطرف می‌کردیم و این امر مستلزم وقت و سرمایه و توان زیادی بود اما خلاصه با تلاش خودمان توانستیم در طی یکسال مشکلاتی را که از قبل بود برطرف کنیم.

مسئول هیئت امنا آستان امام زاده میرزا و گلزار شهدای فومن افزود: ما بعد از اینکه یک مجموعه هماهنگ را بوجود آوردیم حرکت بزرگی را انجام دادیم و  آن هم بحث یکسان سازی گلزار و آرامستان بود با همه مشکلات و انتقاداتی که وجود داشت اما اکنون همه معتقدند که در جهت کمی و کیفی این آستان این گام باید برداشته می‌ شد. از لحاظ بیلان کاری هم اگر چه با مشاهده تغییر و تحولاتی که رخ داده نیازی به بیلان کاری نداریم تا ارائه بدهیم اما باید گفت سیستم نور و گرمایشی، سیستم بهداشتی، تهیه فرش و مبل، لوازم بهداستی، چراغاتی و چمن زنی و… در کل تمام مجموعه را تغییر دادیم. الان ما وقتی نظرخواهی می کنیم افراد می گویند یک سال و نیم است که چراغ مسجد روشن شده است. برپایی نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا به صورت جماعت از دیگر کارهای مهم صورت گرفته می باشد. هم سطح سازی و کار فرهنگی ما از  لحاظ جمع کردن کتیبه ها از دید افراد بسیار مهم شمرده شده است.

زاددولتی خاطرنشان کرد: بعد از فرآیند سخت افزاری بحث فرهنگی به کمک افراد هیاتی بسیار رو به پیشرفت بوده است الحمدالله همه هیات ها با ما همکاری می کنند ما هم جز خدمت گذاری وظیفه ای نداریم. ما نشان دادیم که می شود کارهای بزرگی با ظرفیت این آستان انجام داد، حرف ما این است که ظرفیت ایجاد شده و ما امیدواریم که در مناسبت هایی که در پیش رو داریم بهتر از قبل بدرخشیم و در خدمت مردم باشیم.

وی در پایان بیان داشت: نگاه ما نگاه فرامنطقه ای و فرا محله ای است ما اصلا مختص به هیأت خاصی نیستیم مخصوصا در ایامی که مهجورتر می باشد چه ولادت ها و چه شهادت ها، ما باید هم از ظرفیت افراد هیاتی که دغدغه دارند و هم از ظرفیت این مکان مقدس استفاده کنیم و یک کار بزرگ دیگری که همه باید با هماهنگی هم انجام بدهیم این است که ما حتما باید این تفکر را به همه اهالی این شهر القاء کنیم که این ساختمان در شأن این مکان مقدس نیست و باید همه همت کنیم و حتما این مکان بازسازی بشود و بنایی را در شأن این مکان احیا کنیم. ما در مقوله فرهنگی و عمرانی دغدغه داریم و برای رفع این دغدغه ها با توجه به اینکه همه در مقابل شهدا وظیفه داریم باید کمر همت ببندیم و در پیشرفت این مکان مقدس بکوشیم.