کد خبر: 57214تاریخ انتشار : 23:36:04 - دوشنبه 30 ژانویه 2017

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن خبر داد؛

آمادگی کامل فومن جهت برگزاری همایش بزرگ گل آقا

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن از آمادگی کامل این شهرستان و تیم اجرایی همایش استانی گل آقا خبر داد.

به گزارش بهجت نیوز؛ یوسف نیک انجام رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن با بیان اینکه پاسداشت و بزرگداشت مفاخر گامی در راستای فرهنگ‌سازی است اظهار کرد: یادواره استاد طنز پرداز ایران، گل آقای ایران زمین ” استاد کیومرث صابری فومنی ” روز پنج‌شنبه ١٤ بهمن ماه جاری ساعت ١٥ عصر در سالن شهدای خدمتگزار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن برگزار می‌شود.

وی کیومرث صابری فومنی (گل آقا) را یکی از مفاخر بزرگ ایران معرفی نمود و در ادامه افزود:وی یک شخصیت ملی و دارای سبک ادبی بوده است.

نیک انجام تصریح کرد : شخصیت جدی و معنوی کیومرث صابری، مانند شخصیت طنز او والاتر و درخور ستایش‌ بوده است .

این مسوول با بیان برنامه های این همایش ،گفت: شاعران ملی و شخصیت‌های برجسته ای از کشور و استان همچون ، رضا رفیع طنز پرداز برجسته وآخرین سردبیر مجله گل آقا، و احمد عربانی طنز پرداز و کاریکاتوریست برجسته مجله گل آقا ، مسئولین ارشد استانی و هنرمندان و شاعران برجسته ای از سطح استان چون اکبر اکسیر؛ فرامرز ریحان صفت؛ قاسم پهلوان ، اجرای موسیقی سنتی گیلان و تجلیل از برگزیدگان این همایش از اهم برنامه های پیش بینی شده این همایش با نگاهی به رویکرد فرهنگی طنز گل آقا عنوان نمود .

نیک انجام در ادامه با بیان برنامه جنبی این همایش اظهار داشت: پرده برداری از تندیسهائی از مشاهیر بزرگ جهان بصورت کاریکاتور را یکی از این برنامه عنوان نمود وی افزود: خالق این مجسمه‌ها «سید علی معراجی» یکی از هنرمندان بزرگ و برجسته مجسمه ساز استان گیلان است که برای اولین بار صورت می گیرد.

یوسف نیک انجام در پایان ضمن تشکر از حمایت های معنوی و مادی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مسوولین ارشد شهرستان و تلاش و زحمات کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن در هرچه بهتر برگزار نمودن این همایش تقدیر و تشکر نمود و از همه فرهیختگان و هنرمندان استان جهت شرکت در این همایش دعوت بعمل آورد .