کد خبر: 57081تاریخ انتشار : 0:04:36 - شنبه 28 ژانویه 2017

امام جمعه موقت فومن؛

باید با بصیرت حول محور ولایت فقیه قدم برداریم

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر امام جمعه موقت فومن در نماز جمعه امروز فومن اظهار داشت: باید با بصیرت و تفکر و وحدت حول محور ولایت فقیه در جامعه قدم برداریم و با آبروی نظام بازی نکنیم و کاری نکنیم که دشمنان سواستفاده کنند.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل رنجبر امام جمعه موقت فومن در خطبه اول نماز جمعه در مورد عوامل و ابزاری که انسان می تواند در زندگی به آن تمسک بجوید گفت: در پیمودن راه حق خداوند ابزاری را معرفی فرموده است که با تاسی به این ابزار انسان راحت تر به سرمنزل مقصود می رسد اولین وسیله ای که خداوند به ما دستور داده است به آن تمسک بجوییم قرآن می باشد. آن چیزی که می تواند به انسان کمک کند تا راه درست را در فضاهای آلوده تشخیص بدهد قرآن است. قرآن کریم هم در حوزه فردی و هم در حوزه اجتماعی به ما کمک می کند. دومین وسیله ای که خداوند به ما دستور میدهد به آن تمسک بجوییم نبی اکرم (ص) می باشد چون نبی اکرم(ص) هم در ابلاغ و هم در دوری از گناهان بهترین وسیله است. خود قرآن می فرماید: بهترین مفسر من نبی اکرم(ص) می باشد. عامل سوم اهل بیت(ع) می باشند که کشتی نجات هستند این ها امان اهل آسمان هستند.

امام جمعه موقت فومن در ادمه در رابطه با عبادت ظاهری اشاره کرد: کسی که به صورت ظاهری عبادت می کند یعنی نماز می خواند ولی رشوه می گیرد، غیبت می کند، دروغ می گوید و … این آدم در حجاب منیت خود گرفتار شده است اگر خدا به او لطف نکند در این حجاب می ماند و سرانجام هم خواهد مرد و عاقبت به شر خواهد شد.

وی همچنان اظهار داشت: ما باید سعی کنیم در هر حوزه ای که هستیم چه سیاستمدار چه مغازه دار و چه خانه دار و … رفتار و عمل خود را با خواست خدا و رسول خدا(ص)منطبق بکنیم و فقط رضایت خداوند مد نظر ما باشد تا بتوانیم با توکل بر او و اهل بیت(ع) عاقبت بخیر بشویم.

 حجت الاسلام اسماعیل رنجبر در خطبه دوم با توجه به ایام دهه فجر خاطر نشان کرد: وظایف بزرگی بر دوش همه کسانی است که دل در گرو انقلاب دارند و نگران حفظ ارزش های انقلاب هستند. این ایام فرصت خوبی است برای بازخوانی اهداف انقلاب و تبیین اهداف انقلاب و ثمراتی که این انقلاب در عرصه های مختلف برای مردم داشته است و از همه مهم تر فرصت خوبی است برای مسئولین و غیر مسئولین که با رعایت انصاف نقد درونی بر خود داشته باشند اما باید حواسمان به دشمنان باشد که فقط منتظر فرصتی هستند که این نور الهی را خاموش کنند. باید برادرانه از همدیگر انتقاد کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به انتصاب فرماندار جدید شهرستان فومن تصریح کرد: ضمن خوش آمد گویی به فرماندار جدید شهرستان فومن وی مدنظر داشته باشد دنبال خط و خطوط سیاسی نباشد و تقوای الهی را رعایت کند.

 امام جمعه موقت فومن همچنین در رابطه با مقوله فداکاری آتشنشانان اذعان داشت: با بروز این اتفاق ناگوار شورای شهر و شهرداری باید تلاش کنند امکانات این عزیزان را افزایش بدهند مرگ فقط برای همسایه نیست. با عرصه جغرافیایی گسترده ای که شهرستان فومن دارند باید بیشتر پیگیری بشود.

وی در رابطه با بحث برجام گفت: برجام نه آفتاب تابان است و نه چیزی که از اساس بی فایده باشد. در سخنان حضرت آقا که سکاندار این نظام هستند تبیین درستی وجود دارد به طور کلی هم ایشان تایید فرمودند اما فرمودند که من اعتمادی ندارم. ما خاصیت چندانی ندیدیم البته شاید برای دیدن این ثمرات عظیم عینک خاصی باید داشته باشیم که ما نداریم. اما به هر حال از حیث بین المللی تجربه ای بود. از دلایل عدم اعتماد ما به آمریکا طبق فرموده قرآن و همچنین بیانات رهبری وعده دروغین شیطان است و این که شیطان کارش در واقع وسوسه است این ما هستیم که باید با تعقل و تفکر تصمیم بگیریم. علت دیگر اعتماد نکردن به این جنایتکار بزرگ تجارب قبلی می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر در پایان گفت: باید با بصیرت و تفکر و وحدت حول محور ولایت فقیه در جامعه قدم برداریم و با آبروی نظام بازی نکنیم و کاری نکنیم که دشمنان سواستفاده کنند.