کد خبر: 56895تاریخ انتشار : 13:00:54 - چهار شنبه 25 ژانویه 2017

یادداشت/ عبدالحسین احمدیان

واجب است همواره از شهدا یاد کنیم

عبدالحسین احمدیان از فعالان فضای مجازی در یادداشتی با عنوان واجب است همواره از شهدا یاد کنیم، دلنوشته ای را با موضوع یادواره شهید مسعود قربانی حق تدوین کرده است.

به گزارش بهجت نیوز؛ عبدالحسین احمدیان از فعالان فضای مجازی در یادداشتی با عنوان واجب است همواره از شهدا یاد کنیم، دلنوشته ای را با موضوع یادواره شهید مسعود قربانی حق تدوین کرده است. یادداشت فوق به شرح ذیل می‌باشد باشد:

حقیقتا جای خوشحالی دارد اینکه در شهری زندگی می کنیم که در تمامی ادوار یاد شهیدان و برگزاری مراسمات یادبود و گرامیداشت شهدا همواره جزو اصلی ترین فریضه های اعتقادی بوده و به لطف خداوند متعال و عزم راسخ و همت بلند جوانان حزب الله این شهر با وجود سنگ اندازی های بدخواهان و شبهه افکنان و تشکیک کنندگان و خناسان دسیسه گر هرگز این سلسله دچار انفصال نشده است.

حضرت امام خمینی (ره) فرمودند شهدا شمع محفل بشریت اند.فهم بنده حقیر از این کلام نورانی این است که اگر می خواهیم در مسیر شهدا حرکت کنیم اگر داعیه دار حفظ حریم شهدا هستیم اگر آرمان شهدا را آرمان خود قرار داده ایم واجب است همواره از شهدا یاد کنیم… اما سوال اینجاست که چه یاد کردنی است که میتواند مانند شمع برای محفل مان نورانیت به همراه داشته باشد؟ اینکه صرفا مجلسی مشابه با مجالس ختم برگزار گردد و حمد و صلواتی خوانده شود اگرچه خالی از ثواب نیست اما بی تردید آن نور روشنگر راه که مورد انتظار است را به همراه نخواهد داشت.

خداوند بالاترین مقام درگذشتگان را به آنانی داده است که با فیض شهادت به لقاء الله پیوسته اند، پس بدیهیست که برگزاری بزرگداشت شهدا هم باید در مرتبه ای عالی تر از سایر مجالس یاد بود باشد.تصور می‌کنم مجلسی پربار تر خواهد بود که برگزاری آن خالی از حاشیه نباشد. یادمان باشد گاه حاشیه از اصل مهمتر است چون خیلی وقتها تفسیر اصل، در متن حاشیه نهفته است و از دل حواشی نور حقیقت آشکار خواهد شد و شاید به دلیل همین اهمیت حاشیه است که خیلی از علما برای کتب علمای بزرگ دیگر دست به حاشیه نویسی می برند.
یادبودی که در هفته ی جاری در پیش رو داریم مراسم بزرگداشت شهید مسعود قربانی است. حقیر به سهم خودم از تمام مجاهدین این راه که زحمت برگزاری این مراسم را عاشقانه به دوش می کشند تقدیر و تشکر میکنم و از آنان التماس دعا دارم. به راستی در زمانه ای که عده ای تمام توان شان را به کار گرفته اند که شهدا را شخصیت هایی خنثی و کلیشه ای بدور از آرمان انقلابی و تحرک سیاسی به جوانان و نسل سومی ها معرفی کنند برگزاری اینگونه مراسم سیاسی، الهی و واکاوی حقایق شهدا کار بسیار بزرگ و مجاهدانه ای است. دستمریزاد و التماس دعا.

بنده حقیر از تمام امت مومن و شهید پرور شهرستان دعوت به حضور هر چه با شکوه تر در این مراسم را می نمایم.
امید است با شرکت در این مراسمات و بازگویی افکار و اندیشه های شهدا و تفکر در آن آرمانهای ناب، بر بصیرت انقلابیمان بیافزاییم تا در بزنگاه های فتنه که فضای انتخاب راه غبار آلود است بتوانیم همچون شهدا در مسیر عاقبت به خیری قدم برداریم. ان شاء الله

  1. دانیال زرندی گفت:

    سلام با تشکر از اقای احمدیان
    واقعاااا به خون شهدا ما مدیونیم