کد خبر: 56770تاریخ انتشار : 14:17:19 - یکشنبه 22 ژانویه 2017

برگزاری یادواره شهید قربانی حق با حضور وزیر دولت احمدی نژاد

همزمان با بیست و هشتمین سالگرد شهادت سردار شهید مسعود قربانی حق یادواره این شهید والامقام با حضور مهندس صادق محصولی از وزرای دولت احمدی نژاد در روز پنجشنبه 7 بهمن بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد بالامحله فومن برگزار می شود.

به گزارش بهجت نیوز؛ همزمان با بیست و هشتمین سالگرد شهادت پاسدار رشید اسلام  سردار شهید مسعود قربانی حق مراسم نکوداشتی با حضور مهندس صادق محصولی از وزرای دولت های نهم و دهم و فرمانده اسبق لشکر ویژه 6 پاسداران قرارگاه رمضان و از همرزمان این شهید برگزار می گردد.

این مراسم به همت خانواده شهید قربانی حق در روز پنج شنبه 7 بهمن بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد حضرت ولی عصر(عج) بالامحله فومن برگزار می گردد.

شایان ذکر است  شهيد مسعود قرباني‌ حق‌ فرزند شادروان‌ ملامحمد در سال‌ 1344 هجری شمسی در شهر فومن‌ در خانواده‌اي‌ مذهبي‌ ديده‌ به‌ جهان‌ گشود. دوران‌ كودكي‌ را در كانون‌ گرم‌ خانواده‌ گذراند و در سن‌ هفت‌ سالگي‌،وارد مدرسه‌ گرديد. قرائت‌ قرآن‌ را نزد پدرش‌ كه‌ با اين‌ كتاب‌ آسماني‌، پيوندي‌ ناگسستني‌ داشت‌، آموخت‌.

این شهید بعد از انقلاب به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در جبهه‌، بعنوان‌ رزمنده‌اي‌ دلاور، مدتها به‌ خدمت‌ و پاسداري‌ از حريم‌ ايران‌ زمين‌ پرداخت‌.وی فرمانده گردان حمزه(ع) لشکر ویژه 6 پاسداران قرارگاه رمضان بود تا اينكه‌ سرانجام‌ در تاريخ‌ بيست‌ و پنجم‌ ديماه‌ 1366 در ناحيه‌ي‌ ماووت‌ عراق‌ در عملياتي‌ موسوم‌به‌ «بيت‌‌المقدس‌ 2» در طي يك‌ درگيري‌ با نيروهاي‌ صدامي‌، شربت‌ شهادت‌ نوشيد و به‌ لقاءالله‌ پيوست‌.

 

 

  1. روشن گفت:

    سلام خدا بر شهیدان. سلام بر شهید مسعود قربانی.