کد خبر: 56770تاریخ انتشار : ۱۴:۱۷:۱۹ - یکشنبه ۳ بهم ۱۳۹۵

برگزاری یادواره شهید قربانی حق با حضور وزیر دولت احمدی نژاد

همزمان با بیست و هشتمین سالگرد شهادت سردار شهید مسعود قربانی حق یادواره این شهید والامقام با حضور مهندس صادق محصولی از وزرای دولت احمدی نژاد در روز پنجشنبه ۷ بهمن بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد بالامحله فومن برگزار می شود.

به گزارش بهجت نیوز؛ همزمان با بیست و هشتمین سالگرد شهادت پاسدار رشید اسلام  سردار شهید مسعود قربانی حق مراسم نکوداشتی با حضور مهندس صادق محصولی از وزرای دولت های نهم و دهم و فرمانده اسبق لشکر ویژه ۶ پاسداران قرارگاه رمضان و از همرزمان این شهید برگزار می گردد.

این مراسم به همت خانواده شهید قربانی حق در روز پنج شنبه ۷ بهمن بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد حضرت ولی عصر(عج) بالامحله فومن برگزار می گردد.

شایان ذکر است  شهید مسعود قربانی‌ حق‌ فرزند شادروان‌ ملامحمد در سال‌ ۱۳۴۴ هجری شمسی در شهر فومن‌ در خانواده‌ای‌ مذهبی‌ دیده‌ به‌ جهان‌ گشود. دوران‌ کودکی‌ را در کانون‌ گرم‌ خانواده‌ گذراند و در سن‌ هفت‌ سالگی‌،وارد مدرسه‌ گردید. قرائت‌ قرآن‌ را نزد پدرش‌ که‌ با این‌ کتاب‌ آسمانی‌، پیوندی‌ ناگسستنی‌ داشت‌، آموخت‌.

این شهید بعد از انقلاب به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در جبهه‌، بعنوان‌ رزمنده‌ای‌ دلاور، مدتها به‌ خدمت‌ و پاسداری‌ از حریم‌ ایران‌ زمین‌ پرداخت‌.وی فرمانده گردان حمزه(ع) لشکر ویژه ۶ پاسداران قرارگاه رمضان بود تا اینکه‌ سرانجام‌ در تاریخ‌ بیست‌ و پنجم‌ دیماه‌ ۱۳۶۶ در ناحیه‌ی‌ ماووت‌ عراق‌ در عملیاتی‌ موسوم‌به‌ «بیت‌‌المقدس‌ ۲» در طی یک‌ درگیری‌ با نیروهای‌ صدامی‌، شربت‌ شهادت‌ نوشید و به‌ لقاءالله‌ پیوست‌.

 

 

  1. روشن گفت:

    سلام خدا بر شهیدان. سلام بر شهید مسعود قربانی.