کد خبر: 56718تاریخ انتشار : ۱۴:۰۶:۱۸ - شنبه ۲ بهم ۱۳۹۵

مدیرعامل آبفار گیلان خبر داد:

سقایی ۲۴۵ روستای گیلان در دهه فجر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از سقایی ۲۴۵ روستای گیلان در دهه فجر خبر داد و گفت:با بهره برداری از این طرح ۲.۴۳ درصد به شاخص بهره مندی روستاهای گیلان از آب شرب افزوده می شود.

به گزارش بهجت نیوز؛محمدعلی فرامینی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستائی استان گیلان، از سقایی ۲۴۵ روستای گیلان در دهه فجر خبر داد و اظهار کرد: با تدبیر و توجه ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه آب شرب روستایی، طرح تامین، تقویت و پایدارسازی آب آشامیدنی ۲۴۵ روستای گیلان آماده بهره برداری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان با بیان اینکه طرح  مذکور با اعتباری بالغ بر ۱۰۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و با رویکرد اقتصاد مقاومتی اجرا شده است، افزود: با بهره برداری رسمی از این طرح در ایام الله دهه فجر امسال، افزون بر ۱۶۹ هزار نفر از روستاییان گیلان از نعمت آب شرب سالم، بهداشتی و پایدار برخوردار می شوند.

وی با بیان اینکه برای تامین، تقویت و پایدارسازی آب آشامیدنی ۲۴۵ روستای گیلان هزار و ۶۶ کیلومتر لوله گذاری خطوط انتقال و توزیع اجرا شده، تصریح کرد: حفر ۶ حلقه چاه، بهسازی ۴۲ دهنه چشمه، راه اندازی و بازسازی ۴۷ باب ایستگاه پمپاژ و احداث ۴ هزار و ۵۷۶ مترمکعب مخزن ذخیره و تعدیل فشار از دیگر مراحل اجرایی این طرح است.

این مقام مسئول اضافه کرد:از مجموع روستاهای آماده بهره برداری، تعداد ۱۷۱ روستا در بخش تامین آب شرب و ۷۴ روستا در حوزه اصلاح، بازسازی و تقویت فشار است.

فرامینی شاخص بهره مندی گیلان را ۷۳.۹۲ درصد دانست و خاطرنشان کرد:در زمان کنونی یک هزار و ۷۶۲ روستای این استان زیر پوشش شبکه آبرسانی قرار دارند و با بهره برداری از این طرح ۲.۴۳ درصد به شاخص بهره مندی روستاهای گیلان از آب شرب افزوده می شود.