کد خبر: 56685تاریخ انتشار : 20:33:27 - جمعه 20 ژانویه 2017

امام جمعه موقت فومن؛

اقتصاد مقاومتی نیاز به همتی انقلابی دارد

حجت السلام والمسلمین علیرضا نوروزیان امام جمعه موقت شهرستان فومن در خطبه های نماز جمعه این شهرستان تاکید کرد که اقتصاد مقاومتی در کشور نیاز به همتی انقلابی دارد.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت السلام والمسلمین علیرضا نوروزیان امام جمعه موقت شهرستان فومن در خطبه های نماز جمعه این شهرستان تاکید کرد که اقتصاد مقاومتی در کشور نیاز به همتی انقلابی دارد.

حجت الاسلام علیرضا نوروزیان در خطبه اول نماز جمعه با توصیه به تمسک مومنان به تقوای الهی اظهار کرد:خداوند در قرآن کریم به مسلمانان سفارش کرده ای که تقوا پیشه کنند و با اخلاص و با صداقت با خلق رفتار نمایند.

امام جمعه موقت فومن با اشاره به در پیش بودن ایام فاطمیه گفت:حضرت زهرا سلام الله علیه شخصیتی است کن پیامبر گرامی اسلام و ائمه معصومین زبان به ثنا و مدح او گفته اند. شخصیتی که‌ فرمایشات قابل تاملی از زبان معصومین علیهم‌السلام درباره ایشان وارد شده است که بسیار قابل تامل می باشد به گونه ای که پیامبر بزرگ اسلام می فرمایندفاطمه نافع بدن من، گوشت تن من و شادی قلب من است یا در جمله ای دیگر می فرمایند فاطمه بهترین زنان عالم است`.

حجت السلام نوروزیان در ادامه بیان داشت: شأن فاطمه زهرا(س) بسیار بالاتر از آن است که سخنی در رثای این بانوی بزرگوار بگوئیم.عزیزان عمر فاطمه(س) کوتاه بود اما ایشان سیده زنان عالم می باشند و مادران ما باید از زندگانی خانم زهرا(س) در همسرداری فاطمه،در زندگانی فاطمه، در دین شناسی فاطمه،در ولایت مداری فاطمه  الگو بگیرند.

وی در خطبه دوم نماز جمعه فومن در رابطه با فرارسیدن دهه فجر تصریح کرد: امام خمینی (ره) انقلابی را در این کشور رهبری کرد که‌ امروز ما شاهد آثار ان در سرتاسر عالم هستیم.در سوم بهمن ماه سال ۵۷ امام راحل تصمیم به بازگشت به ایران می گیرند اما دولت وقت اجازه ورود امام(ره) پس از سال ها مجاهدت را به کشور نمی‌دهند که‌ به دنبال آن مردم مبارز دسته دسته به سوی فرودگاه می روند و آنجا تحصن می کنند و به دنبال آن روحانیت مبارز و انقلابی در مسجد دانشگاه تهران تحصن می کنند و شرط پایان این تحصن و اعتراض را ورود رهبر کبیر انقلاب به کشور بر می شمارند.با این اعتراضات و استقبال مردم و مراجع نهایتا دولت عقب نشینی می کند و امام (ره) در دوازدهم بهمن ماه وارد کشور می‌شود.

 امام جمعه موقت فومن در رابطه با ماهیت انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران دارای ماهیت ضداستکباری بود و این موضوع از شعار های مختلفی کن از سوی مردم سر داده می شد مشخص می شد که‌ استقلال کشور و با عدم وابستگی به شرق با غرب مد نظر اقشار مختلف در کشور بود.

حجت الاسلام نوروزیان افزود: لذا طبیعی است کشورهائی که در این کشور منافع داشتند بعد از انقلاب با توطئه،خرابکاری،ترور،اختلاف افکنی،تحمیل جنگ هشت ساله و امروز تحریم های شدید اقتصادی بخواهد به انقلاب ضربه بزند و به دنبال انحراف از آرمان هایش اصلی انقلاب اسلامی باشد الحمدالله تا به امروز هیچ غلطی نتوانستند بکنند.

وی ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور اظهار داشت: مشکلات اقتصادی در کشور با این همه امکانات، سرمایه و نیروی انسانی جوان  معنائی ندارد و با مدیریت دلسوزان قابل حل است و یگانه راه حل این مشکلات توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در راستای اقتصاد مقاومتی است که‌ نیاز به همتی انقلابی دارد.

امام جمعه موقت فومن ضمن تاکید بر نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل نامیدند و لذا مسئولین در هر جایگاهی که هستند باید گزارش کار بدهند طوری که رضای خدا، امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری و خصوصا مردم را در پی داشته باشد و بگویند که در طی سال ۹۵ چه عملکردی داشته اند و چه تغییرات محسوسی در بین مردم ایجاد شده است.

حجت الاسلام نوروزیان با اشاره به مشکلات وسیع اقتصادی و بیکاری در شهرستان فومن اظهار داشت: شرایط وخیم بیکاری در شأن جوانان فومنی نیست، در شأن کشور ما نیست و مسئولین نباید منتظر بمانند تا آثار فلان مذاکره و یا تغییر در سیاست های جهانی بر اقتصاد کشور کشور ببینند،امروز مسئولین نظام باید جهاد کنند و با تکیه بر ظرفیت خالی داخلی کشور را آباد نمایند.

وی در پایان در رابطه با مشکلات اقتصادی در شهرستان فومن خاطر نشان کرد: اگر فقط در کشاورزی در شهرستان مسئولین امر جهاد کنند و کشاورزی تقویت شود و با مشکلات واحد هایش تولید در شهرک هایش صنعتی فومن حل شود دیگر جوان فومنی برای کار به خارج از دیار خود مهاجرت نمی کند لذا مسئولین در نظام اسلامی باید بکوشند تا مشکلات مرتفع گردد.