کد خبر: 56655تاریخ انتشار : 2:23:23 - جمعه 20 ژانویه 2017

تاریخچه؛

کلوچه فومن،سوغاتی که شهرتی به وسعت ایران دارد

ازجمله سوغات خوراکی شهرستان فومن، کلوچه معروف و سنتی آن است که آنرا با نام «کلوچه فومن» می شناسند و در واقع می شود عنوان کرد سوغاتی است که شهرتی به وسعت ایران دارد.

به گزارش بهجت نیوز؛ از جمله سوغات خوراکی شهرستان فومن، کلوچه معروف و سنتی آن است که آنرا با نام «کلوچه فومن» می شناسند و در واقع می شود عنوان کرد سوغاتی است که شهرتی به وسعت ایران دارد.

کلوچه فومن که ماحصل سیر تحول «قند کلوچه» و «نان قندی» قدیم است، مواد اصلی آن را آرد، تخم مرغ، شکر، روغن حیوانی، دارچین، وانیل، جوز و مغز هل تشکیل می‌دهند.نوعی نان شیرین و مغزدار است که روی آن با وسیله مهر مانندی منقوش می‌شود. سپس همچون نان‌های عادی در درون کوره پخت قرار می‌گیرد تا پخته شود و به مشتری عرضه گردد و به واسطه عطر و طعم‌اش با استقبال مردم روبرو شده است.

این محصول خوشمزه که پیشتر به« نان قندی » معروف بود و با تغییرات و تحولات به شکل امروزی خود درآمده است، یکی از کلوچه های خوش طعم کشورمان است و از جمله شیرینی های محلی دلچسبی می باشد که بیش از نیم قرن دربرخی از کارگاهها و مغازه های این شهرستان پخت و عرضه می گردد.

کلوچه ی مزبور که نظربسیاری از مسافرین و گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب نموده است، طبق بررسی ها پخت آن به سالهای دوره پهلوی اول برمی گردد. گفته می شود که درسالهای پس از ۱۳۱۰  خورشیدی که پدر حضرت آیت بهجت فومنی(ره)، یعنی مرحوم کربلایی میرزامحمود بهجت (متوفی۱۳۲۴)به دیدار فرزندش به کربلا رفته بود، پخت این کلوچه را در آنجا نزد برادرش مرحوم میرزاعلی اکبر فراگرفته است و بعد از آمدن به زادگاهش ، تعدادی از آن را با خود آورده و چندی بعد در سالهای ۱۵- ۱۳۱۴  به پخت آن درنانوایی پدرش اقدام کرده است و از آن پس به رواج آن نیز همت می گمارد، بطوریکه این کار را به دیگران هم آموخت و بعدها کسانی همچون مرحومان  محمدعلی رجبیون، یدالله خبازیان، حاج مهدی پورعلی، محسن نانواباشی اصفهانی, هادی دخت علیزاده ودیگران راه وی را ادامه دادند و به پخت و فروش آن درسطحی وسیع تر اقدام می نمایند.

گفته می شود که کلوچه ی مزبور دراواسط دهه ی پنجاه در دوره شهرداری مرحوم نصرت الله فرّهی به ویژه بعد از آنکه به تعداد فراوانی پخت شد و در استادیوم آزادی تهران در زمان انجام بازیهای آسیایی (سپتامبر۱۹۷۴ م/ شهریور ۱۳۵۳) بین تماشاگران توزیع گردید، به شهرت بین الملی رسید و بعد از آنکه در دوره فرمانداری سهرابی صنف نانوایان از کلوچه پزان جدا شد,بیش از پیش زبانزد خاص و عام گردید.

به هر روی این کلوچه سنتی که مختص شهر فومن است، امروزه شمار قابل توجه ای به پخت و فروش آن حتی در دیگر شهرها هم اقدام می کنند که البته برخی به علت نداشتن آگاهی از پخت صحیح و نحوه ساخت آن ، تا حدی از کیفیت این محصول کاسته اند و شگفت آنکه حتی شماری هم کلوچه مزبور را به نام شهر خود عرضه می کنند که امری غیر اخلاقی تلقی می گردد.

1449473849c47024_lphoto_2017-01-20_01-48-21

178776_478

178777_386خبرنگار: هانیه نجومی

  1. aras گفت:

    ممنون مطالب جالب و مفیدی بود تقریبا هیچ کدومش رو جای دیگه نشنیده بودم