کد خبر: 56649تاریخ انتشار : 1:30:17 - جمعه 20 ژانویه 2017

حجت الاسلام والمسلمین میرحسینی اشکوی ؛

برخی سینه چاکان هاشمی، در فتنه ۸۸ از ساکتین بودند و از مواضع رهبری حمایت نکردند/ حامیان فتنه باید توبه کنند یا نیروهای انقلاب؟

عضو ارشد جبهه متحد اصولگرایان گیلان گفت: برخی سخنرانان که امروز سینه چاک هاشمی شده اند، در فتنه ۸۸ از ساکتین فتنه بودند و از مواضع رهبری حمایت نکردند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از 8 دی؛ حجت الاسلام سیدکاظم حسینی اشکوری ضمن اشاره به برخی حواشی پیرامون درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: برخی میخواهند به حمایت دروغین و سوء استفاده از فوت آقای هاشمی رفسنجانی، گذشته تار و مبهم خود را که با رنگ حمایت از فتنه و فتنه گری آلوده شده است تطهیر کنند در حالیکه رنگ ننگ فتنه پاک شدنی نیست و تا پایان عمر بر پیشانی آنها نقش بسته و هک شده است و پاک شدن ننگ حمایت از فتنه ۸۸، تنها با آب توبه واقعی و محکوم کردن جریان برانداز  فتنه گر ممکن خواهد بود.

عضو ارشد جبهه متحد اصولگرایان گیلان افزود: تعدادی از حامیان فتنه همچون کاسبان رانتخوار و حرامخواری هستند که با استفاده از اصل “هدف وسیله را توجیه میکند” از هر طریقی برای رسیدن به اهداف سیاسی خود بهره می برند و دروغ و تناقض آنها در رفتار و گفتار دلیل بر این ادعاست.

وی گفت: این نفاق و دوچهره گی از ویژگی های و خصوصیات فتنه گران است که به فرموده مولا علی(ع) با مخلوط کردن حق و باطل مردم را اغفال کرده و به اشتباه می اندازد، لذا یک روز به بهانه تقلب در انتخابات، فتنه ۸۸ را به وجود می آورند و روز دیگر با سوء استفاده از مرگ حسنعلی منتظری و درگذشت هاشمی رفسنجانی، برای اغفال مردم و رسیدن به اهداف شوم خود بهره برداری می کنند.

حسینی اشکوری ادامه داد: هیچ یک از منتقدان آقای هاشمی منکر خدمات گذشته ایشان در حمایت از انقلاب و نظام نیستند اما بر اساس اظهار صریح مقام معظم رهبری و تایید خود مرحوم هاشمی، وی با رهبر معظم انقلاب در مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اختلاف نظر داشت.

وی تاکید کرد: اختلاف نظر آقای هاشمی با رهبر عزیز انقلاب در موضوعاتی چون؛ سبک زندگی، فقر و غنا، استکبارستیزی، جبهه ی مقاومت در منطقه، سیاست خارجی و داخلی، فساد اقتصادی و رانتخواری ها و ویژه خواری ها و ویژه خواهی ها بوده است.

مولف کتاب جریان شناسی فتنه در نهج البلاغه افزود: تفاوت بین حامیان دروغین و منتقدان دلسوز مرحوم هاشمی در این است که در سالهای اخیر، برخی حامیان دروغین آقای هاشمی همواره جانب سران فتنه را می گرفتند ولی نیروهای انقلابی و بابصیرت، ضمن احترام به آقای هاشمی، مواضع وی را که با نظرات ولی فقیه هماهنگ نبود، محترمانه نقد می کردند و بین مواضع و نظرات مرحوم هاشمی و رهبر حکیم و عزیز انقلاب، به درستی تابع نظرات مقام معظم رهبری بودند.

حجت الاسلام اشکوری گفت: حامیان دروغین و افراطی مرحوم هاشمی با سوء استفاده از برخی اختلاف نظرات، در فتنه سال ۸۸ مقابل انقلاب و اسلام و رهبری ایستادند و نظام را تا لبه پرتگاه پیش بردند ولی بیداری و آگاهی مردم و تدبیر و هوشمندی رهبر معظم انقلاب، جلوی اهداف شوم فتنه گران داخلی و خارجی را گرفت و کشور را از جنگ و آشوب ویرانگر داخلی نجات داد.

وی ضمن ابراز گلایه از نحوه و محتوای سخنان برخی سخنرانان مجالس ترحیم مرحوم هاشمی رفسنجانی بیان داشت: متاسفانه برخی که امروز سخنگوی رسمی مجالس ترحیم آقای هاشمی شده اند کسانی هستند که در فتنه سال ۸۸، با وجود در اختیار داشتن تریبون ها و جایگاه های مهم، از مواضع به حق رهبری حمایت نکردند و مهر سکوت بر لب زدند و حتی مستقیم و غیرمستقیم از جریان فتنه حمایت کردند و یا حداقل کاری که کردند این بود که در جمع مردم، دو پهلو یا چندپهلو صحبت کردند.

عضو جبهه ی متحد اصولگرایان گیلان افزود: متاسفانه عده ای در استان گیلان نیز به بهانه فوت آقای هاشمی، از جریان انقلابی و ارزشی طلبکار شده اند و در یکی از سخنرانی ها به مناسبت درگذشت آقای هاشمی گفته اند “مخالفین مرحوم هاشمی باید توبه کنند”!

وی در ادامه گفت: من از آنها سوال می کنم که چه کسانی باید توبه کنند؟ افرادی که خودشان و مدیران زیرمجموعه ی آنها از جریان فتنه ی آمریکایی، اسرائیلی ۸۸ حمایت کردند باید توبه کنند یا کسانی که تابع محض ولایت و منتقد مواضع شبهه برانگیز آقای هاشمی در جریان فتنه ۸۸ بودند باید توبه کنند؟

حسینی اشکوری در پایان گفت: کسانی که امروز به شکل افراطی، سنگ حمایت از مرحوم هاشمی را به سینه میزنند و به بهانه درگذشت آقای هاشمی در پی فراموشی و تطهیر برخی اشتباهات گذشته وی هستند، اگر بصیرت داشتند و نه در زبان بلکه واقعا در عمل و کردار، حامی رهبر عزیز انقلاب بودند و همچنین اگر به پیام تسلیت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در جریان درگذشت آقای هاشمی، دقت و توجه لازم را می نمودند، راه صواب را می یافتند و به روش های اغراق آمیز و غلوآمیز دچار نمی شدند و خطاهای قبل خود را تکرار نمی کردند.

  1. شهروندعادی گفت:

    آقای اشکوری بزرگوار! اگرزندان رفتنها وزحمات ومجاهدتهای قبل ازانقلاب امثال مرحوم هاشمی نبود،امروز جبهه !! اصولگرایی وجودنداشت که جنابعالی عضوش باشیدواحتمالا….