کد خبر: 56410تاریخ انتشار : 18:03:34 - شنبه 14 ژانویه 2017

پیشکسوت امداد و نجات فومنی در گفتگو با بهجت نیوز مطرح کرد؛

آتش نشان باید عاشق کار خود و خدمت به مردم باشد

محمدعلی شمسیان بازنشسته واحد خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری فومن می باشد که از نظر او آتش نشان باید عاشق به کار خود و خدمت به مردم باشد.

به گزارش بهجت نیوز؛ محمدعلی شمسیان پیشکسوت امداد و نجات در  واحد خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری فومن می باشد که از نظر او آتش نشان باید عاشق به کار خود و خدمت به مردم باشد.

وی در دوران خدمت خود همواره به عنوان پیش قراول امداد و نجات در خدمت همشهریان فومنی بوده است.آن چیزی که وی را از دیگران متمایز می کند روحیه پرکاری محمد علی شمسیان است که هرگز نمی تواند اوقات خود را به بیکاری بگذراند و سعی می کند همواره از زمان و فرصت ها حداکثر استفاده را نماید.
شمسیان چندین سال است که بعد از عمری خدمت به همشهریانش به افتخار بازنشستگی دست یافته است و اکنون در بازار فومن مشغول کسب روزی حلال می باشد. به سراغش می رویم تا ساعتی را با او به گفتگو بنشینیم؛

 photo_2017-01-14_16-46-35

1-ضمن عرض سلام خدمت شما ممنون می شوم خودتان را معرفی بفرمائید؟
بنده محمد علی شمسیان متولد 1326و باز نشسته شهرداری فومن می باشم.

2. جناب آقای شمسیان در چه سالی استخدام شدید؟

در تاریخ 1356.1.14 به شهرداری فومن ورود کردم و در سال 58 استخدام رسمی وزارت کشور شدم.

3. چند سال در شهرداری خدمت کردید؟

بنده افتخار دارم سی سال و اندی به همشهریانم خدمت کرده ام.

4- در اوائیل حضور خوددر محل کارتان حقوق شما به چه صورتی بود؟

ما در روز 2 تومان حقوق داشتیم که در ماه به 60 تومان می رسید.

photo_2017-01-14_16-46-19

5-ممنون می شوم به یکی از خاطرات خوب خود در دوران خدمتتان اشاره کنید؟

بنده خاطره خوب زیاد داشتم،یکی از خاطرات خوبم داخل بازار شهر فومن بود که مغازه بزازی آقای غلام هاشم زاده و چند مغازه که در جوارش بود دچار حریق گردید که شروع حریق از مغازه کفش فروشی بود به محض تماس با آتش نشانی سریعا به محل حادثه اعزام شدیم با این که دامنه مغازه ها طعمه حریق بود در کمتر از 6دقیقه حریق فوق را مهار کردیم که از طرف مغازه داران و مردمی که حضور داشتن مورد تشویق قرار گرفتم. همچنین در اداره هم ما را مورد تشویق قرار دادند.

6- اگر خاطره بدی هم دارید در صورت تمایل می تونید به سمع و نظر مخاطبان ما برسانید؟

خاطره بد هم زیاد داشتم یکی از خاطرات بد بنده منزل مسکونی یکی از شهروندان فومنی دچار حریق شده بود با واحد آتش نشانی تماس گرفته بودند و ما سریعا به محل حادثه اعزام شدیم،فرزند صاحب آن خانه معلول جسمی بودند و چراغ خوراک پزی سابق معروف به (علاءالدین) بر سرش افتاده بود همان باعث آتش سوزی و سوختن شد کهمنجر به فوت فرد مذکور گردید که با دیدن آن صحنه بسیار متاثر شدم.
این یکی از خاطراتی هست که هرگز یادم نمیرود.

7-در زمان خدمت با کدام شهرداران فومن کار کرده اید؟

در طول سی سالی که توفیق خدمت گذاری داشته ام با شهردارنی چون فرهی، باقری،ابرشهر،اکرامی، صادقیان،نصرتیان،رمضانی و قدیمی همکاری داشته ام.

8- بعد از بازنشستگی در حال حاضر به چه کاری مشغول هستید؟
هم اکنون در مغازه ماهی فروشی آقای اقدام پناه در حال کار و کسب روزی حلال هستم.

photo_2017-01-14_16-46-38

9- به عنوان یک بازنشسته و پیشکسوت آتش نشانی فومن نظرتان در مورد شغل آتش نشان چیست؟

آتشنشانی شغلی پر خطر و هیجانی است ،شغلی که حفظ جان و مال مردم در دست یک آتش نشان می باشد و لذا  آتش نشان باید عاشق باشد، عاشق به کار خود و خدمت به مردم باشد،در آتش نشانی دوستی و رفاقت موج میزند و آتش نشانان همه با هم همکار یا دوست نیستند بلکه جزئی از خانواده همدیگر هستند.

10- در اوائل خدمت اوضاع نیرو و ماشین آلات در واحد آتشنشانی فومن چگونه بود؟

در اوائل خدمت بنده واحد آتشنشانی فومن دارای ماشین های شبلت و بعد از آن ماشین رومانی و بعد هم ماشین روسی و سپس خاور 808 و… بود.در آن زمان ماشین و نیروی آتش نشانی در همه شهر ها کم بود و وقتی حریق های بزرگ در فومن اتفاق می افتاد از شهر های مجاور نظیر رشت،صومعه سرا، شفت، ماسال،ضیابر،ماشین و نیروی کمکی برای ما می فرستادند و آنها هم زمانی که نیاز به کمک داشتن ما از فومن به یاریشان می شتافتیم.

11.صحبت های پایانی؟
درپایان  باید از همه همکارانم تشکر کنم و به همکارانی که به رحمت خدا رفته اند بگویم روحتان شاد و برادرانم یادتان همیشه در ذهن و قلب من جاری می باشد،با همکارانی که در قید حیات هستند در ارتباطم و همیشه دورهم جمع می شویم و یاد و خاطره گذشته را به یاد می آوریم.

ممنوم از وقتی که به ما دادید.

خبرنگار:امیر محمد مهرورز