کد خبر: 56328تاریخ انتشار : 1:46:39 - شنبه 14 ژانویه 2017

مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت(ره) فومن؛

نقش آقای هاشمی در تثبیت انقلاب استثنایی بود

مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت(ره) فومن در مراسم نکوداشت یاد و خاطر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) که شب گذشته در مسجد بالامحله فومن برگزار شد گفت: او کسی بود که دنیا و استکبار را به چالش می کشید نقش آقای هاشمی در تثبیت انقلاب یک نقش استثنایی بود، او با تدبیر و درایتی که داشتند مسایل را مورد چالش و بررسی قرار می داد.

به گزارش بهجت نیوز؛ مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت(ره) فومن در مراسم نکوداشت یاد و خاطر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) که شب گذشته در مسجد بالامحله فومن برگزار شد گفت: او کسی بود که دنیا و استکبار را به چالش می کشید نقش آقای هاشمی در تثبیت انقلاب یک نقش استثنایی بود، او با تدبیر و درایتی که داشتند مسایل را مورد چالش و بررسی قرار می داد.

امام جماعت مسجد  ولیعصر (عج) بالامحله در رابطه با شخصیت مرحوم آقای هاشمی (ره) اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) حتی قبل از انقلاب که همه ثروتش از پدرش بود بسیار به افراد کمک می کرد در حالیکه امروز افراد قضاوت های مختلفی دارند و باید گفت این حرف ها را نباید باور کرد این تهمت ها حرف کسانی است که هیچ دانشی در مورد شخصیت او ندارند. او یک روحانی و عالم دینی بود که مردم برای شنیدن خطبه های نماز جمعه او لحظه شماری می کردند.

آیت الله قربانی حق در ادامه بیان داشت: معیار ارزش گذاری اشخاص از دیدگاه قرآن کریم طبق آیه ۱۰۰ سوره توبه تقوا و صالح بودن می باشد. متاسفانه یکی از مشکلات جامعه ما این است که افراد بدون داشتن هیچ گونه دانشی در مورد مسایل مختلف اظهار نظر می کنند در حالی که درقرآن کریم هم اشاره شده است در مورد چیزی که علم ندارید نظر ندهید.

وی در پایان به رابطه میان مقام معظم رهبری و هاشمی رفسنجانی( ره ) اشاره کرد: ایشان نزد رهبری مقام و منزلت ویژه ای داشتند همدلی خاصی با رهبری داشتند. تا مادامی که زنده بودند به دشمنان اجازه ندادند که از ارتباط ایشان با رهبری بکاهند.

خبرنگار: محمد حامد نیکبخت گیلانی

  1. شهروندعادی گفت:

    ای کاش آقای قربانی در زمان حیات مرحوم هاشمی که هرکس دراین دهه اخیر از گرد راه می رسیدوازخانه قهرمی کردبه ایشان تهمت واهانت می نمود،این حرفهارابیان می فرمود،البته برای عقلانیت آقای قربانی که فردی معتدل وواقعگراهستنداحترام قایلیم