کد خبر: 56259تاریخ انتشار : 0:35:31 - چهار شنبه 11 ژانویه 2017

در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز مطرح شد؛

گلایه شدید نابغه گیلانی از مسئولین استان/دانشگاه گیلان دو زمین شناس و ژئوشیمیست غیر گیلانی را بورسیه کرد

میثم مرادی کوره جانی نابغه گیلانی در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز با گلایه شدید از مسئولین استان اظهار کرد: با اینکه بنده اولین ژئوشیمیست تاریخ گیلان هستم در بیکاری و با فقر در حال تحصیل هستم دانشگاه گیلان دو زمین شناس و ژئوشیمیست غیر گیلانی را بورسیه می کند چرا مسئولین از پتاسیل داخل استان خود استفاده و حمایت نمی کنند؟

به گزارش بهجت نیوز؛ میثم مرادی کوره جانی نابغه گیلانی در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز با گلایه شدید از مسئولین استان اظهار کرد: با اینکه بنده اولین ژئوشیمیست تاریخ گیلان هستم در بیکاری و با فقر در حال تحصیل هستم دانشگاه گیلان دو زمین شناس و ژئوشیمیست غیر گیلانی را بورسیه می کند چرا مسئولین از پتاسیل داخل استان خود استفاده و حمایت نمی کنند؟
وی با اشاره به سوابق علمی خود تصریح کرد:بنده دانشجوی ترم آخر دکترای پترولوژی (زمین شناسی) دانشگاه باهنر کرمان و سوابق مختلف علمی را در کارنامه دارم که اهم آنها عبارتند از فارغ التحصیل رشته ی ژئوشیمی ( اولین ژئوشیمیست تاریخ گیلان )، مدیر اکتشافی دهها پروژه ی اکتشافات معدنی در استان کرمان، منتقد ادبی در مجلات ادبی پرتیراژ کشور ،شاعر و نویسنده مولف هشت مقاله ی آی اس آی بین الملی چاپ شده در مجلات علمی زمین شناسی ،اولین متخصص رادیونوکلوییدها و لیگاندهای طبیعی وابسته به آنها در ارتباط با صنایع اتمی در ایران می باشم.

مرادی کوره جانی با گله از شرایط بیکاری خود ادامه داد:در ترم آخر تحصیل خود به علت  فشار شدید اقتصادی و هزینه های بالای آزمایشگاهی در حال بازماندن از تحصیل است.

وی در پایان خاطر نشان کرد:ای کاش استاندار گیلان سکه هایی را که در راه ورزش خرج می کردند و می کنند، در راه ترقی علم و هنر این استان خرج می کردند. آقایان چند نفر مثل بنده دراین استان وجود دارند و بیکارند ولی شما از استانهای دیگر نیروی کار می آورید؟بنده را در ایران به عنوان نابغه گیلانی خطاب می کنند ولی در ترم آخر تحصیلم در حال از دست دادن ادامه تحصیل بخاطر فشار اقتصادی هستم و به خاطر بالا بودن هزینه های آزمایشگاهی که در رشته ی ما تنها آزمایشگاه های خارجی قادر به انجام آن هستند و متاسفانه بنده از عهده ی این مخارج سنگین بر نمی آیم.

خبرنگار: زهرا خوشگفتار