کد خبر: 56012تاریخ انتشار : 16:18:13 - جمعه 30 دسامبر 2016

مسئول سازمان بسیج اساتید استان گیلان

در نهم دی همه ی اقشار مردم حاضر شدند/در برخی از اطلاعیه‌هایی که منتشر شد به “فتنه” اشاره‌ای نشد+تصاویر

مسئول سازمان بسیج اساتید گیلان خاطر نشان کرد : در نهم دی همه ی اقشار مردم حاضر شدند زیرا دشمنان به باور و اعتقادات مردم جسارت کردند.

به گزارش بهجت نیوز؛محمد جلایی شب گذشته در مراسم پاسداشت حماسه 9دی در حوزه علمیه حضرت آیت الله بهجت(ره) فومن که به همت هیات محبان فاطمه و پایگاه شهید نظری فومن برگزار شده بود اظهار داشت : فتنه سال 88 فضا را غبار آلود و تشخیص حق از باطل را برای مردم دشوار کرد.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان گیلان با بیان اینکه فتنه در معنای اصلی به معنی آزمون است اعلام کرد: امسال در برخی از اطلاعیه‌هایی که منتشر شد به “فتنه” اشاره‌ای نشد و عده‌ای نیز از آن به‌عنوان حادثه یا اتفاق نام بردند.

جلایی با اشاره به اینکه در سال 88 فتنه‌گران به بهانه تقلب در انتخابات به خیابان ریختند تصریح کرد: کسانی که به تقلب تاکید داشتند افراد معمولی نبوده و در کشور در زمان‌های گذشته از سران مملکت و دارای سمت بودند که باعث شک و دو دلی مردم در آن زمان شدند.

وی با بیان اینکه سوال من از آقایانی که در سال‌های گذشته با رای مردم انتخاب می‌شدند این است چرا در آن زمان که خود انتخاب می‌شدند نمی‌گفتند که تقلب شده است و چرا در سال 88 سخنان شما با ضد انقلاب‌ها و مستکبران یکی بوده است؟ آیا اینها نشانه فتنه نبود؟

مسئول سازمان بسیج اساتید گیلان خاطر نشان کرد : در نهم دی همه ی اقشار مردم حاضر شدند زیرا دشمنان به باور و اعتقادات مردم جسارت کردند. چنان که دولت های غربی و آمریکا ۱۱ کودتای مخملی را در کشورهای مختلف رقم زده اند که ۸ کودتا انجام شد و تنها ۳ کودتا با شکست مواجه شد که یکی از آن ها فتنه ۸۸ ایران بود.

سردار حزب الله فومن با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: 20 سال حضرت آقا تاکید کردند که شبیخون فرهنگی باورها و ایمان مردم، خواص و فرماندهان را هدف قرار داده است و کسی توجه نکرد.

جلایی با بیان اینکه فتنه سبب شد که دشمنان داخلی و خارجی در کنار هم قرار بگیرند افزود: دشمنان باعث این شدند که حق و باطل قابل تشخیص نباشد هرچند با روشنگری و هدایت رهبری این فتنه خنثی شد.

وی با اشاره به اینکه آن چیزی که سبب شد این فتنه صورت بگیرد عدم توجه به سخنان رهبری و اختلاف بین امت بود اعلام کرد: اگر درایت و سخنان رهبری نبود مردم نمی‌توانستند حق را از باطل تشخیص دهند.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان گیلان با تاکید بر اینکه 9 دی برای همه ملت است و آنهایی که می‌خواهند 9 دی را گرامی ندارند آن را به جناح ربط می‌دهند گفت: برای فتنه بصیرت لازم است و وظیفه ما به‌عنوان یک انسان مومن و ولایتمدار درس گرفتن از این فتنه است.

وی گفت: شرکت در انتخابات یک وظیفه شرعی و ملی است و رهبری نیز همیشه به مردم تاکید می‌کنند که در سرنوشت کشور سهیم باشند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی نباید وزیر میلیاردر داشته باشیم خاطرنشان کرد: این افراد عامل فتنه انگیزی و نفوذ دشمنان می‌شوند و نمی‌توانند به داد مردم برسند.

جلایی خطاب به رئیس جمهور که دنبال پرونده بابک زنجانی است گفت: شما از وزارت اطلاعات در مورد پرونده ذخیره فرهنگیان وحقوق‌های نجومی تکلیف بخواهید؛ پرونده بابک زنجانی که حل شده است و تاکنون اگر زنده است برای پس گرفتن پول‌هاست.

img_9130 img_9132 img_9134 img_9135 img_9142  img_9137img_9139 img_9136 img_9150 img_9152 img_9153