کد خبر: 55936تاریخ انتشار : 13:41:59 - پنجشنبه 29 دسامبر 2016

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران؛

مظلوم خداشهری:فتنه 88 خسارات اقتصادی و امنیتی فراوانی برای کشور به همراه داشت

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران تاکید کرد:اما فتنه 88 که با همکاری و آموزش قبلی آمریکایی‌ها جهت کودتا و تغییر حکومت در ایران انجام شد، علاوه‌بر ضربه مالی بیش از سیصد میلیارد تومان بابت به آتش کشیدن اتوبوس، بانک و غیره، شهید شدن 22 نفر، خسارات اقتصادی و امنیتی فراوانی برای کشور به همراه داشت.

به گزارش بهجت نیوز؛ محمدامین مظلوم خداشهری عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران در نشست خبری که صبح امروز پیرامون گرامیداشت سالروز حماسه 9 دی در خبرگزاری فارس برگزار شد، گفت: غرب همواره بعد از انقلاب به علت از دست دادن منافعش در ایران به‌دنبال بازیابی آن است و امیدی به بازیابی آن تحت‌ حکومت جمهوری اسلامی ندارد.

وی افزود: از طرفی در فضای بین‌الملل ایران به عنوان بازیگری به نقش مخرب برای منافع آنها عمل می‌کند. پس این خیلی طبیعی است که به هر نحوی ابتدا به دنبال بهانه برای تضعیف و درنهایت تغییر در ایران باشد.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: جریان انتخابات 88 و دو قطبی احساسی ایجادشده در مردم و بعد قضایای فتنه این امید در دل کشورهای غربی و برخی حامیان غرب در ایران روشن کرد که شروع تغییر در ایران باشد و نظام را در دوراهی قبول عدم سلامت انتخابات با ابطال آن و یا تحمل شورش قرار دهد.

مظلوم ادامه داد: غرب فتنه 88 را به‌مثابه جرقه‌ای برای انبار باروت خود در ایران دید، انبار باروتی که با سی سال تلاش و با پروژه‌های نفوذ، شبیخون فرهنگی، تغییر سبک زندگی مردم و حملات شبکه‌های ماهواره مختلف برای پرورش نسلی غرب‌گرا ر ایران و زمینه‌های بروز اعتراض و… فراهم کرده بود.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران ادامه داد: انتخابات ریاست جمهوری سال 88 و حضور 85 درصدی مردم پای صندوق‌های رأی ضمن شیرین شدن کام مردم ایران می‌توانست تضمین‌کننده امنیت ملی باشد و روند صعودی و پیشرفت علمی و اقتصادی چند ساله اخیر کشور را سرعت بیشتری ببخشد.

وی گفت:  اما فتنه 88 که با همکاری و آموزش قبلی آمریکایی‌ها جهت کودتا و تغییر حکومت در ایران انجام شد، علاوه‌بر ضربه مالی بیش از سیصد میلیارد تومان بابت به آتش کشیدن اتوبوس، بانک و غیره، شهید شدن 22 نفر، خسارات اقتصادی و امنیتی فراوانی برای کشور به همراه داشت.

مظلوم یادآور شد: دشمن در جریان فتنه با محوریت سران فتنه در داخل و همیاری جمعی عقده‌دار و معاند و حمایت معدودی خواص بی‌بصیرت خواست تا چشمه زلال آب انقلاب را گل‌آلود کند.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران تاکید کرد: آنها با این اقدام نهایت سعی خود را به کار گرفتند تا با حمایت مالی و تبلیغاتی از فتنه‌گران و تشویق حامیانشان به آشوبگری داخلی از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند، اما سرانجام ناموفق ماندند. یعنی در 9 دی همان سال 88 ملت ایران پاسخ عاشورایی به فتنه‌گران و اربابان آنها دادند.

وی افزود: دشمن در ادامه تصمیم به ایجاد تحریم‌های جدید علیه ایران گرفت با این تصور که آب همچنان گل‌آلود است و با اعمال تحریم‌های فلج‌کننده می‌تواند ایران اسلامی را از پا درآورد و نظام انقلابی را از بین ببرد.

مظلوم تصریح کرد: تحریم‌های ایران ریشه در قطعنامه 1929 شورای امنیت دارد که در سال 25 خرداد 1389 یعنی سالگرد فتنه 88 به تصویب رسید. یکی از پیام‌های فتنه 88 برای آمریکا و غرب این بود که می‌توان با فشار بیشتر شرایط ایران را بی‌ثبات و به براندازان برای پیشروی و تزلزل علیه نظام کمک نمایند. از همین‌رو راهبرد تحریم و فشار در سال‌های پس از فتنه 88 روند فزاینده‌تری یافت.

وی گفت: با افزایش تحریم‌های بی‌سابقه غرب علیه ایران که بعد از فتنه 88 تشدید شده بود تبعاتی را در پی داشت که از آن‌جمله می‌توان به شیب منفی رشد اقتصادی اشاره کرد. در همان زمان یادداشت‌ها و مصاحبه‌هایی از حامیان فتنه در داخل و خارج در رسانه‌های غربی منتشر می‌شد مبنی بر اینکه فشارها بر دولت ایران تشدید شود تا دولت ایران تغییر رفتار دهد.

مظلوم در خاتمه گفت: اگر این افراد بجای اینکه به حمایت آمریکا و اسرائیل امید می‌بستند به قانون تأسی می‌کردند و توهم و یا شک و تردید خود را از مجاری قانونی دنبال می‌کردند، هرگز کشور را با چنین مشکلاتی مواجه نمی‌کردند..

انتهای پیام/