کد خبر: 55820تاریخ انتشار : 13:07:38 - چهار شنبه 28 دسامبر 2016

امام جمعه فومن؛

حماسه ۹ دی از ماندگارترین حماسه های تاریخ است

امام جمعه فومن سخنان مقام معظم رهبری را فصل الخطاب دانست و افزود: دنیا بداند که حماسه 9 دی‌ماه ملت ایران از ماندگارترین حماسه‌های تاریخ است

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن صفوی شب گذشته در مراسم پاسداشت حماسه 9 دی در مسجد حضرت ولی عصر(عج)  بالامحله فومن گفت: زمانی‌که امیرالمومنان علی (ع) به خلافت رسید دشمنان و فتنه‌گران روی کارآمده و جنگ‌های جمل، صفین و نهروان را بر پا کردند.

امام جمعه فومن در رابطه با فتنه انگیزی فتنه گران در دوران مولای متقیان اظهار کرد: فتنه‌گران در زمان امام علی(ع) به شهدای زیادی که از زمان پیامبر(ص) تا آن زمان تقدیم کرده بودند توجه نکرده و جنگ‌های مسلمانان با مسلمانان را طراحی کردند.

وی با تاکید بر اینکه برخی از بزرگان مملکت با سکوت و بی‌طرفی آب به آسیاب دشمن ریختند، افزود: 9 دی‌ماه سالروز حماسه‌ای ماندگار در کتاب پر افتخار حماسه‌های تاریخ انقلاب شکوهمند ایران است و مردم ایران با بصیرت به سخنان رهبری گوش فرا دادند.

استاد حوزه علمیه آیت الله بهجت(ره) با بیان اینکه آمریکای سال 88 همان آمریکای قبل از انقلاب است که با تمام قوا از سران رژیم پهلوی حمایت کرد گفت: بارها مقام معظم رهبری درسخنرانی‌ها اشاره کردند که آمریکا اهل نیرنگ، مکر و دبه کردن است.

امام جمعه فومن گفت: امروزه دنیای استکبار و استعمارگران و صهیونیسم جهانی به‌خوبی متوجه شده‌اند که ملت معتقد و با بصیرت ایران اسلامی اجازه دخالت یا بازی با مقدسات خود را به هیچکس نخواهند داد و ملت همیشه درصحنه ایران بیدار است.

وی با بیان اینکه ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی حق شناس و امام شناسند گفت: در جمهوری اسلامی ایران مردم به برکت خون‌های مقدس شهدا و رهبری‌های مقتدرانه مقام معظم رهبری از کشور و خون شهدا دفاع می‌کنند.

امام جمعه فومن سخنان مقام معظم رهبری را فصل الخطاب دانست و افزود: دنیا بداند که حماسه 9 دی‌ماه ملت ایران از ماندگارترین حماسه‌های تاریخ است چرا که مردم ایران در 9 دی‌ماه به خیابان‌ها نیامدند تا از فتنه‌گران انتقام بگیرند بلکه آمدند به ندای رهبر، شاهدان زنده‌ای برمظلومیت حق و فریبندگی باطل باشند.

انتهای پیام/