کد خبر: 55817تاریخ انتشار : 0:29:21 - سه شنبه 27 دسامبر 2016

یادداشت/ نريمان اکبري

احترام هم تحریم شد!در واکنش به نحوه عزل عجیب رئیس اداره ارشاد صومعه سرا

در پی عزل رئیس اداره ارشاد شهرستان صومعه سرا، هنرمندان ودوستداران هنر این شهرستان واکنش های مختلفی نشان دادند.

به گزارش بهجت نیوز؛ در پی عزل رئیس اداره ارشاد شهرستان صومعه سرا، هنرمندان ودوستداران هنر این شهرستان واکنش های مختلفی نشان دادند. سید محمود رزمگیر که چهل ماه از خدمتش در اداره ارشاد می گذشت، بیست و چهار ساعت قبل از معرفی رئیس جدید، برکنار می شود و جالب اینکه هیچ گونه تودیع و معارفه‌ای نیز صورت نمی‌گیرد.

از سازمانی بنام فرهنگ و ارشاد اسلامی که خود را متولی فرهنگ سازی در جامعه میداند حرکتی ناخوشایند فرهنگی بسیار عجیب و دور از انتظار است!در اولین ساعات این واقعه رسانه ها و فضاهای مختلف مجازی صومعه‌سرا به نحوه عزل این مدیر با اخلاق واکنش نشان دادند اما ایشان در پاسخ به این واقعه سکوت را ترجیح داد تا هنرمندی واقعی خود را به دیگران نشان دهد.

محمود رزمگیر در مدت تصدی اداره ارشاد صومعه سرا، توانسته بود با اخلاق نیکو و رفتار صادقانه خود، هنرمندان جوان شهرستان صومعه سرا را برای کارهای فرهنگی امیدوار کند اثری که می‌تواند سر لوحه مدیران استانبرای توجه به جوانان مظلوم این مرزوبوم باشد. سوی هنرمندان با معرفت شهرستان صومعه سرا تماس های مختلفی با ایشان گرفته شدهو از زحماتش قدردانی گردیده است. اما کسانی که همکار ایشان در این منصب بودند، نه تنها از ایشان قدردانی نکردند بلکه رفتاری سوال برانگیز در برکناری ایشان داشتند.

آیا پسندیده تر نبود در زمان مناسب و با اطلاع قبلی و با معارفه مدیر جدید و قدردانی از مدیر پیشین و در حضور هنرمندان شهرستان صومعه سرا  با ایشان قطع همکاری می شد؟ در همه فرهنگ‌ها و قومیت‌ها و تمدن‌های تاریخ،توصیه شده که برخوردهای فرهنگی همراه با ظرافت و ملاطفت و …. باشد نه با رفتار خشن و بی احترامی و برخوردهای غیر منطقی و غیر منصفانه. وانگهی استان سرسبز گیلان همواره مهد تمدن و فرهنگ ایران زمین بوده و سرزمین عاطفه و مهر و شادی لطافت و زیبایی. آیا متولیان فرهنگ استان،  اعتقادی به نحوه عمل فرهنگی متناسب با شان جامعه فرهیخته ما دارند؟ آیا در این وانفسای تحریم با دست خودمان احترام را هم تحریم کردیم؟