کد خبر: 55809تاریخ انتشار : 22:38:00 - دوشنبه 26 دسامبر 2016

امام جمعه فومن؛

طراحی فتنه 88 در مقابله با انقلاب صورت پذیرفت

امام جمعه فومن اظهار کرد:با فداکاری و حضور حداکثری مردم دشمنان نتواستند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند فتنه 88 که رهبری می فرمایند فتنه بزرگی بود و می فرمایند من شما را برحذر می دارم از این فتنه ها، لذا طراحی فتنه 88 در مقابله با انقلاب صورت پذیرفت.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین صفوی در رابطه با اهمیت حماسه 9 دی گفت:انقلاب اسلامی که با زحمات امام عالیقدر بنا نهاده شد و در خاورمیانه تحول جدیدی بوجود آورد و باعث شد آنانی که  دین را که باعث عقب ماندگی جامعه می دانستند امام تحولی ایجاد کرد که دین را عامل پیشرفت جامعه قلمداد کنند و مردم وارد میدان شدند و توانستند این حرکت بزرگ را انجام دهند و این نشان می دهد که عقیده می تواند انسان را به حرکت بیندازد و موجب برور تحولاتی در دنیا بشود.

امام جمعه فومن اظهار کرد:با فداکاری و حضور حداکثری مردم دشمنان نتواستند به اهداف شوم خود دست پیدا کنند فتنه 88 که رهبری می فرمایند فتنه بزرگی بود و می فرمایند من شما را برحذر می دارم از این فتنه ها، لذا طراحی  فتنه 88 در مقابله با انقلاب صورت پذیرفت. همانطوری که موفق شدند در دوران مشروطیت عقل مشروعه را به مشروطه تبدیل کنند و شیخ فضل الله ها را به بالای دار ببرند. سه اصل مهم وجود داشت که نگذاشت دشمنان به اهداف خود برسند اصل اول رهبری و اصل دوم دین مداری و سوم هم حضور مردم می باشد که نگذاشت توطئه های آنان به سرانجام برسد.

وی در رابطه با اهمیت نقش رهبری در پیشبرد انقلاب اسلامی افزود: دین اسلام دین مبارزه با استکبار جهانی است و لذا از بدو تشکیل انقلاب اسلامی دشمنان دین درصدد تضعیف این حرکت آمدند مصداق این امر هم جنگ هشت سال دفاع مقدس بود که با همت خانواده های شهدا و رزمندگان نتواستند موفق بشوند چون رهبریت محور مردم ماست و رهبری توانسته است اعتماد مردم را جلب بکند.

استاد حوزه علمیه آیت الله بهجت فومندر پایان اشاره کردند:انقلاب اسلامی پدیده ای نبود که با ظلم از میان برود  انقلاب اسلامی ما انقلاب امیرالمومنین(ع) است انقلاب امام حسین(ع) است. با این که چند سال از فتنه 88 می گذرد مردم هر سال به صحنه می آیند و بیعت مجدد با رهبری و خانواده های شهدا دارند بنابراین آزموده را آزمودن خطاست ملت ایران را دوباره آزمودن خطا است.