کد خبر: 55761تاریخ انتشار : 14:33:15 - یکشنبه 25 دسامبر 2016

رئیس اداره چای شفت خبر داد:

بدهی ۲ میلیارد و هفتصد میلیون تومانی به چایکاران در شفت / دولت در صورت عدم پرداخت مطالبات سهم کارخانجات را می پردازد

رئیس اداره چای شهرستان شفت از بدهی ۲ میلیارد و هفتصد میلیون تومانی کارخانجات به مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: اگر کارخانجات به موقع سهم خود را پرداخت نکند، دولت مابه التفاوت را پرداخت می کند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از 8 دی؛ علی قربانپور با اعلام اینکه بخشی از مطالبات چایکاران باقی مانده است، اظهار داشت: طبق قانون ۳۸ درصد بر عهده کارخانجات و ۶۲ درصد از سهم مطالبات چایکاران بر عهده دولت است.

وی با بیان اینکه تاکنون سهم کارخانجات از این مطالبات پرداخت نشده، افزود: خوشبختانه دولت مطالبات خود را پرداخت کرده است.

رئیس اداره چای شفت در خصوص مقدار مطالبات این شهرستان گفت: در شفت ۲ میلیارد و هفتصد میلیون تومان به چایکاران بدهکار هستیم.

قربانپور با اشاره به اینکه در واقع کارخانه داران به چایکاران بدهکار هستند و این بدیهی باید هرچه زودتر پرداخت شود، اظهار کرد:  طبق قرار داد ما با کارخانه جات از آنها وثیقه هایی در گرو ما وجود دارد و جلسه ای که اخیرا داشتیم صاحبان کارخانجات چای را متقاعد کردیم که تا اواسط دیماه جاری مطالبات خود را پرداخت کنند.

وی با هشدار به اینکه دولت نسبت به پرداخت مابقی مطالبات چایکاران به شدت پیگیر است، بیان داشت: اگر این سهم از سوی کارخانجات پرداخت نشود، دولت مطالبات چایکاران را از منابع خود پرداخت می کنند و برای دریافت مطالبات خود وثیقه های ستانده را به اجرا خواهد گذاشت.

رئیس اداره چای شفت با تاکید بر اینکه مبلغ مذکور جزء مطالبات چایکاران است و یقینا باید پرداخت شود، اظهار کرد:  گرچه این راه بسیاری طولانی است اما دولت به راحتی می تواند حق خود را از کارخانجات بگیرد.