کد خبر: 55753تاریخ انتشار : 14:15:40 - یکشنبه 25 دسامبر 2016

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه گیلان:

مدیران غربگرا با تحریف اندیشه‌های امام(ره) نسخه سازش با دشمن را می‌پیچند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: در برخی از لایه‌های حکومتی و مدیریتی عده‌ای انسان‌های دنیاطلب و غربگرا و مخالف اندیشه‌های امام(ره) حضور دارند که در اظهارنظرهایشان با تحریف اندیشه‌های امام(ره)، نسخه سازش با دشمن را می‌پیچند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از تسنیم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین عزت الله معتمد در همایش “گفتمان منویات ولایت” در سپاه قدس گیلان با اشاره به لزوم حفظ شخصیت و اندیشه حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: نقطه ثقل حوادث سال‌های اخیر کشورمان حفظ گفتمان و اندیشه‌های حضرت امام(ره) است.

وی با اشاره به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر حفظ اندیشه‌های امام(ره) و جلوگیری از تحریف آن گفت: امروز مستکبران عالم این تحولات عظیمی که انقلاب اسلامی در دنیا به وجود آورده را نمی‌توانند مهار کنند و برای اینکه گفتمان امام(ره) به نسل‌های بعدی منتقل نشود درصدد تحریف اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) هستند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان افزود: بر اساس فرمایشات امام(ره) یکی از وظایف مهم همه ما حفظ انقلاب و ارزش‌های اسلامی است که این اوجب واجبات و از نمازخواندن نیز اهمیتش بیشتر است.

معتمد با بیان اینکه عده‌ای از انسان‌های دنیاطلب و غربگرا در اظهارنظرهایشان نسخه سازش با دشمن و تحریف اندیشه امام(ره) را می‌پیچند گفت: متاسفانه می‌بینیم که آنان انقلاب را به‌عنوان یک حادثه معرفی می‌کنند و می‌گویند یک انقلاب دیگر هم می‌تواند اتفاق بیفتد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه این نوع دیدگاه بزرگترین ظلم در حق حضرت امام(ره) است، ابراز کرد: این انقلاب حساب شده و برنامه ریزی شده بود.

وی با اشاره به اینکه قبل از قضیه برجام می‌گفتند ملت ما به این نتیجه رسیده که با آمریکا ارتباط داشته باشد و الان می‌گویند باید با دنیا تعامل و ارتباط داشته باشیم، اذعان کرد: این چیزی که آنها در سر دارند یعنی خسارت محض. اینکه می‌بینیم مردم مسیحی اروپا موج موج به سمت اسلام روی می‌آورند برگرفته از تحولی است که حضرت امام(ره) به دنیا بخشیده است.

معتمد با بیان اینکه استکبار نمی‌تواند مستقیماً با این تحول مقابله کند گفت: به همین دلیل به عوامل خود در داخل کشور روی آورده تا اقدام به تحریف گفتمان و اندیشه‌های حضرت امام(ره) کنند و متاسفانه در برخی از لایه‌های حکومتی و مدیریتی نیز عده‌ای هستند که مخالف اندیشه های امام(ره) هستند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه دشمن برای بعضی از واژه‌ها شاخص سازی می‌کند تا در تفکر نسل‌های آینده تاثیر بگذارد افزود: همین بحث “اسلام رحمانی” که امروزه می‌بینیم حتی برخی از مسئولان ارشد کشورمان آن را مطرح می‌کنند یکی از مواردی است که دشمن می‌خواهد از طریق آن به جامعه اسلامی ضربه بزند.

وی با بیان اینکه ایده اسلام رحمانی دفاع همه جانبه از اسلام آمریکایی و لیبرالیستی است اعلام کرد: اسلام رحمانی مدنظر این آقایان یعنی مقابله با عقلانیت دینی، مقابله با جامعیت اسلام، مقابله با اندیشه امام(ره) و رهبری و مقابله با اندیشه اسلام انقلابی.

معتمد گفت: دشمن در فرآیند تحریف و حذف اندیشه‌های امام(ره) به‌دنبال یک شاخص سازی در بعضی از فضاهای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است تا بتواند آن ظرفیت‌های جهادی، مقاومتی و ایستادگی در مقابل استکبار را از بین ببرد. اسلام رحمانی، اسلام قلبی، اسلام باطنی و اسلام اعتدالی یعنی انحراف و به معنای اسلام آمریکایی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه ذات اسلام، رحمانیت است و پیامبر اسلام رحمت للعالمین است اظهار کرد: قصاص، جهاد، امر به معروف و نهی از منکر ذات اسلام است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آیات قرآن کریم اگر یک آدم خیانتکار، قاتل و مجرمی قصاص شود به بشریت حیات داده شده است بیان کرد: آن وقت بعضی از بی‌سوادها اسلام رحمانی را مطرح می‌کنند و آن را در مقابل اسلام انقلابی قرار می‌دهند تا به شکل غیرملموسی اندیشه‌های امام(ره) را از جامعه بگیرند.

معتمد افزود: به طور مثال در رابطه با مقوله “شادی” می‌گویند ما 100 کنسرت در فلان استان و شهر برگزار کردیم و بعد از آن ارزیابی کردیم و دیدیم که مردم آن شهر شادترین مردم هستند. شادی را با گناه و معصیت عجین می‌کنند و بعد می‌گویند چون مثلا در قم نمی‌گذارند کنسرت برگزار کنیم  بر اساس شاخصه‌ها مردم آنجا غمگین ترین مردم هستند.

وی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد با شاخص سازی‌های اینچنینی در زمینه‌های فکری، فرهنگی و سیاسی ما اثرگذاری ایجاد کند گفت: شناخت اندیشه‌ها و استراتژی امام(ره) برای همه ما لازم است چرا که همواره در تنگناها این اندیشه‌های حضرت امام(ره) بود که ما را نجات داد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه ضروری‌تر از شناخت خط امام(ره) این است که ببینیم امام(ره) چگونه توانست این تحول را در بنیان‌های فکری مردم دنیا به وجود آورد،

معتمد بیان کرد: امام(ره) بر 2 نکته خیلی تاکید داشتند که یکی از آن “خودسازی عملی” است. ما زمانی می‌توانیم موفق شویم که خودسازی عملی داشته باشیم. همسر امام(ره) می‌گفت 60 سال با ایشان زندگی کردم و حتی یک معصیت از امام(ره) ندیدم.

وی با اشاره به اینکه نکته دومی که بسیار برای امام(ره) اهمیت داشت “آزادی معنوی” بود افزود: اگر آزادی معنوی باشدهمه به وظیفه خود عمل می‌کنند و هیچ کس به طغیان نمی‌افتد. اگر آزادی معنوی داشته باشیم در مقابل انتقادات نه تنها پرخاشگری نکرده بلکه از آن استقبال می‌کنیم.

معتمد با بیان اینکه آنهایی که آزادی معنوی ندارند از دشمن و استکبار می‌ترسند گفت: حقیقت ایمانی و اعتقادی انسان وقتی نمایان می‌شود که بین منافع شخصی خود با مصالح دینی و حدود الهی فرقی قائل باشیم و اگر در این بین مصالح دینی را مقدم قرار دهیم آن وقت شخصیتی ایمانی خواهیم داشت.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه عده‌ای گاهی اوقات نمی‌توانند مصالح دینی را بر منافع شخصی خود ترجیح دهند ابراز کرد: اگر توانستیم اطرافیان، فرزندان و گروه های سیاسی را کنار بزنیم و مصالح الهی را بر همه آنان ترجیح دهیم آن وقت است که شخصیتی ایمانی داریم.

معتمد افزود: این وضعیت بارها و بارها برای حضرت امام(ره) در تاریخ انقلاب پیش آمد ولی امام(ره) همیشه مصلحت دین را بر منافع شخصی مقدم قرار داد. تسخیر لانه جاسوسی، پذیرش قطعنامه، عزل بنی صدر و منتظری جرات زیادی می‌خواست و چون امام(ره) آزادی معنوی داشت از هیچ چیز نترسید.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه اگر آزادی معنوی نباشد فیش‌های نجومی و فتنه به‌وجود می‌آید گفت: طبق روایتی از امام حسین(ع) ما باید از افرادی که فتنه گری می‌کنند بیزاری بجوئیم و بر فاسد و دروغگو بودن برخی از افراد شهادت دهیم. اگر کسی سران فتنه را لعنت نکند مانع ظهور آقا امام زمان(عج) است.

وی با بیان اینکه در آستانه حماسه 8 و 9 دی هستیم و باید بدانیم که فتنه گران در نظام اسلامی نباید جایگاهی داشته باشند افزود: نکند که 8دی در تاریخ فراموش شود؛ ملت غیور گیلان در بصیرت یک قدم جلوتر از کل کشور هستند که این به افتخاری بزرگ تبدیل شده است. بزرگان استان از مقام معظم رهبری بخواهند که مردم گیلان هر سال در روز 8دی خدمت ایشان برسند تا برای همیشه این افتخار در تاریخ بماند.

انتهای پیام/