کد خبر: 55653تاریخ انتشار : 17:55:32 - دوشنبه 19 دسامبر 2016

گفتگوی صمیمی بهجت نیوز با قاری جوان فومنی؛

سید ابراهیم خامسی:متاسفانه کمترین بودجه و توجه درامور قرآنی و فرهنگی هزینه می شود

قاری جوان فومنی گفت: متاسفانه کمترین بودجه و توجه درامور قرآنی و فرهنگی هزینه می شود که انشالله امید داریم رسیدگی بشود.

به گزارش بهجت نیوز؛ سید ابراهیم خامسی یکی از جوانان فعال و موفق شهرستان فومن در زمینه قرآن آموزی است و تا کنون توانسته در مسابقات مختلفی حائز رده های برتر شود.وی از کودکی مانوس با قرآن بوده و همواره اخلاق نیکش زبانزد خاص و عام می باشد.بر آن شدیم تا دقایقی کوتاه  با او به گفتگو بنشینیم و از قرآن و قرآن آموزی از او بشنویم و بنگاریم؛

photo_2016-12-19_17-11-04

1-لطفا خودتان را معرفی بفرمایید؟
به نام خدا بنده سیدابراهیم خامسی هستم ساکن فومن دارای مدارک لیسانس حسابداری و کارشناسی ارشد مدیریت گرایش سیستم های اطلاعاتی و  در اداره آموزش و پرورش فومن مشغول هستم.

2- از چه سالی و چندسالگی به قران اموزی روی آوردید؟
ازکودکی و نزد پدرم حاج سیدمحمدسول خامسی که خودشان از قاریان خوب و منشاوی خوان حرفه ای بودن شروع کردم.

3- تا کنون در چه مسابقاتی مفتخر به کسب مقام شدید؟
رتبه ی اول در مسابقات قران کشوری جوانان هلال احمر کل کشور، مقام برتر مسابقات اذان دانش آموزان سراسر کل کشور، مقام دوم قرآن درسازمان وزارت ورزش و جوانان کل کشور و دو سال متوالی است که مقام سوم قرآن دانشجویان سراسری کل کشور رو کسب نموده ام.

4- از کدام اساتید برای آموزش قرآن بهره مند شده اید؟
از اساتید بزرگواری چون استاد حاج محمود لطفی نیا،استاد حاج حمید و حامدشاکرنژاد،استاد پناهی،استادپورزرگری،استادطوسی،استاد سعیدیان،استاد حاج فرهادفلاح پور،استاد حاج محمدفلاح پور،استاد حاج اقا صالحی و حاج امیرصالحی و دوست و برادرخوبم حاج حسین رفیعی

5- انس با  قرآن چه تاثیری بر زندگی شما نهاده است؟
انس با قرآن برکات و معنویات سرشار در زندگی، جایگاه خوب و موجه اجتماعی و آرامش قلبی و روحی را برای من به ارمغان آورده است.

photo_2016-12-19_17-11-15

6-مشوق اصلی شما در مسیر قرآن آموزی چه کسانی بودند؟
پدر و مادر عزیزتر ازجانم که دست شان را همیشه میبوسم و مدیونشان هستم و در درجه بعد اساتید بزرگوارم که زحمات زیادی برای من کشیدند.

7- زیباترین خاطره شما از قرآن آموزی را برای ما شرح دهید؟
اینکه درمسابقات دانشجویی بعد از احراز رتبه به منتخبین جایزه ویژه ی سفر به حج را دادند که حقیر بسیار خوشحال شدم و توفیق شرکت در مناسک حج را به برکت قرآن پیدا کردم.

8- به نوجوانانی که تمایل به قران آموزی دارند چه توصیه ای دارید؟
اینکه در این عصر پراز فتنه و گناه به قرآن و تعالیم قرآنی روی بیاورند و انشالله از شر فتنه های آخر الزمان به برکت قرآن در امان باشند.

9- توجه به قرآن در جامعه امروز چه نقشی می تواند ایفا کند؟
مهمترین توجهات مسئولین نسبت به همه ی امور دیگر باید به امر قرآن باشد و این مسئله لازم است حتما در الویت باشد که متاسفانه توجه چندانی به این امر نمی شود و این امر از انتقادات شدید بنده هست. متاسفانه کمترین بودجه و توجه درامور قرآنی و فرهنگی هزینه می شود که انشالله امید داریم رسیدگی بشود.

قطعه تلاوت
حاج سیدابراهیم خامسی
سوره مبارکه زمر

  1. همشهری گفت:

    سید عزیز خدا حفظت کنه… درپناه قرآن محفوظ باشی.