کد خبر: 55636تاریخ انتشار : 3:31:48 - دوشنبه 19 دسامبر 2016

با تلاش ماموران محیط زیست فومن ؛

یک قطعه کرکس سیاه در ماسوله رها سازی شد

باتلاش ماموران محیط زیست فومن یک بهله کرکس سیاه، پرنده نادر و در حال انقراض که در تحت حمایت سازمان جهانی محیط زیست قرار دارد و تعداد آن در جمعیت کرکسها نادر و بسیار کم است در ارتفاعات ماسوله رها سازی شد.

به گزارش بهجت نیوز؛ با تلاش ماموران محیط زیست فومن یک قطعه کرکس سیاه، پرنده نادر و در حال انقراض که در تحت حمایت سازمان جهانی محیط زیست قرار دارد و تعداد آن در جمعیت کرکسها نادر و بسیار کم است در ارتفاعات ماسوله رها سازی شد.

گفتنی است یکی از دوستداران حیات وحش هفته گذشته این پرنده را که از ناحیه قفسه سینه زخمی شده بود ،  در منطقه ماکلوان فومن پیدا کرد و به محیط بانان تحویل داد.

شایان ذکر است کرکس سیاه  از لحاظ اندازه و طرح بدن در حال پرواز شبیه دال است با این تفاوت که سر بزرگتر و منقاری کلفت‌تر دارد و دمش درازتر و در انتها تا حدی سه‌گوش است ( ولی گاهی بر اثر فرسایش به دم دال شباهت پیدا می کند ) . تفاوت دیگرش پرو بال قهوه‌ای دوده‌ای یکدست است که از دور سیاه به‌نظر می رسد . پوشپرهای بالش تیره‌تر از شاهپرهاست و سطح زیرین بال‌ها مانند بال دال ؛ راهراه ندارد . گردنش بدون پر با پوستی به رنگ صورتی آمیخته با آبی می باشد و در اطراف گردن یک شِـنِـل قهوه‌ای رنگ دارد . رفتار و صدایش مانند دال است و تا اندازه‌ای تک‌زی است .

photo_2016-12-19_03-20-20