کد خبر: 55617تاریخ انتشار : 16:34:06 - یکشنبه 18 دسامبر 2016

یادداشت/رضا بابائی(مربی فوتسال فومن)

فوتسال فومن به مثابه یتیمی که پدر از دست داده!

فوتسال فومن به مثابه یتیمی که پدر از دست داده و به دستان پر محنت سایرین چشم دوخته در انتظار نگاه مهربان آنانیست که برای تماشای مسابقه فوتبال کیلومترها هزینه کردند، در نهایت با هتاکی قلیلی برگشتند

یتیم ورزش فومن، فوتسال

از آنجائیکه شایسته دوستداران ورزش فوتسال فومن ندیدم که از وضعیت اسفبار تیم شهرشان مطلع نباشند. دقایقی با توجه به مطالبه دوستان در خصوص توضیح پیرامون حواشی که ناگهان فوتسال فومن را در بر گرفته تقدیم میکنم.
و اما بعد
پس از آغاز به کار مجموعه فوتسال، طی جلسه پیش از فصل با مدیریت و کادر فنی با حضور سرپرست تیم، در خصوص مسائل و موانع پیش رو ، و حضور پر قدرت و خیز بلند این بار برای قهرمانی ، مباحثی مطرح شد..که از این بین آنچه تمامی مطالب را به خود معطوف میکرد، نقش اثرگذار مسائل مالی بود.
مدیریت مجموعه جناب آقای مرآت با اتکا به پشتوانه اسپانسری قوی (مولدینگ) که تا آن زمان فوتبال و کشتی فومن را متحول و از نظر سخت افزاری توانسته بود با کمکهای عظیم مالی پس از چند دهه ساختار (استادیوم-خانه کشتی ) حداقل ۲ رشته ورزشی را تغییر دهد، می فرمود اسپانسر فعلی به هیچ عنوان حضور حامی مالی دیگری را بر نمی تابد و می گوید فقط این منم که هزینه میکنم و نمیخواهم در این بین گروه دومی باشد. هر چه هست فقط مولدینگ .
با آغاز به کار تیم که حدودا ۴ ماه از آن می گذرد. برآن شدیم تا با هدف گذاری صحیح پس از سالها، این بار فقط به هدف قهرمانی تیمی متشکل از بازیکنان بومی و غیر بومی ، با کیفیت ۸۰/۲۰ به مجموعه تیم دعوت و از وجودشان بهره ببریم‌.
در جلسات بعدی مقرر گردید برای تمامی بازیکنان حاضر در مجموعه تیم ، سقف و کف پرداختی با توجه به حضور و تلاششان در تمرینات و بازیهای فصل تعیین ، البسه کافی ، و دیگر ملزومات مرسوم لحاظ گردد. که متاسفانه تا اینجای کار نه وعده ها عملی شد و نه…
جالبتر اینکه با برآورد اولیه مشخص گردید کل هزینه هر ماه حقوق بازیکنان و کادر فنی چیزی حدود ۴ تا ۵ میلیون می باشد..که متاسفانه تا کنون پرداخت نگردیده.
جزء تعدادی از بازیکنان که مبالغشان فرضا اگر ۳۰۰ هزارتومان بوده ، ۲۵۰ هزار تومان پرداخت شده ، آنهم فقط برای یک ماه؛ یا به بازیکن جوان تیم از ۱۰۰ هزار تومان فقط ۶۰ هزار تومان پرداخت شده..که ایکاش همین نیز پرداخت نمی شد.چون بازیکن نمی داند ۶۰ هزار تومان پاداش بعد از برد است یا حقوق ماهیانه!!؟؟

بهرحال تیمی که در ۳ بازی اول مسابقات فصل در مقابل تیمهای مطرح استان مانند دخانیات رشت ،کیامیدان لاهیجان ، شاهد اسالم با برد قاطع بر صدر تکیه زده بود با فرا رسیدن موعد پرداخت حقوق حقه بازیکنان با کم لطفی مسولین ذیربط دچار حواشی پیرامونی و به نوعی فروپاشی داخلی شد.

شد آنچه نباید می شد
هر بار به بهانه رفع مشکلات در انتهای هفته آتی ، بعد از بازی، یا غیره …توانستیم بازیکنان را جمع و به تمرینات ادامه دهیم، اما مشکلات مالی و بدقولی ها بازیکنان را از تمرکز کافی بر روی تمرینات و حتی مسابقات دور کرد. از نظر روحی روانی بهم ریختند.
این باورکردنی نیست شما به بازیکن بگوئید اسپانسر ناگهان تصمیم گرفته دیگر در ورزش فومن هیچگونه فعالیت نداشته باشد. و حتی حقوق بازیکنان فوتبال شهرداری و کادر فنی تیم در لیگ دو پرداخت نشده…و آنها نیز حدودا ۲ ماه است که دریافتی نداشته اند…بعد بشنوید که تیم فوتبال با هواپیما طی طریق میکند..یا تمام حقوق بازیکنان و کادر قبل از بازی با نفت تهران پرداخت شده است…یا شب قبل از بازی در اردو هستند و از دوستان پذیرائی می شود..آنوقت بازیکن فوتسالت قبل و بعد از بازی تغذیه مناسب نداشته باشد.. حتی در مواقع ضرور و آسیب دیدگی کیسه یخ و اسپری نیز نداشته باشد.

در این بین نمی توان از زحمات ریاست هیات فوتبال برای رفع موانع گذشت، اما این تلاشها کافی نبوده و نیست. بهرحال ایشان فی الحال مجموعه ای را مدیریت می کند که تیم فوتبالش در لیگ دو کشور و تیم فوتسالش با اقتدار برای حضور در لیگ بالاتر میکوشند. اما تا کنون در پی این کوشش چیزی عاید تیم فوتسال نشده است. حتی حداقلها!!

دوستان عزیزی که سوال می فرمائید چرا وضعیت تیم ناگهان بدین شکل شد؟
باور بفرمائید اگر بخواهم لیست ریز امتیازاتی که برای فوتسال شهر قائل شده اند را برایتان بنویسم…دیگر پی فوتسال را نمیگیرید..چون از همین ابتدا انتهای کار فوتسال هویداست.
تیمی که برای قهرمانی بسته شده و تمام استان متفق القول بر این مدعا اذعان دارند ، اسیر کم لطفی گردیده.
فوتسال فومن به مثابه یتیمی که پدر از دست داده و به دستان پر محنت سایرین چشم دوخته در انتظار نگاه مهربان آنانیست که برای تماشای مسابقه فوتبال کیلومترها هزینه کردند، در نهایت با هتاکی قلیلی برگشتند،
فوتسال هم اینک به کمک شما نیازمنداست ، شمائی که برای ورود به شورای شهر در شبهای میتینگت جوان ، جوان می کردید.
سیاهه ای که تقدیم شد تنها به پاس احترام به مطالبه ابتدا بازیکنان ارزشمندی که با تمام وجود در خدمت تیم بودند و سپس تماشاگرانی که در همه حال مشوق ما در طول مسابقات بودند و انشاالله خواهند بود.