کد خبر: 55580تاریخ انتشار : 3:19:48 - یکشنبه 18 دسامبر 2016

بیانیه بسیج دانشجوئی دانشکده فنی فومن در رابطه با برجام صادر شد؛

مگر برجام برای برداشتن فشارها از این امت حزب الله نبود؟

حال از تیم مذاکره کننده محترم می پرسیم، مگر برجام برای برداشتن فشارها از این امت حزب الله نبود؟ پس چرا پس از امضای آن شاهد تمدید تحریم ها علیه ایران از همان روز اول تا به امروز بوده ایم؟

به گزارش بهجت نیوز؛ بسیج دانشجوئی دانشکده فنی فومن به مناسبت نقض برجام بیانیه ای صادر کرد.
متن این بیانیه به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن ارحیم الرحیم

توهم آفتاب تابان برجام

متاسفانه در روز های اخیر شاهد تمدید تحریم ها توسط کنگره آمریکا بوده ایم که طبق فرمایش امام خامنه ای:«تمدید تحریم 10ساله نقض برجام است».
حال چه بر سرمان آمده که در مقابل چنین گستاخی از طرف مقابل به جای رفتار محکم و قاطع مانند امام خمینی و امام خامنه ای در برخورد با مستکبران دم از سازش و تعامل با غرب می زنیم.

مگر امام خمینی نفرمودند که : «آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعفان جهان است. آمریکا برای سیطره سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و نظامی خویش بر جهان زیر سلطه از هیج جنایتی خودداری نمی نماید».
حال از تیم مذاکره کننده محترم می پرسیم، مگر برجام برای برداشتن فشارها از این امت حزب الله نبود؟ پس چرا پس از امضای آن شاهد تمدید تحریم ها علیه ایران از همان روز اول تا به امروز بوده ایم؟

آقایان مذاکره کننده شما موظفید طبق قانون و فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این که : در سراسر دوره‌ی هشت‌ساله، وضع هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای (از جمله بهانه‌های تکراری و خودساخته‌ی تروریسم و حقوق بشر) توسّط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات، نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظّف است طبق بند ۳ مصوّبه‌ی مجلس، اقدامهای لازم را انجام دهد و فعالیت های برجام را متوقف کند(دومین شرط رهبری).

کسانی که از رهبری هزینه می کنند و می گویند:«ما هیچ قدمی در مساله برجام برنداشتیم مگر این که با مقام معظم رهبری مشورت کردیم و ایشان در همه مراحل در جریان بودند» و اینگونه به جامعه القا می کنند که نتیجه بد برجام تدبیر رهبری بود چرا به جامعه این را نمی گویند که ایشان خطوط قرمز را مشخص کردند ولی به دلیل عدم رعایت بعضی از شروط ایشان، تحریم ها تنها در کاغذ برداشته شد نه در عمل، لازم است این نکته را هم متذکر شویم که مقام معظم رهبری در 20 فروردین 94 فرمودند که :«تا به حال در جزئیات مذاکرات دخالت نکرده ام و از این پس هم نخواهم کرد. من مسائل کلان، خطوط اصلی، چارچوب ها و خط قرمز ها را عمدتا به رییس جمهور و در برخی موارد محدود به وزیر امور خارجه گفته ام اما جزئیات در اختیار آن هاست».
اگر شما چنین ادعایی دارید که مو به مو طبق فرمایش رهبری عمل کردید و می کنید پس بسم الله … ایشان در حال حاضر می فرمایند برجام نقض شده است .

پس از شما خواهشمندم آن اقدام قاطع و محکم را که در شأن ملت مسلمان و شهید پرور ایران است انجام دهید .

قرآن کریم از گذشته به خوبی رفتار مشرکان در مقابل مسلمانان را مشخص کرده است، باشد که پند گیریم :
«چگونه (ممکن است عهد و پیمان مشرکان را محترم شمرد در حالی که)هیچگاه نه مراعات خویشاوندی با شما را می کنند و نه نه پیمان را (پس هیچگاه فریب سخنان دلنشین و الفاظ به ظاهر زیبای آن ها را مخورید زیرا)آن ها می خواهند شما را با زبان خود راضی کنند ولی دل های آن ها از این موضوع گریزان است (و دل های آن ها از کینه و انتقام جویی و قساوت و سنگدلی و بی اعتنایی به عهد و پیمان و رابطه خویشاوندی پر است،اگر چه با زبان خود اظهار دوستی و مودت کنند،بلکه)بیشتر آن ها فاسق هستند.» توبه/8

  1. شهروندعادی گفت:

    ای کاش دوستان عزیزمادرداشکده فنی درجریان تخلفات عدیده دولت قبلی نیزبیانیه ای،چیزی صادرمی کردندتاخدای ناکرده شایبه سیاسی بودن بیانیه های اینچنینی ازبین می رفت ولی اگرازبزرگنمایی شخص ریس جمهورمحترم فعلی درخصوص آثاروبرکات بی شماربرجام که بعضا”به جوک وشوخی شبیه تر است بگذریم،حداقل فایده توافقنامه تق ولق ماو1+5این بودکه ثبات نسبی به لحاظ کنترل تورم وبهبودبرخی شاخصه های اقتصادی نصیب جامعه شدوآحادمردم جامعه ازاین توافقنامه انتظارمعجزه نداشتندکه امروزازتیم مذاکره کننده ودولت فعلی ناراضی باشندوکسانی که بامردم سطوح مختلف جامعه مراوده دارنداین رابخوبی می دانندوهمین برگ برنده دولت درانتخابات پیش روخواهدبودو