کد خبر: 55366تاریخ انتشار : 14:47:21 - جمعه 16 دسامبر 2016

امام جمعه فومن؛

مسئولین در پذیرش برجام عجله کردند/مدتیست که همدلی بین مسئولین شهرستان وجود ندارد

امام جمعه فومن در رابطه با نقض برجام اظهار کرد:به نظر بنده مسولین کشور در پذیرش برجام عجله کردند آنهم در مصاف با دشمنانی که رهبر معظم انقلاب بارها تاکیدکردند اینها قابل اعتماد نیستند و اهل خدعه هستند لذا امروز باید مسئولین جبران کنند.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین صفوی امام جمعه فومن در خطبه های نماز جمعه امروز اظهار کرد: در ایامی هستیم که بزرگترین خلقت عالم که تولد پیغمبر بزرگ اسلام حضرت محمدمصطفی(س) است در این ایام صورت گرفته است این میلاد و همچنین تولد امام جعفر صادق (ع) را به همه مسلمانان عالم تبریک عرض میکنم.

حجت الاسلام والمسلمین صفوی با اشاره به نعمت اکمال دین به جامعه بشری گفت: یکی از بزرگترین نعمت های خداوند یگانه به بشر نعمت اکمال دین بود که توسط پیغمبر خاتم(ص) به سرانجام رسید.

وی با اشاره به موحد بودن اجداد پیغمبر بزرگ اسلام تصریح کرد:تمامی اجداد پیغمبر عزیز اسلام از ساجدین بودند و به دین جدشان ابراهیم خداوند یکتا را پرستش می کردند.

امام جمعه فومن در رابطه با ویژگی مهم رسول خدا (ص) افزود: ویژگی مهم رسول خدا(ص) رحمت للعالمین بود که شامل همه بشریت می شد چرا که ایشان فرمودند ما ارسلنا الا رحمت للعالمین لذا وجود پیغمبر بزرگ اسلام(ص) برای همه بشریت برکت و نعمت بودند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن صفوی با اشاره با انواع توطیئه کفار و مشرکین مکه در جلوگیری از گسترش دین مبین اسلام اظهار کرد: خیلی از کفار و مشرکین تلاش کردند تا مانع از پیشرفت و گسترش دین مبین اسلام شوند اما امروز این دین مبین، یگانه مکتبی است که همه مستضعفین عالم برای احقاق حق خود به آن دل بسته اند.

وی در خطبه دوم نماز جمعه فومن با اشاره به هفته وحدت اسلامی تاکید کرد: از ۱۲ربیع الاول که اهل سنت این روز را میلاد پیغمبر بزرگ اسلام می دانند و ۱۷ ربیع الاول که شیعیان تاکید بر تولد پیغمبر اسلام دارند که رهبر معظم انقلاب این ایام را هفته وحدت اسلامی نام نهاده اند که اگر در جهان اسلام وحدت به صورت عملی محقق بشود آمریکا و اسراییل دیگر نمی توانند در جهان اسلام به منافع دنیای اسلام ضربه بزنند.

امام جمعه فومن در رابطه با نقض برجام اظهار کرد:به نظر بنده مسولین کشور در پذیرش برجام عجله کردند آنهم در مصاف با دشمنانی که رهبر معظم انقلاب بارها تاکیدکردند اینها قابل اعتماد نیستند و اهل خدعه هستند لذا امروز باید مسئولین جبران کنند.

حجت الاسلام و المسلمین صفوی با اشاره به دیدارهای اخیر رهبر معظم انقللاب در هفته گذشته گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانش آموزان تاکید کردند که رابطه خود  را با خدا تقویت کنند.

وی در رابطه با آزادسازی شهر بزرگ حلب افزود: ما شاهد بودیم که در هفته گذشته دومین شهر بزرگ سوریه یعنی حلب توسط جربان مقاومت آزاد شد لذا این نشان داد که راهبرد مقاومت در برابر راهبرد سازش کارآمدتر است.

امام جمعه فومن برای حل مشکلات مردم روستاهای سند و گل افزان بیان داشت: از مسئولین شهرستان می خواهم تا مسیر زیر پل ورودی شهر فومن را برای رفاه حال مردم سند و گل افزان آماده نمایند.

حجت الاسلام صفوی در پایان با اشاره به عدم وجود همدلی در بین مسئولین شهر ستان خاطر نشان کرد: متاسفانه مدتیست که همدلی بین مسئولین شهرستان وجود ندارد و این امر سبب عدم توسعه شهرستان می گردد لذا از مسئولین شهرستان می خواهم با نگاهی جامع مسایل شهرستان را در نظر بگیرند.