کد خبر: 55043تاریخ انتشار : 19:25:36 - دوشنبه 12 دسامبر 2016

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان:

مسئولان جهاد دانشگاهی گیلان به‌دنبال دهن‌کجی به ارزش‌ها هستند‌/ اداره وزارت علوم توسط “مدیریت در سایه”

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان گفت: استاندار گیلان به‌عنوان فردی که ادعای بی‌طرفی می‌کند در قبال دهن‌کجی و قداست‌زدایی مسئولان جهاد دانشگاهی گیلان نسبت به ارزش‌ها و حمایت از پرچم آمریکا ورود کند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از تسنیم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سعید مهدوی با اشاره به اقدام برخی از مسئولان جهاد دانشگاهی در روز دانشجو در رشت اظهار داشت: متاسفانه اکنون فضای وزارت علوم بیش از آنکه توسط مدیریت‌های رسمی اداره شود، توسط “مدیریت در سایه” اداره می‌شود.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه اخیراً برخی جهت سوءاستفاده و استفاده ابزاری از قشر جوان و دانشگاهیان کشور با ایجاد بحران‌سازی کاذب در سایه فتنه‌گران به‌شدت فعال شده‌اند، افزود: برخی از مسئولان در دانشگاه‌های کشور زمینه را برای حضور بدسابقه‌ها، فتنه انگیزها و سیاست‌بازان فراهم کردند.

مهدوی با تاکید بر اینکه گزارش تصویری برخی از دانشگاه‌های رشت حاکی از آن است که در مراسم روز دانشجو، حمایت ویژه از تشکل‌هایی که بارها ابزاری‌بودن آن برای جناح فتنه‌گر اثبات شده مشاهده می‌شود، افزود: در برخی از مراسم‌ها حتی اجازه نمی‌دهند تا دانشجویان تنفر خود را از شیطان بزرگ و نظام سلطه، ظهور و بروز دهند.

وی با بیان اینکه رئیس دولت تدبیر و امید مدعی است که “دانشگاه باشگاه احزاب نیست” در صورتی‌که در برخی از دانشگاه‌ها از جمله “دانشگاه گیلان، باشگاه حزب منحله مشارکت شده است”، گفت: دستگاه‌های نظارتی و مسئولان ارشد استان باید نسبت به این مهم حساسیت نشان دهند تا دوباره تعدادی از دانشجویان باصفا و پرشور همانند سال‌های 78 و 88  ابزار دست خناثان سیاسی و فتنه گران نفوذ یافته در بدنه مدیریت وزارت علوم قرار نگیرند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با تاکید براینکه احزاب فتنه‌گر همانند حزب منحله مشارکت با فریب دادن و بازی گرفتن افکار عمومی بخشی از دانشجویان، با خدعه و تزویر فتنه‌گران نفوذ یافته در دولت تدبیر هویت اسلامی ایرانی را نشانه می‌گیرند تصریح کرد: به جای آنکه دانشگاه سیاسی بالنده در تراز اسلامی پی دغدغه ساختن یک تمدن نوین اسلامی باشد به انفعال مقابل فرهنگ منحط غربی کشیده می شود.

مسئول قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء گیلان با تاکید بر اینکه افرادی که چنین سخنی بر زبان جاری می‌کنند در قبال رژیم قاتل، دزد و غاصب آمریکا هیچ غیرتی ندارند خاطرنشان کرد: بسیاری از ظلم‌ها، غارت‌ها، استثمار و استعمار ملت ایران توسط رژیم فاسد شیطانی آمریکا اتفاق افتاده است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه از آلودگان به حب دنیا و جاه‌طلبانی که به دروغ، نظام سیاسی و مشارکت مردمی را در سال 88 نفی کردند، انتظاری بیش از این نیست، گفت: افرادی که به‌واسطه فیش‌های حقوقی نجومی و اختلاس‌های 8 هزار میلیاردی و معاملاتی همانند کرسنت زندگی آن‌ها آلوده به مال حرام شده است، انتظاری بیش از این نیست.

وی خاطرنشان کرد: از استاندار گیلان انتظار داریم به‌عنوان فردی که ادعای بی طرفی می‌کند در قبال دهن کجی، قداست زدایی و بی‌غیرتی مسئولان جهاد دانشگاهی به سهم خود ورود کند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان اظهار کرد: مگر رئیس دولت راستگویان پناه به خدا نمی‌برد که دهان‌ها بسته نشود پس چگونه است که در 16 آذر 95 سخنرانی بسیاری از منتقدان و افشاکنندگان پرونده‌های فساد مالی همانند زاکانی و عباسی را صرفاً به جرم انتقاد از عملکرد بخشی از مسئولان دولتی لغو کرد اما غوغاسالاران فتنه‌گر برای دفاع از سران فتنه در برخی از دانشگاه‌ها فرصت جولان پیدا کردند.

مهدوی با بیان اینکه این نوع تدبیرگری خود نوعی تزویر برای مشغول‌کردن و انحراف افکار عمومی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری است، افزود: تدبیر آن است تا مردم مشغول به مسائل فرعی جزیی و موردی همانند لغو کنسرت موسیقی و شایعه پخش شده توسط رسانه بیگانه پیرامون حساب‌های قوه قضائیه شود تا افکار عمومی نسبت به بخشی از بی‌کفایتی‌ها، بی‌تدبیری‌ها و یأس آفرینی‌های مسئولان مربوطه در دولت سئوالی نکنند.

وی تصریح کرد: در مراسم‌های دانشجویی دولتی سئوالی از بی‌کفایتی وزیر راه وشهرسازی در واقعه دردناک و تصادف دو قطار نمی‌شود، سوال از دست اندازی بی قید و شرط مدیران دارای فیش‌های حقوقی نجومی، رانت خواری‌های ویژه صندوق فرهنگیان، عاقبت شوم دیپلماسی لبخند در معاهده برجام بی‌فرجام، عاقبت قلب خاموش شده و بتن ریخته رآکتور هسته‌ای ایران نمی‌شود.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: در مراسم‌های دانشجویی دولتی، بخشی از بد سابقه‌های فتنه 88 تمام ذهن و دغدغه‌شان بازی‌های سیاسی متعارف جناح خویش است.

انتهای پیام/