کد خبر: 55030تاریخ انتشار : ۲:۵۴:۰۱ - یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵

مدیرعامل آبفار گیلان خبر داد

شستشوی مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی مجتمع آبرسانی لاهیجان/کیفیت آب شرب ۱۸۰ روستای شرق گیلان تأمین شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از شستشوی مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی مجتمع آبرسانی لاهیجان خبر داد و گفت: با شستشوی این مخزن زمینی کیفیت آب شرب ۱۸۰ روستای شرق گیلان تأمین شد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ محمدعلی فرامینی ظهر امروز در نشست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان با اشاره به تامین کیفیت آب شرب روستاهای گیلان اظهار کرد: برای تامین کیفیت آب شرب روستاهای شرق گیلان مخزن زمینی ۱۰ هزار مترمکعبی مجتمع آبرسانی شهید خوش سیرت در روستای شیخان‌بر لاهیجان شستشو داده شد.

وی با بیان اینکه شستشوی این مخزن ذخیره و تعدیل فشار پنج روز طول کشید، افزود: برای شستشوی این مخزن که با هدف تامین پایدار کیفیت و جلوگیری از کدورت آب شرب صورت گرفت مبلغ ۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.

به گفته مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان، روزانه از طریق مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی روستای شیخان‌بر لاهیجان و دو باب مخزن ۵ هزار مترمکعبی در آستانه‌اشرفیه و لنگرود به ۱۸۰ روستای شرق گیلان آبرسانی می‌شود.

وی مجتمع آبرسانی شهید خوش سیرت را یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های آبرسانی روستایی در کشور دانست و یادآور شد: سالانه بسیاری از مهندسان و کارشناسان صنعت آب و فاضلاب و دانشجویان و اساتید دانشگاهی از نحوه ساخت و تولید و توزیع آب شرب این مجتمع بازدید می‌کنند.

فرامینی در ادامه به تامین اعتبار برای عملیات آبرسانی به چهار روستای کوهستانی تالش اشاره کرد و گفت: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به روستاهای برای اجرای طرح تامین آب شرب روستاهای مکش، تندبین، ناوان بالا و پایین و کبود مهر تالش مبلغ ۶ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

وی بهسازی سه دهنه چشمه و احداث چهار باب حوضچه تقلیل فشار را از مراحل عملیاتی طرح آبرسانی مذکور عنوان کرد و یادآور شد: برای تامین آب شرب روستاهای مذکور تالش ۱۳ هزار و ۵۰۰ متر لوله گذاری اجرا و با بهره‌برداری از این طرح ۸۰ خانوار در روستاهای این شهرستان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

انتهای پیام/۲۳۰۰/ب/