کد خبر: 54864تاریخ انتشار : 16:04:54 - پنجشنبه 8 دسامبر 2016

امام جمعه فومن؛

حوزه های علمیه،رسالت بزرگی در جامعه بر عهده دارند

امام جمعه فومن با اشاره به شخصیت علمی حضرت آیت الله سبحانی خطاب به طلاب جوان فرمودند؛ حوزه های علمیه،رسالت بزرگی را در جامعه امروز بر عهده دارند.

به گزارش بهجت نیوز؛روز هشتم ربیع الاول سال 260 هجری، روز دردآلودی برای شهر سامرا بود؛ زیرا خبر شهادت امام عسگری(ع) در عنفوان جوانی همه جا را فرا گرفت. بازارها تعطیل شد و توده های محرومی که محبت خود را نسبت به امام، از ترس سرکوب نظام، نهان می داشتند، امروز عنان عواطف خروشان خویش را از کف دادند و شتابان وگریان به سوی خانه امام حرکت کردند.

امروز هم همچون سنوات گذشته مراسم عزاداری امام حسن عسگری در حوزه ی علمیه آیت الله محمدتقی بهجت شهرستان فومن با سخنرانی واعظ جلیل القدر حجت الاسلام والمسلمین صفوی(امام جمعه شهرستان) منعقد گردید.

حجت الاسلام صفوی شهادت امام حسن عسگری را به ساحت مقدس امام زمان تسلیت گفت و عرضه داشت:در هر امتی باید هادی امت باشد.

امام جمعه فومن با اشاره به شخصیت علمی حضرت آیت الله سبحانی خطاب به طلاب جوان فرمودند؛ حوزه های علمیه،رسالت بزرگی را در جامعه امروز بر عهده دارند.

وی از جایگاه رسول الله در بین پیامبران الهی گفت و تاکید کرد: سرگل پیامبران،پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) می باشد.

حجت الاسلام صفوی در ادامه بیان داشت: ما از برگزیدگان و آیات الله محروم شده ایم،این عزیزان از الطاف الهی بوده اند.

وی در رابطه با نعمت حضور امامان معصوم برای بشر افزود:خداوند بر مومنین منت گذاشته و از میان آنها پیامبر و امامانی را برگزیده است.

استاد حوزه علمیه آیت الله بهجت فومن در عزای امام با اشاره به زندانی شدن امام حسن عسگری تصریح کرد: آیا باید بر اهل بیت ظلم شود؟! امام حسن عسگری چه کردند که باید امروز حجه الله یتیم شود؟!

حجت الاسلام والمسلمین صفوی در پایان با اشاره به روایتی از امام حسن عسگری اظهار کرد: روزی خداوند بر من(امام حسن) فرزندی خواهد داد که جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد.