کد خبر: 54809تاریخ انتشار : 17:51:02 - سه شنبه 6 دسامبر 2016

رئيس اداره آموزش و پرورش فومن؛

دانشجو باید نسبت به رویداد های داخلی و خارجی حساس باشد

رئیس اداره آموزش و پرورش فومن با اشاره به بینش عالی دانشجویان افزود: دانشجو باید نسبت به رویداد های داخلی و خارجی حساس باشد و همه حوادث را تجزیه و تحلیل نماید و سپس موضع درست و قاطعی اتخاذ کند.

به گزارش بهجت نیوز؛ عباس رجب پور رئیس اداره آموزش و پرورش فومن با اشاره به فرارسیدن روز دانشجو اظهار کرد: دانشجو به اندازه کرامت و تقدسی که دارد وسیع و پر دامنه است و آنچه که روز دانشجو را تقویم مناسبت های جمهوری اسلامی به فراموشی نسپرده است ریشه های عمیق این نام گذاری است.

وی گفت: واژه دانشجو و برداشت ازآن نیازمند یک دگرگونی فکری است زیرا دانشجویی یک مقطع نیست و تنها یک عنوان برای ورود به یک طبقه اجتماعی نیست بلکه دانشجویی یک مکتب است و مکتبی که نمی میرد چرا که دانشجویان را در جایگاه عمل قرار می دهد.در مکتب اسلام هم همان قدر که که عمل کردن به علم پسندیده است عمل بدون علم نیز نکوهش شده است و دانشجویانی که در دانشگاه دفاع مقدس تئوری های خود را در معرض امتحان قرار می دادند افرادی بودند که با آگاهی قدم بر می داشتند.

رجب پور در رابطه با نقش دانشجویان در جامعه تصریح کرد: دانشجو به عنوان عضوی از جامعه فرهنگی و با سواد کشور علاوه بر کشف اجتماعی خود الگوی رفتاری برای دیگران است.از طرفی دانشجوی سیاسی مطلوب در نظام اسلامی به کسی گفته می شود که در دانشگاه به درجه بالایی از بینش و درک سیاسی رسیده باشد و در مقابل سرنوشت خود و جامعه و مسایل سیاسی حساسیت لازم را نشان دهد.

رئیس اداره آموزش و پرورش فومن با اشاره به بینش عالی دانشجویان افزود: دانشجو باید نسبت به رویداد های داخلی و خارجی حساس باشد و همه حوادث را تجزیه و تحلیل نماید و سپس موضع درست و قاطعی اتخاذ کند.لذا از این رو لازم است دانشجو سیاسی باشد و ازبینش و تحلیل سیاسی قوی برخوردار باشد ولی باید از سیاست بازی و افتادن در دام جنجال های سیاسی و جناحی پرهیز نماید.

عباس رجب پور در ادامه بیان داشت: یکی از شاخصه بارز 16 آذر 1332 بینش و تحلیل درست جریان دانشجویی در راستای مصالح ملی در آن زمان بود.لذا در شرایط فعلی هم دانشجو با سرلوحه قرار دادن آرمان های اسلامی و ملی خویش, وظیفه دانش پژوهی , تعمق, نوآوری علمی و تلاش در جهت اعتلای اقتصادی و فرهنگی کشور را مد نظر قرار دهد.

وی تاکید کرد: دانشجو باید نقد منصفانه نماید و در عین حال نقد پذیر متواضعانه باشد که از فرمایشات مقام معظم رهبری است.

رجب پور در پایان خاطر نشان کرد: ما نمی توانیم بگوئیم که همه یک جور فکر کنندو یک جور بیاندیشند و یک جور عمل کنند اما می توانیم آرمان را معرفی کنیم و بخواهیم تا واقیعت نزدیک تر به آرمان را تشخیص دهند و اینجاست که می گوئیم انقلابی هستیم زیرا اصول انقلاب را پاسداریم و آرمان ها می شناسیم حتی اگر گروهی بخواهند آن را وارونه جلوه دهند.