کد خبر: 54578تاریخ انتشار : 13:42:51 - دوشنبه 5 دسامبر 2016

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی؛

باید در کشور اخلاق شهدا را پیاده کنیم/مگر می توان اختلاس ها را در کشور پنهان کرد

حجت الاسلام رفیعی در مراسم بزرگداشت اولین شهیده صالحین کشور با اشاره به احادیث و روایت اظهار کرد: هرکسی با خواندن مکرر سوره قدر، خشم و شهوت خود راکنترل کند با شهدا محشور خواهد شد لذا ما باید در کشور اخلاق شهدا را پیاده کنیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی روز گذشته در مراسم سالگرد شهادت نخستین شهیده شجره طیبه صالحین کشور در فومن گفت: خدا را شاکرم توفیقی شد در شهری که به نام علما و در راس آن‌ها آیت‌الله بهجت و به شهدا و فرهیختگان مشهور است حضور دارم.

وی با بیان اینکه در حدیث آمده است که در این عالم چیزی از شهادت در راه خدا بالاتر نیست، افزود: بارها در یادواره‌های شهدا گفته‌ام که اگر خانواده‌های شهدا بدانند که شهدا چه جایگاهی دارند هیچگاه غصه نمی‌خورند بلکه غبطه می‌خورند.

‌رفیعی با اشاره به اینکه در روایت داریم که وقتی نخستین قطره خون شهید ریخته شود 7 جایزه به آن می‌دهند تصریح کرد: پیامبر اسلام(ص) فرموده‌اند” تنها گروهی که با خدا مستقیماً خدا حرف می‌زنند شهدا هستند”.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ احد وقتی 70 ‌نفر شهید شدند امام علی(ع) خیلی ناراحت شدند که در جمع شهدا نبودند و پیامبر(ص) به ایشان فرمودند “شما هم شهید می‌شوید البته بعد از من شهید خواهید شد”.

‌رفیعی با بیان اینکه ابتدای سوره تحریر از 4 زن، 2 زن عفیف و 2 زن غیر ولایت نام برده شده است، گفت: در قرآن از حضرت مریم (ع) و حضرت آسیه (ع) نام برده شده ‌لذا حضرت آسیه الگوی زن‌ها در طول تاریخ است.

وی با بیان اینکه غرب زن‌ها را به ابتذال کشیده است تصریح کرد: غرب زن‌ها را به ابتذال کشیده و جامعه خود را به یک مرکز فساد تبدیل کرده‌اند و بعد می‌گویند اسلام مردسالار است.

رفیعی به نخستین شهید زن در اسلام اشاره کرد و گفت: سمیه نخستین شهید اسلام است که همراه همسرش یاسر و  پسرش عمار شکنجه می‌شد و پیامبر(ص) هر موقع شکنجه آنها را می‌دید و نمی‌توانست کاری کند آنها را به صبوری دعوت می‌کرد.

مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به کتاب “جاذبه قرآن” اظهار کرد: به جوانان پیشنهاد می‌کنم این کتاب را که بر اساس داستان‌های جالبی نوشته شده است مطالعه کرده و از فضاهای مجازی کمتر استفاده کنند.

وی گفت: در سفر خارج از کشور جوانی مسیحی از من پرسید “چرا بیشتر جوانان کشور شما بعد از مهاجرت به خارج دین خود را تغییر می‌دهند” و من به او پاسخ دادم  آن جوانی که دین خود را تغییر می‌دهد یعنی دین خود را محکم قبول نکرده و مطالعه‌ای درباره آن نداشته است.

رفیعی با بیان اینکه در روایت داریم که اگر شخصی دینش را از رجال(افراد) بگیرد خیلی زود هم از دست می‌دهد اعلام کرد: به همه توصیه می‌کنم آیه 35 سوره احزاب را قرائت کنند چرا که در این آیه تاکید شده است که هیچ فرقی بین زنان و مردان نیست.

مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به تاریخ ازدواج پیامبر(ص) و حضرت خدیجه(س) اظهار داشت: 10 ربیع الاول تاریخ ازدواج پیامبر وحضرت خدیجه(س) است و با اینکه تاریخ ازدواج پیامبر(ص) در منابع معتبر ذکر شده اما هیچ یادی ازاین روز مبارک نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مدت زیادی است که در برنامه “سمت خدا” سیما شرکت نکرده‌ام گفت: به مناسبت ازدواج مبارک پیامبر(ص) وحضرت خدیجه(س) به مدت 4 روز از پنجشنبه درباره حضرت خدیجه(س) صحبت خواهم کرد.

رفیعی همچنین به زنان تاثیرگذار در کل تاریخ اشاره وخاطرنشان کرد: دانشنامه‌ای در قم درحال تدوین است که در آن تمامی شخصیت‌های موثر در طول تاریخ جمع آوری شده و در مورد آنها صحبت می‌شود.

مدرس حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه امروز ما باید در مدارس و دانشگاه‌ها از روحیات و اخلاقیات شهدا بیشتر بگوییم اعلام کرد: صدا و سیما، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها موظفند اخلاقیات و ویژگی‌های شهدا را ترویج دهند.

وی با بیان اینکه طرح معضلات اجتماعی به معنای انکار خوبی‌ها نیست اظهار کرد: چرا باید در استان خراسان آمار طلاق 28 درصد بوده و از هر 4 ازدواج یک ازدواج ناموفق باشد.

رفیعی تصریح کرد: مگر می توان اختلاس ها را در کشور پنهان کرد،باید این مشکلات و معضلات باید بررسی و رفع گردد.

حجت الاسلام رفیعی با اشاره به احادیث و روایت اظهار کرد: هرکسی با خواندن مکرر سوره قدر، خشم و شهوت خود راکنترل کند با شهدا محشور خواهد شد لذا ما باید در کشور اخلاق شهدا را پیاده کنیم.

انتهای پیام/