کد خبر: 54502تاریخ انتشار : 0:40:04 - یکشنبه 4 دسامبر 2016

دبیر سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گیلان در تریبون نماز جمعه فومن:

جمهوری اسلامی اکنون نیاز به انقلاب اقتصادی دارد/آقای نماینده! اگر حرف از ولایت و پیروی از راه رهبری وسط بیاید مردم انتخاب خود را نیز زیر پا خواهند گذاشت

دبیر سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گیلان گفت: آن آقایی که میگوید بساط فتنه باید جمع شود و سر و صدا به پا میکند و متاسفانه در استان شاهد سکوت بزرگان در پاسخگویی به این هتک حرمت ها بوده ایم، بداند که حرف از رهبری زدن و مضمضه کردن الفاظ ایشان به زبان ، تنها کافی نیست! فتنه خط قرمز همه ی امت حزب الله است!

به گزارش بهجت نیوز، به نقل از پیک دانشجو، دبیر سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گیلان در تریبون نماز جمعه فومن، مسئول بسیج دانشجویی پیام نور رشت در تریبون نماز جمعه رودبار و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های غیر انتفاعی در تریبون نماز جمعه آستانه به سخنرانی پرداختند.

مرتضی مهریار دبیر سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گیلان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته فومن ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه ربیع الاول و آرزوی قبولی دوماه اقامه ی عزاداری سید و سالار شهیدان در ماههای محرم و صفر گفت:امام زیر یوغ سلطه نرفت تا ملت ندای ذلت سر ندهد! امام زیر بار طاغوت نرفت تا استقلال و عزت  بشر ایرانی لگد مال نشود ! امام ایستاد و ایستادگی را به ما آموخت تا بایستیم ! اما چه میشود که اکنون کسانی که عمری از مبارزه و ایستادگی با رژیم ستمشاهی دم میزدند ، دچار رخوت و سستی شده اند و حال که شرق تا غرب عالم را شمیم حق طلبی گرفته ،سودای دیگری را در سر پرورانده اند؟

وی افزود:کسانی می آیند و در ذهن ملت انقلابی و شهید داده ایران اسلامی دوقطبی های از اساس غلط دشمن را دیکته میکنند که نه نمیشود ، دیگر زمان انقلابی گری گذشته! باید با حقایق موجود در دنیا آشنا شویم و کنار بیایم ! اگر میخواهید در رفاه باشید باید مرگ بر آمریکا را فراموش کنید ، اگر میخواهید دل در گرو انقلاب داشته باشید باید بیخیال زندگی دنیایی خود باشید ! باید بسازید و بسوزید

مرتضی مهریار در بخشی دیگر از سخنان خود گفت:مارا از چه میترسانید؟این حرف نسل جوان انقلابیست که «حاضریم تکه نانی را همه با هم بخوریم اما زیر بار ذلت نمی رویم.» این نگاه ها،  همه و همه از اصالت دادن به دنیاست و آخرت را فدای دار فانی کردن است! این دیدگاه بر گرفته از عدم اعتقاد و التزام قلبی وعملی به اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی ست که درست مقابل خواسته های امام و ملت انقلابی ماست.

مسئول سابق بسیج دانشجیی دانشکده فنی فومن اضافه کرد: میخواهند استقلال و عزت ملی را به ملت بر گردانند اما به چه وسیله و به چه قیمت؟ با انعقاد قرارداد های محرمانه نفتی همچون IPC  یا مالی همچون FATF  و قص علی هذا … که آنرا سند استقلال میدانند اما رد پای وابستگی در آنها دیده میشود !تا کی باید مردم بنشینند و بشنوند که محرمانه ؟ مگر ملت محرم نیستند؟ این حق همه آحاد جامعه است چه از کارگرو کارمند تا وکیل و وزیر که از زیر و بم قراداد هایی که سرنوشت آنها را رقم خواهد زد اطلاع داشته باشند از نمایندگان مجلس همه شهر ها این انتظار میرود که با عدم تساهل و تسامح ، بر این مسائل بنگرند تا حقوق مردمان حسینی این آب و خاک پایمال نگردد.

وی تصریح کرد:جمهوری اسلامی اکنون نیاز به انقلاب اقتصادی دارد همانند انقلاب اسلامی تا بتواند از منجلاب مشکلات روزانه و بازار های کالا و سرمایه بیرون بیاید. آیا رواست که نظام بانکی ما اساسش ربا باشد !؟ آیا سزاوار است که کشور را به سوی جنگ با خدا سوق دهیم؟ مادامی که ربای سازمان یافته ی نظام بانکی پای سفره تک تک آحاد جامعه باشد رستگاری و سعادت از آن گرفته خواهد شد. مگر نمیبیند که خداوند فرموده ”  ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم “خداوند تغییر نمیدهد سرنوشت قومی را مگر این که خودشان بخواهند.

مرتضی مهریار در ادامه افزود:درمان اقتصاد واردات بی رویه نیست. درمان اقتصاد بها دادن به کارگر و کشاورز ایرانی و حمایت از تولید ملی است.درمان اقتصاد ایجاد منطقه آزاد، که تا به حال تنها واردات بی رویه و وابستگی را نصیب کشور نموده است، نیست. ارج نهادن کارخانه های ملی است.

درد مردم تعطیل شدن سخنرانی یک آقازاده است؟به جای آنکه به فکر راه حل برای اقتصاد باشند ، همه روزه با رسانه های زنجیره ای خود در روزنامه ها و جراید و فضای مجازی ، با پررنگ کردن مسائل فرعی ، ذهن مردم را از مشکلات اصلی کشور منحرف می کنند!

وی افزود:کجایند آنهایی که زمانی بر طبل برجام می کوبیدند که اگر تصویب نشود ، ملت از گرسنگی خواهد مرد ، اگر تصویب نشود ، جنگ جهانی سوم در ایران رخ خواهد داد و مجبوریم با همه ی دنیا بجنگیم؛ اگر تصویب نشود ، روزانه میلیاردها دلار خسارت را تحمل خواهیم کرد و این خسارت از جیب مردم هزینه میشود!نام هزاران میلیارد اختلاس را در صندوق فرهنگیان ، نام نهادند استقراض! و تازه خود را محق می دانند ، در صورتی که معلمان دلسوز این کشور برای وامهای ناچیز ، هفته ها بلکه ماه ها باید در صف انتظار و گیر و دار بوروکراسی اداری منتظر بایستند!

حقوقهای نجومی را به زودی با جنجال های رسانه ای و ذخیره ی نظام خواندن متهمان ، به دست فراموشی سپردند! دغدغه ی رهبر انقلاب ، چه شد؟ مگر بارها و بارها ولی امر مسلمین ، امر بر پیگیری مجدانه ندادند؟بعد از برجام نه تنها شاهد کم شدن تحریم ها نبوده ایم، بلکه اخیراً شاهد تمدید تحریم ها نیز بوده ایم! گشایش اقتصادی ، مبنی بر اعتماد سازی با غرب ، این بود؟از اقتصاد مقاومتی ، تنها کاغذبازی و گزارش های پیش پا افتاده را نصیب مردم میکنند!

مرتضی مهریار در پایان گفت: آن آقایی که میگوید بساط فتنه باید جمع شود و سر و صدا به پا میکند و متاسفانه در استان شاهد سکوت بزرگان در پاسخگویی به این هتک حرمت ها بوده ایم، بداند که حرف از رهبری زدن و مضمضه کردن الفاظ ایشان به زبان ، تنها کافی نیست! فتنه خط قرمز همه ی امت حزب الله است!مدام خود را جانباز جنگ میداند اما انگار که هدفی که برای آن می جنگید یا دشمنی که در مقابل مان ایستاده بود را فراموش کرده ، و انگار از یاد برده است که همین اصحاب فتنه که از بردن نامشان در این مکان مقدس شرم دارم ، آب در آسیاب دشمن می ریختند! آقای نماینده!شمر نیز جانباز جنگ صفین بود اما در کربلا سر از ولی زمان خود برید که خدا بر عذابش بیافزاید! امام فرمود:میزان افراد ، زمان حال آنان است ، اگر اینطور نبود، چه بسیارند کسانی که حتی از دیوار لانه ی جاسوسی نیز بالا رفتند اما  اکنون در شبکه های معاندین نظام، در آمریکا و انگلیس ، بر تنور ناامیدی میدمند و انقلاب و اهداف آن را زیر سوال میبرند!جانباز عزیز جنگ تحمیلی! به نمایندگی از همه ی بسیجیان و دانشجویان پیرو ولایت ، به شما گوشزد میکنم ، کاسه ی صبر امت حزب الله را لبریز ننمایید؛ که اگر حرف از ولایت و پیروی از راه رهبری وسط بیاید، مردم انتخاب خود را نیز زیر پا خواهند گذاشت.