کد خبر: 54332تاریخ انتشار : 22:54:19 - جمعه 25 نوامبر 2016

امام جمعه فومن؛

بسیج موجب رشد و پیشرفت کشور است/نباید خوراک برای بیگانگان فراهم کرد

امام جمعه فومن در خطبه های امروز نماز جمعه فومن با اشاره به مقام شامخ امام مجتبی (ع) گفت: امام حسن(ع) در هنگام قرآن خواندن هر جائی که به آیاتی از کلام الله مجید می رسید که اشاره به عذاب الهی داشت می گریست.

به گزارش بهجت نیوز؛ امام جمعه فومن در خطبه های امروز نماز جمعه فومن با اشاره به مقام شامخ امام مجتبی (ع) گفت: امام حسن(ع) در هنگام قرآن خواندن هر جائی که به آیاتی از کلام الله مجید می رسید که اشاره به عذاب الهی داشت می گریست.

حجت الاسلام و المسلمین صفوی در ارتباط با با مقامات امام مجتبی (ع) اظهار کرد: ایشان در دوران کودکی زمانی که آیه ای نازل می شد سریعا آن آیات را حفظ می کردند و به خدمت مادر و پدرشان می رفتند و برای آنها آیات را قرائت می کردند یا در خبری دیگر زمانی فردی به خدمت امام حسن(ع) حضور می یابد و می گوید از اطراف کوفه آمده است و سوالاتی دارد که امام می فرمایند که تو دروغ می گوئی،تو از جانب معاویه آمده ای چرا که امپراطور روم از معاویه سوالاتی کرده است و او عاجز از پاسخ بوده است لذا تو را بدینجا روانه ساخته است که او می گوید یابن رسول الله حق با شماست زمانی که معاویه این ماموریت را به من ابلاغ کرد احدی خبر نداشت و اکنون دریافتم که شما از مقامات معنوی برخوردار هستید.

استاد حوزه آیت الله بهجت(ره) فومن تصریح کرد: در آخرین ساعات عمر امام مجتبی(ع) در بستری بیماری برخی آمدند و گفتند یابن رسول الله ما را موعظه کن که ایشان فرمودند آمادگی پیدا کنید برای روبرو شدن با مرگ قبل از اینکه اجلتان بیاید بعد فرمودند که غم فردا را نخورید وقتی نیامده هم و غم آن را نداشته باشید و امروز در فکر آخرتتان باشید.

حاج سید محمد حسن صفوی در خطبه های دوم نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن 5 آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام راحل(ره) گفت:‌ تشکیل بسیج با فرمان حضرت امام(ره) صورت گرفت و حضرت آقا در این زمینه فرمودند که دستور امام(ره) برای تشکیل بسیج سبب شد که انقلاب به دست جوانان حفظ شود.
امام جمعه فومن در ارتباط با اهمیت بالقوه بسیج برای پیشرفت کشور افزود: در طول دوران جنگ تحمیلی بسیجایان با بذل جان خود از کشور دفاع کردند و امروز در عرصه خدمت گذاری وارد شده اند.بسیج موجب رشد و پیشرفت کشور است شما ببینید این شهدای والامقام هسته ای ما بسیجی بودند که پیشرفت هسته ای را برای کشور رقم زدند.

حجت الاسلام صفوی در رابطه با غرق شدن جوان فومنی در رودخانه گاز روبار فومن تاکید کرد: من واقعا متاسف شدم وقتی شنیدم برای این جوان مسجدی و بسیجی آن حادثه پیش آم. باید عرض کنم که همه مسئولین شهرستان در این ماجرا زحمت کشیدند و هنوز پیگیر این قضیه هستند. بنده در جمع خانواده داغدار جوان نماز خوان شهرمان که جایش در مسجد جامع خالی است عرض کردم باید به رضای خدا راضی باشید انشاالله که با توجه به حدیث از معصوم که فرمودند چند دسته شامل مقام شهادت می شوند و یکی از آنها غرق شدگان هستند امیر جان هم با شهدای کربلا محشور شود.

امام جمعه فومن در ارتباط با حادثه هفته گذشته فومن اظهار کرد: در همین بحث ساماندهی سد معبر شما هیچ می دانید در سال گذشته مسئول ساماندهی سد معبر شهر را چاقو زدند و ما اینجا اعلام نکردیم چرا که نمی خواهیم جامعه مشوش شود اما برای این حادثه خیلی از گروه ها به دنبال برنامه های خود بودند تا جائی پیش رفتند که نظام زیر سوال برود.من تذکر می دهم به همه عزیزان اگر ناهنجاری در جامعه پیش بیاید نباید به آن بیش از حد دامن بزنند و نباید خوراک برای بیگانگان فراهم کرد.

حجت الاسلام صفوی از انفجار بمب و شهادت زائران امام حسین اظهار تاسف کرد و گفت: بنده واقعا از شنیدن خبر شهادت برخی از هم میهنان ما متاثر شدم و امیدوارم روحشان با ارباب بی کفن شان امام حسین(ع) محشور گردد.