کد خبر: 54204تاریخ انتشار : 18:53:16 - شنبه 26 نوامبر 2016

گفتگوی صمیمی با رزمنده بسیجی دیروز حجت الاسلام گلدار؛

خودمان را باید مجهز به علم و تقوا کنیم/یک فومن بود و یک رضا ادبی/گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشیم

حسن گلدار رزمنده بسیجی سال های ده شصت فومن است که امروز هم در لباس روحانیت در ترویج فرهنگ غنی تشیع فعالیت می کند.وی از دوستان صمیمی حجت الاسلام شهید عظیم پورنصیری بود که تاثیر قابل توجه ای را از آن شهید والامقام به یادگار داشت؛

محمدحامد نیکبخت گیلانی/به گزارش بهجت نیوز؛ هفته بسیج هم  فرارسید؛‌ زمانی از سال که در میان روزمرگی های مختلف اجتماعی ظاهر از بسیج یاد می شود و از بسیجیان تقدیر.تصمیم گرفتیم به سراغ بسیجیانی و رزمندگانی برویم که در دیروز این روزها بسیجی بودن خود را به اثبات رساندند و امروز فارغ از همه هیاهوهای دنیا گمنام در جامعه زندگی می کنند.حسن گلدار رزمنده بسیجی سال های ده شصت فومن است که امروز هم در لباس روحانیت در ترویج فرهنگ غنی تشیع فعالیت می کند.وی از دوستان صمیمی حجت الاسلام شهید عظیم پورنصیری بود که تاثیر قابل توجه ای را از آن شهید والامقام به یادگار داشت؛

1- ضمن تشکر از حضورتان در این گفتگو لطفاً خودتان را معرفی بفرمائید؟

قبل از هر چیز یاد و خاطره  امام و شهدا را گرامی می داریم. با توجه به این که پنجم آذر مصادف با تاسیس و تشکیل بسیج مستضعفین به امر امام(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هست یاد همه شهدای بسیج و بسیج دانش آموزی را گرامی می داریم.بنده حسن گلدار نام پدرم علی می باشد و متولد ۱۳۴۶ هستم . ساکن فومن و زادگاه من روستای رودبار چیره فومن می باشد. از این لحاظ که در مقابل شهدا و در مقابل عزیزانی که از بهترین و عزیزترین چیزشان که جانشان بود گذشتند معرفی ما زیاد مهم نیست بهتر است بیشتر شهدا را معرفی کنیم.

2- آیا خاطره‌ای را از دوران دبستان به یاد دارید؟

از دوران دبستان اگر بخواهم خاطره ای بگویم این که اواخر کلاس پنجم ابتدایی بودم که مقارن شد به انقلاب ۱۳۵۷ من یادم هست ۱۲ بهمن زمانی که امام( ره) خواستند تشریف بیاورند، در روستای ما تعداد کمی از مردم تلویزیون داشتند. روستای رودبارچیره فومن در ۸ کیلومتری فومن می باشد در آن زمان یک نفر از اهالی آنجا که تلویزیون داشت تلویزیون خودش را آورد بیرون تا همه ببینند و روی بشکه نفت گذاشت برای اینکه همه بتوانند ببینند. روزی که حضرت امام(ره)  تشریف آوردند نهار بسیار مختصری خوردیم و رفتیم برنامه را از همان تلویزیون ببینیم. آن موقع به همراه چند نفر دیگر از بچه ها چوب دستی برمی داشتیم و بالا و پایین میرفتیم لاستیک آتش میزدیم که مثلا شبیه راهپیمایی بود و شعار می دادیم.

3- چگونه به جبهه رفتید؟

در مورد جبهه رفتن باید عرض کنم که دوست خیلی در زندگی تاثیر دارد  به طوری که دوست بد انسان را به ناکجا آباد و دوست خوب انسان را به مکان های بزرگ می برد . بنده سال ۵۸   مدرسه شهید محب خواه  کردمحله رفتیم که الان اطلاع ندارم عوض شده است یانه و در آنجا با شهید پورنصیری آشنا شدم و در همراهی با ایشان توفیق حضور در جبهه را به دست آوردم.

4-توصیه شما به نسل سومی و چهارمی‌ها چیست؟

بنده احساس می کنم موجودی کمتر از من در زمین وجود ندارد اما نعمتی که خدا به بنده داده است این است که با آدم هایی که برخورد کردم همیشه بالاتر و بهتر از من بودند. هدف بنده بیشتر معرفی این دو عزیز است شهید ادبی که معلم اخلاق دهه شصت من بود و شهید پورنصیری که رفیق و همکلاسی بنده بود.

5- آیا با هم‌رزمان دوران جنگ ارتباط دارید ؟
با همرزمان خودم به صورت تشکیلاتی ارتباط ندارم اما بله کم و بیش  عزیز دل ما سردار جلایی فرمانده دوران جبهه که هر وقت ایشان را می بینم پیشانی اش را می بوسم و عزیزان آقای محمد علی حسن زاده، آقای محسن حسن زاده، برادران خوش سعادت و آقای اسماعیل محمدی که پیک گردان ما بود و سایر دوستان دیگر.

6- تأثیرگذارترین فرد در زندگی‌تان چه کسی بود؟
افراد شاخص زندگی بنده زیاد بودند اما شهید عظیم پورنصیری و معلم شهیدی که فقط درس تئوری نمی دادند و درس عملی داد شهید ادبی بود.

7- چگونه طرز تفکر شهدای بزرگوار را می‌توان به دیگران انتقال داد؟

تشکر میکنم از شما در نشر این مطالب و خاطره ها که سینه به سینه به نسل ها منتقل می کنید. مقام عظمی ولایت امام خامنه ای می فرمایند که به پا داشتن یاد و خاطره شهدا اجرش کمتر از یاد شهدا نیست یعنی همین یادواره های شهدا و مناسبت ها و سخنرانان دردمند جامعه مهم است امام خامنه ای می فرمایند انقلابی بودن مهم نیست انقلاابی ماندن و انقلابی رفتن مهم است دعوت از افراد برای بازگویی خاطره ها مهم است.

8-چه عواملی در پیشرفت شما تأثیر داشته است؟

کسی که می خواهد اسم بسیجی را روی خودش داشته باشد دو تا فاکتور را باید لحاظ کند یکی اینکه از لحاظ اعتقادی باید قوی باشد. چون با این همه برنامه های دشمن اگر اعتقاد قوی نباشد سخت است که فرد مقاومت کند. دوم اطاعت پذیری می باشد یعنی از مقام معظم رهبری نه جلو بیفتیم نه عقب. دوشادوش و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشیم و مجهز به علم روز باشیم.

9- بهترین دوران زندگی‌تان؟
بهترین دوران زندگی من بدون هیچ مبالغه ای در منطقه میان رزمندگان بود که هم حرف می زدند و هم عمل می کردند از خداوند بزرگ و پدر و مادرم همیشه دعای عاقبت بخیری می خواهم چون خیلی ها در رکاب علی( ع) جنگیدند اما بعدها سر فرزند امام (ع) را از تن جدا کردند خیلی از گمراهان و شمر و شمرها مادرزادی این طور نبودند. خودمان را باید مجهز به علم و تقوا کنیم .

حرف آخر؟

من گله ای دارم که در همین جا بیان کنم از این شخصیت بزرگ شهید پورنصیری خیلی کم یاد می کنند ایشان نام پدرش عزیزالله و ساکن روستای کردمحله بودند و معلم بنده شهید غلامرضا ادبی سردار دهه شصت حزب الله فومن بود که از او هم خیلی کم  یاد می شود در حالیکه حق شان بیش از اینهاست نه فقط صرفا در یادواره ها و آن هم به صورت مختصر. یک فومن بود و یک رضا ادبی در حالیکه الان کم یاد می شوند.

ممنونیم از وقتی که به ما دادید.