کد خبر: 54125تاریخ انتشار : 17:56:21 - پنجشنبه 24 نوامبر 2016

سخنگوی شورای شهر فومن؛

دو عضو شورای شهر خود را از همه مسائل مبرا می دانند و هیچ استعفایی نداده بودند/ اعضا شورا نباید موجب تشویش اذهان عمومی شوند

سخنگوی شورای شهر فومن با تصریح براینکه زهرا نظری در آنتن صدا و سیما می توانست صحبت های بهتری داشته باشد، افزود: همه ما در قبال آبرو و پیشرفت شهر مسئول بوده و نباید شانه از این خدمتگزاری خالی کنیم.

عرفان منصوريان/به گزارش بهجت نیوز ؛علیرضا علیدوست در جلسه ۱۴۹ شورای شهر فومن با اشاره به تسلیم نامه زهرا نظری و سینا میری نرگسی مبنی بر دست نگه داشتن از استعفا، گفت: این اعضا شورای شهر اصلا استعفا نامه ای را به این شورا تسلیم نکرده اند که اکنون بخواهند از آن دست نگه دارند.
سخنگوی شورای شهر فومن با تصریح براینکه زهرا نظری در آنتن صدا و سیما می توانست صحبت های بهتری داشته باشد، افزود: همه ما در قبال آبرو و پیشرفت شهر مسئول بوده و نباید شانه از این خدمتگزاری خالی کنیم.
وی با تاکید براینکه مسایل پیش آمده برای زن دستفروش فومنی موجب ناراحتی همه شهروندان شد، اضافه کرد: اعضا شورای نیز از این مسئله بوجود آمده ناراحت شدند.

image
علیدوست با یادآوری اینکه اقدام ماموران شهرداری در این موضوع ناپسند بود، خاطرنشان کرد : اعضا شورای نیز نسبت به این اتفاق پیش آمده اعتراض خود را اعلام کردند.
وی با اشاره به اینکه شهردار باید بیشتر در سطح شهر حضور داشته باشد، ادامه داد: مدیریت دوایر شهرداری باید منسجم تر انجام شود.
علیرضا علیدوست با یادآوری اینکه بنده اولین عضوی از شورای شهر بودم که در قبال این اتفاق عکس العمل نشان داده و طی بیانیه ای این رفتار زشت را محکوم کردم، تصریح کرد: تکریم ارباب رجوع و برخورد صحیح با شهروندان باید سرلوحه اقدامات شهرداری فومن باشد.
سخنگوی شورای شهر فومن با اشاره به ماده ۵۵ قانون شهرداری ها یکی از وظایف ذاتی شهرداری ها را ساماندهی سد معبر دانست و افزود: شهردار باید مثل گذشته به فعالیت در این زمینه ادامه دهد.
وی با تاکید براینکه از مسئله پیش آمده برخی ها دنبال فرصت طلبی بوده و سخنان ضد و نقیضی را مطرح کردند، گفت: خانم نظری در گفتگو با یکی از رسانه ها استعفا خود را شایعه دانست و از ادامه پر قدرت عضویت در شورای شهر خبر داده بود.
علیرضا علیدوست با بیان اینکه این عضو شورای شهر روز بعد در گفتگو تلفنی با شبکه سوم سیما برخلاف روز گذشته از تسلیم استعفا نامه خود و میری نرگسی به شورا خبرداد، خاطرنشان کرد: این صحبت ها درحالی بیان می شوند که خانم نظری یکی از با سابقه ترین های شورای شهر هستند.
وی با تاکید براینکه این عضو طبق ماده ۱۱ آیین نامه داخلی شورای شهر حتما می داند که اگر قصد استعفا دارد باید آن را رسما و کتبا به رییس شورای شهر اعلام کند، متذکرشد: اما برخلاف آیین نامه، خانم نظری به ارائه این صحبت در رسانه ها و فضای مجازی بسنده کردند.
علیدوست با تصریح براینکه نباید اسیر احساسات زودگذر شویم، افزود: باید تلاش کنیم تا حقیقت ها را بگوییم و نه با صحبت های خود به دنبال خوشحال کردن عده ای خاص یاشیم.
علیرضا علیدوست با اشاره به اینکه این عضو شورا اکنون در سومین موضع اعلام صرف نظر از استعفا کرده اند، خاطرنشان کرد: علیرضا علیدوست: امکان ندارد که قبل از طرح و تسلیم استعفا ما در خواست وی را به منزله انصراف از استعفا بدانیم.
وی با بیان اینکه برای پس گرفتن استعفا ابتدا باید استعفا نامه ای از قبل موجود باشد، متذکرشد: رییس شورا باید به متن نامه این دو عضو شورا توجه کند.
سخنگو شورای شهر فومن با اشاره به اینکه خانم نظری و آقای میری نرگسی در بیانیه اخر خ د تشکیک ایجاد کرده و خود را مبرا از همه مشکلات میدانند، خاطرنشان کرد: نباید با اقدامات خود دیگران را در اذهان عمومی محکوم کنیم.
وی با بیان اینکه هدف ما اعتماد سازی است و افتخار میکنیم که جرم ما در این دوره بجای دستبرد به بیت المال، کمبود سطل زباله است، افزود: هدف ما دوری از رانت خواری و قطع کردن دست کسانی است که چشم به سواستفاده از بیت المال دوخته اند.
وی با اشاره به اینکه اعضا شورا باید در مصاحبه ها و سخنان خود صلاح شهر و مردم را در نظر بگیرند و مسبب تشویش اذهان عمومی نشوند، متذکرشد: علیرضا علیدوست: دو عضو شورا حدود سه سال است که به گرفتن امتیاز ویژه برخی دیگر از اعضا اشاره می کنند که ما درخواست داریم مصادیق ان را بازگو کنند تا مردم نیز خدمتگزاران واقعی خود را بهتر بشناسند.
علیدوست با تصریح براینکه رفتار های برخی از اعضا شورای شهر موجب این شده که برخی ها در هفته نامه ها از جملات توهین آمیز استفاده کنند، افزود: برای اعضا شورای شهر عبارتی مثل وانت دم در است سوار شوید و بروید که از مصادیق مشهود توهین است استفاده شده است.
وی با اشاره به اینکه هیچ کسی حق توهین به دیگری را ندارد، تاکید کرد: نسبت به توهین ها نباید بی تفاوت بود تابرخی از اشخاص اقدامات خود را تکرار نکنند.
وی با تاکید براینکه بنده از انتقاد های سازنده با جان و دل استقبال می کنم، متذکرشد: انتقاد فرصت مناسبی برای خودسازی و بهبود روابط و رفع مشکلات است.
علیدوست از برخورد قانونی با افراد خاطی و توهین کننده به شورای شهر خبر داد و متذکرشد: نبايدموجب ماهی گرفتن برخی ها از آب گل آلود شویم.
این مسئول با تصریح براینکه آن خواننده که برای کمک به فومک آمده چرا از خود فیلم منتشر کرده و

اگر قصد خدمت رسانی دارد ما حاضریم مستمندان را به وی معرفی کنیم، ادامه داد: این خواننده اگر قصد کمک داشت چرا با هیچ کدام از مسئولین این شهر برای شناسایی این خانم و مستمندان دیگر مذاکره نکرد.
وی با تاکید براینکه ما از کمک های خییرانه استقبال کرده و با رفتارهای عوام فریبانه مخالف هستیم، اضافه کرد: رحمت و مادرش حدود ۷ سال است که با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند که تا این مدت هیچ فردی به فکر آنها نبوده است.
علیدوست با یادآوری اینکه خانواده های زیادی مانند رحمت و مادر اش در این شهر و استان وجود دارند، افزود: اگر قرار است ۵۰۰ میلیون تومان برای یک فرد از سوی خییران کمک شود، بهتر است این کمک برای این خانواده هایی که نیازمند هستند نیز انجام شود.
وی از این هنرمند کشوری برای کمک به دیگر نیازمندان دعوت کرد و تاکید کرد: امیدواریم که هدف همه ما خدمت صادقانه باشد.

  1. سید گفت:

    به آقای علیدوست بگویید که چرا جرات نمی کند از استعفای آقای نعمتی رئیس شورا یک جمله بگوید.
    آقای علیدوست شما که به عنوان سخنگوی شورا می نویسید ضمنابه شهردار و عوامل شهرداری شدیدا متذکر می شوم ؛ جمع اوری و ساماندهی سد معبر با ید با رعایت کامل قانون و احترام به شهروندان عزیز و در چارچوب مقررات صورت گیرد و هیچ یک از مامورین شهرداری حق درگیری فیزیکی با اشغال کنندگان معابر عمومی را ندارند

    شما یک سال رئیس شورا بودید ، شهردار جواب نامه شما را نمی داد حالا که سخنگو هستید چرا اینقدر فکر می کنید شما را شهردار جدی می گیرد؟