کد خبر: 54121تاریخ انتشار : 17:07:42 - پنجشنبه 24 نوامبر 2016

رئیس شورای شهر فومن:

هرگز کاری نخواهم کرد تا از پشت تیر بخورم/ بیشتر مصوبات شورای شهر فومن ۷ رای داشته است

رئیس شورای شهر فومن با بیان اینکه شورای شهر فومن به هیچ وجه پنج نفره و دو قسمتی نبوده است، افزود: مصوبات شورا در اکثر موارد با هفت یا شش رای تصویب شده است.

عرفان منصوريان/به گزارش بهجت نیوز ؛عصر چهارشنبه، جلسه شورای شهر فومن برگزار شد.
این جلسه که حضور همه اعضا را به همراه داشت، با ریاست سید نورالدین نعمتی اداره شد.
سید نورالدین نعمتی در ابتدا این جلسه با اشاره به صحبت های اخیر شهردار فومن، گفت: شهردار فومن مرئوس است و حق ندارد در مورد شورای شهر اظهار نظر کند.

image
رئیس شورای شهر فومن با بیان اینکه شورای شهر فومن به هیچ وجه پنج نفره و دو قسمتی نبوده است، افزود: مصوبات شورا در اکثر موارد با هفت یا شش رای تصویب شده است.
وی با تصریح براینکه شورای شهر و شهرداری فومن نسبت به اعتبارات موجود، عملکرد های خوبی را در حوزه مهار آبهای سطحی، آسفالت معابر، ایجاد فضای سبز و … داشته است، خاطرنشان کرد: شهردار در امور میدانی و ارتباط با شهروندان عملکرد مناسبی نداشته باید این نقص اش را اصلاح کند.
نعمتی با تاکید براینکه همه اعضای شورا در دادن رای ها برابر بوده و یک حق رای دارند، افزود: اگر چهار رای برای استیضاح شهردار در فومن وجود داشته باشد، بنده پنجمین رای را خواهم داد. نعمتی با اظهار گله مندی از رفتارهای دوگانه برخی افراد، یادآورشد: زمانی که در جنگ بودیم با کسانی همراه بودیم که اطمینان کامل داشتیم که هرگز از پشت گلوله نمیخوریم ولی در این شورا این اطمینان نیست و بخاطر همین هرگز کاری نخواهم کرد تا از پشت گلوله بخورم.
نورالدین نعمتی با تاکید براینکه هیچ وقت به ریاست و مقام ها دل نبسته ام، یادآورشد: هر لحظه آماده تحویل سمت ریاست در شورای شهر هستم.
وی با اشاره به جوسازی و سنگ اندازی های سیاسی در راه خدمتگزاری به مردم، متذکرشد: برای خدمت وارد این عرصه شدم که برخی ها با مواضع مایوس کننده و نیت های بد خود موجب سنگ اندازی و عقب ماندن حرکت ها می شوند.
این مسئول با اشاره به اینکه دیگر در شورای شهر کاندیدا نخواهم شد، افزود: هیچ لحظه از خدمت گزاری به مردم شهرم دریغ نکرده ام.

وی با تصریح براینکه بنده نیز به شهردار بومی رای داده بودم، افزود: بعضی از اعضا شورای شهر چنین انتخابی را نداشتند.
وی خواستار همگرایی از جانب اعضا شورای شهر شد و ادامه داد: مسایل و مشکلان شهر و شورا باید بجای محافل دیگر در جلسات شورا برطرف شود.
رییس شورای شهر فومن با بیان اینکه از رییس جمهور درخواست دارم به صد نفر از دسفروشان شهر فومن وام ۱۰ میلیون تومانی کم بهره اعطا کنند، اضافه کرد: اگر از احساسات دور شده و تدبیر کنیم، مشکلات همه دستفروشان برطرف می شود.
وی با یادآوری اینکه قانون باید فصل الخطاب اقدامات باشد، متذکرشد: با وجود سابقه درگیری و فحاشی از زن دستفروش، اما هیچ ماموری حق کتک زدن شهروندی را ندارد.
این مسئول با تاکید براینکه بنده پس از این حادثه پشت تریبون نماز جمعه از مردم شهرم عذرخواهی کرده ام، افزود: رفتارهایی که موجب ناراحتی شهروندان شود مورد تایید ما نخواهد بود.
نعمتی با بیان اینکه نماینده شهرستان موضع گیری رسانه ای قابل تقدیری را داشتند و همه را به رعایت قانون و آرامش دعوت کردند، خاطرنشان کرد: پیشرفت شهر نیازمند کمک و همکاری است.
این مسئول با اشاره به اینکه هیچ فردی از اعضا شورای شهر بصورت رسمی استعفا نداده است، گفت: برخی ها از بنده در خواست عزل شهردار را دارند که باید بگویم رییس فقط هماهنگ کننده بوده و مانند اعضا دیگر یک حق رای دارد.
نعمتی با تاکید براینکه خانم نظری و اقای میری نرگسی با بیانیه شان شورا را به ۲ و ۵ نفره تقسیم کردند، اضافه کرد: هیچ گاه چنین ادعایی صحت نداشته و طرح هایی مانند انتقال بازار هفتگی با ۷ رای مصوب شده است.
رییس شورای شهر فومن با تاکید براینکه اجاره زمین آقای غفاری برای ساماندهی دستفروشان نیز با ۷ رای مصوب شده بود، خاطرنشان کرد: تبدیل عضویت ۱۵ تن از پاکبانان هم با ۶ رای مصوب شده بود.
این مسئول با اشاره به شعاری که در ابتدا برای جداسازی دفتر شورا از ساختمان شهرداری داده بود و تا اکنون انجام نشده است، خاطرنشان کرد: این پیشنهاد از سوی بنده داده شد که یکی از مخالفان خانم نظری بودند که اذعان داشتند که برای نظارت بر کار شهرداری باید در ساختمان شهرداری حضور داشته باشیم.
این مسئول با یادآوری اینکه شورای شهر هرگز دخالتی در تعدیل نیروهای شهرداری نداشته است، متذکرشد: تمام عملکرد شورای شهر و اعضا آن بصورت مستند موجود است.
وی با تصریح براینکه یک فردی در یک هفته نامه درخواست استعفا همگانی کرده و نوشته که وانت برای بردن شما آماده است، تاکید کرد: برای این شخص متاسف هستم که هنوز نمی داند که از چه جمله هایی در نگارش استفاده می کند.
وی با یادآوری اینکه همین فرد به ظاهر روزنامه نگار بمدت سه سال با نداشتن مدرک کارشناسی از دانشکده حقوق دریافت کرده و بعد ها به همین علت اخراج شده است، اضافه کرد: حال می بینیم که این فرد با چنین رزومه ای بزرگتر و دادخواه شهر و شهروندان شده و در نوشته هایش به منتخبان مردم توهین می کند.
نورالدین نعمتی که به نظر بسیاری از شهروندان فومنی، کدخدا شورای شهر لقب گرفته است، در این نشست بصورت علنی از حضور در انتخابات آینده انصراف داد و دلیل این انصراف را نیز عدم همگرایی در شورای شهر دانست.
استعفا و اعلام کناره گیری از انتخابات دوره پنجم شورای شهر از سوی نورالدین نعمتی، شایعه حضور وی در انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی را کلید زد.
این عضو شورای شهر که عملکرد قابل توجهی در دوران فرماندهی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فعالیت مثبتی در فعالیت اقتصادی پس از بازنشستگی داشته است، این روز ها با سوالات زیادی در خصوص حضور اش در انتخابات مجلس یازدهم مواجه شده که تا اکنون موضع دقیقی از سوی وی در این خصوص دیده نشده است.

  1. سردار همیشه پاینده باشی ، حنای کسانی که شانتاز بازی می کنندو احساسی در خصوص سرنوشت مردم و قانون برخورد میکنند دیگر رنگی ندارد . جنابعالی با این عمکردتان هر جا باشی موفق خواهید بود ، کما اینکه در گذشته هم این را ثابت کرده ای .

  2. سید گفت:

    11 نفر بودیم گفتم سایت شما طرفدار نعمتی است دوسام باور نمی کردند هم برای این نوشته پیام گذاشتم هم برای متن علیدوست، مال علیدوست را گذاشتید ماله نعمتی را نه .
    تونستم به دوسام ثابت کنم که شما نه دین دارید و نه انصاق همش هم ادعای دین داری می کنید اصلن عقده چشماتونو بسته