کد خبر: 54096تاریخ انتشار : 22:30:09 - پنجشنبه 24 نوامبر 2016

نظرسنجی در یک سایت معتبر گیلانی آشکار ساخت؛

زنگ خطر برای رئیس دولت یازدهم!/کاهش محسوس محبوبیت دولت تدبیر و امید در گیلان

حسن روحانی، هفتمین رئیس جمهور ایران در خرداد سال 1392، با 50،71 کل آرا ماخذوه توانست به ریاست قوه مجریه برسد. روحانی در اولین اقدام خود در روز تحلیف، کابینه تدبیر و امید را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

به گزارش بهجت نیوز؛ حسن روحانی، هفتمین رئیس جمهور ایران در خرداد سال 1392، با 50،71 کل آرا ماخذوه توانست به ریاست قوه مجریه برسد. روحانی در اولین اقدام خود در روز تحلیف، کابینه تدبیر و امید را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

وعده های روحانی با توجه به شرایط کشور بیشتر حول موضوعاتی همچون پرونده هسته‌ای، مهار تورم، حل مشکل بیکاری، رشد اقتصادی و کاهش تنش های سیاسی قرار گرفت. به عنوان مثال،  حل ۱۰۰ روزه برای مشکلات اقتصادی، افزایش دستمزد کارگران به اندازه تورم، حمایت از کالا و کارگر ایرانی، چرخش همزمان چرخ سانتریفیوژها و چرخ زندگی مردم، افزایش پهنای باند اینترنت، بیمه همگانی، تعامل با سایر قوا برای حل مشکلات مردم، کاهش اتکا به نفت، جلوگیری از رواج فرهنگ اشرافی گری، اجرای منشور حقوق شهروندی، تشکیل کابینه فراجناحی، بازگشت  احترام به پاسپورت ایرانی و جلوگیری از وضع تحریم جدید  بخشی از وعده های دولت روحانی بود.

اخیرا در یک نظرسنجی که در پایگاه  خبری،تحلیلی راه سوم برگزار شده است  از مخاطبان گیلانی می پرسد آیا از عملکرد سه ساله دولت تدبیر و امید در گیلان راضی هستید؟ که 51٪ از شرکت کنندگان گزینه خیر را انتخاب می کنند و 21 ٪ از آنان گزینه تا حدی و فقط 28٪ گزینه بله را انتخاب می کنند که در مجموع می توان اینطور اظهار نظر کرد که تنها 28٪ درصد مردم گیلان از سیاست های دولت تدبیر و امید در گیلان رضایت دارند.

لذا به نظر می آید با وجود مشکلات اقتصادی که برای اقشار متوسط و مستضعف جامعه کاملا محسوس می باشد و  همینطور عملی نشدن انتظارات مورد نظر دولت  از توافق هسته ای معروف به برجام که همه چیز کشور حتی مشکل آب خوردن به آن منوط گشته بود  انتخاب رئیس دولت دوازدهم شاید مورد انتظار حامیان دولت تدبیر و امید نباشد.

photo_2016-11-23_15-59-22

 

 

  1. روشن گفت:

    نکته قابل تامل این نظر سنجی اینست که سایت راه سوم یک سایت صد در صد حامی دولت است.!