کد خبر: 54049تاریخ انتشار : 16:26:37 - سه شنبه 22 نوامبر 2016

یادداشت/ نریمان اکبری(مدیر اجرائی نشریه دیار بهجت)

حماسه بیست میلیونی اربعین نه!حادثه فومن اری!

از واقعه تلخ اخیر فومن زمان زیادی نمی گذرد، صحنه ای که دل مردم خطه فومن، گیلان و ایران را به درد آورد. واکنش مردم انقلابی و رسانه های بومی در اولین ساعات مشاهده فیلم منتشر شده بسیار تحسین برانگیز بود.

از واقعه تلخ اخیر فومن زمان زیادی نمی گذرد، صحنه ای که دل مردم خطه فومن، گیلان و ایران را به درد آورد. واکنش مردم انقلابی و رسانه های بومی در اولین ساعات مشاهده فیلم منتشر شده بسیار تحسین برانگیز بود.دشمنی همیشگی رسانه‌های بیگانه با اصل اسلام و خصوصاً امام حسین(ع) اما پس از گذشت چند ساعت از اعلام خبر و منتشر شدن فیلم آن، برخی‌ها دانسته و ندانسته وارد جریانی شدند که آب در آسیاب دشمنان قسم خورده دین و دیانت مردم ریخت. با ادامه روند انتشار خبر و واکنش مخاطبان نسبت به آن، مسئولین مربوطه در اقدامی خردمندانه به ملاقات حادثه دیدگان رفته و از آنها دلجویی کردند. این امر پس از چند ساعت مجدداً با تحریک برخی از رسانه‌‌های داخلی و معاندین خارجی ادامه یافت و عده‌ای تمام تلاش خود را نمودند تا شعله آتش این اقدام زشت و زننده فروکش نکند و بهره برداری های لازم از آن صورت گیرد.

طبق عادات گذشته رسانه های معاند نظام سوژه خوبی را یافتند و درصدد مصاحبه با برخی مسئولین نمودند که از قضا با هوشیاری مسئولین مربوطه با جواب های محکم مواجه شدند تا یافتند مردم انقلابی شهر فومن اسیر برنامه های رذیلانهدشمنان دین و مملکت خود برای ضربه زدن به آبروی نظام اسلامی نخواهند شد. این در حالیست که وقایع اخیر با بزرگترین تجمع مسلمانان جهان همراه است، عاشقانی که با پای پیاده برای زیارت محبوب خودشان عازم کربلای معلی شده اند و حماسه ای بزرگ در جهان آفریده اندتا همگان بیش از پیش به وحدت جهان اسلام پی ببرند. اما همانگونه که پیش بینی می‌شد حماسه بزرگ مسلمانان از رسانه های بیگانه با بایکوت وسیع خبری همراه شد تا جایی که حتی حضور بیش از دو میلیون ایرانی در راهپیمایی بزرگ اربعین را هم دلیل موجهی برای پوشش خبری این رویداد بزرگ ندانستند.

رسانه‌های معاندِ غربی و عربی، این روزها با انتشار برخی از اخبار جهت‌دار در تلاشند تا راهپیمایی عظیم اربعین را کم‌اهمیت جلوه دهند. در حالی که همانندی برای این همایش بزرگ انسانی در هیچ‌جای دنیا و در هیج مقطع تاریخی وجود ندارد و باید آن را در کتاب رکوردهای جهان ثبت کرد، این رسانه‌ها در هفته‌های گذشته با استفاده از برخی منابع نامشخص، تلاش کردند تا مسیر عبور زائران اربعین را ناامن جلوه داده تا علاقه‌مندان حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین را از حضور در این همایش بزرگ انسانی منصرف کنند.

از این رو رسانه‌های وابسته به دولت‌های غربی که پیشتر نیز دشمنی خود با ارزش‌های اسلامی اثبات کرده‌اند، به‌جای پرداختن به متن ماجرا، به برخی حواشی بی‌اهمیت پرداخته‌اند. در یکی از این مواد، رسانه‌هایی مانند «رادیو فردا»، «صدای آمریکا» و «بی‌بی‌سی فارسی»، بی‌توجه به سیل جمعیت عشاق اباعبدالله(ع)، مسدود‌شدن مرز مهران به‌سوی عراق و نارضایتی برخی زوار بدون روادید را مورد تاکید قرار داده‌اند و می‌کوشند تا مقامات ایرانی را ناتوان در مدیریت مراسم اربعین معرفی کنند.این در حالیست که همین رسانه‌ها سال گذشته در ماجرای فاجعه منا، رژیم سعودی را بی‌تقصیر در وقوع آن فاجعه معرفی کردند در عوض، زوار ایرانی را مقصر دانستند. با مقایسه سیاسترسانه های بیگانه همچون اصرار بر بزرگ نمایی ماجرای اخیر برخورد با دست فروش فومنی و بایکوت خبریحماسه بزرگ اربعین بیش از پیش به نیات شوم آنها پی می بریم.