کد خبر: 54006تاریخ انتشار : 1:37:13 - سه شنبه 22 نوامبر 2016

چرا رئیس‌جمهور درباره این ۶۲ سخنرانی نامه ننوشت؟!

لغو غیرقانونی ۶۲ سخنرانی منتقدان دولت + جدول

یک بررسی آماری نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر ۶۲ مورد سخنرانی منتقدان دولت در دانشگاه‌ها و مساجد کشور لغو شده اما حامیان دولت درباره علل لغو این سخنرانی‌ها سکوت معناداری داشته‌اند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از پایگاه تحلیلی ــ خبری 598،‌ ظهر 30 آبان ماه خبری مبنی بر لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد منتشر شد و بلافاصله پس از آن هجمه سنگینی توسط رسانه‌های اصلاح‌طلب و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی من‌جمله علی مطهری علیه وزیر کشور، مسئولان استان خراسان رضوی و حتی امام جمعه مشهد به راه افتاد و به‌تبع این فضاسازی‌ها فرماندار مشهد شبانه از کار خود برکنار شد.

در نهایت رحمانی فضلی نیز به‌فاصله تنها چند ساعت پس از این اتفاق، با ابراز تأسف از لغو سخنرانی علی مطهری از دستور خود مبنی بر تشکیل تیم تحقیقاتی پیرامون این موضوع و برخورد با مدیران متخلف خبر داد.

اتفاقات فوق در حالی صورت گرفته است که گویی علی مطهری تا کنون فرصت ایراد سخنرانی و بیان مواضع خود را نیافته است و این در حالی است که به‌واسطه هر اتفاق بزرگ و کوچکی که در ایران اسلامی به وقوع می پیوندد بعید است که ردی از اظهار نظرهای حاشیه‌ساز و کودکانه مطهری به چشم نخورد.

اما نکته اصلی ماجرا جای دیگری است؛ از آغاز فعالیت دولت یازدهم تا کنون 62 سخنرانی منتقد دولت در دانشگاه‌ها و مساجد بسیاری از شهرهای کشور با فشارهای مسئولان دانشگاه‌ها و شهرها و به‌صورت غیرقانونی لغو شده است.

حال جای این سؤال است: چرا علی مطهری که در طول این مدت نماینده مجلس‌های نهم و دهم نیز بوده است در این خصوص و در دفاع از لغو سخنرانی همکاران خود در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای انتقاد آمیز خطاب به رئیس جمهور و یا وزیر کشور ننوشته و آن را رفتاری داعش‌گونه و مخالف آزادی بیان و قانون ندانسته است؟!

چرا نمایندگانی که پس از لغو سخنرانی مطهری بلافاصله شروع به موضع‌گیری نمودند و سخن از استیضاح وزیر کشور به میان آوردند در طول مدت فعالیت خود وقتی سخنرانی‌های منتقدان دولت یکی پس از دیگری لغو می‌شد لب به اعتراض نگشوده و سخن از استیضاح وزیر کشور به میان نیاورده و آن را رفتاری هرج و مرج طلبانه ندانستند؟

و چرا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت تدبیر و امید، که در طول مدت وزارت خود با 62 مورد لغو غیرقانونی سخنرانی منتقدان دولت در دانشگاه‌ها و مساجد مواجه شد در سایر موارد دستور تشکیل تیم تحقیقاتی نداد و از برخورد با مدیران اهمال‌کار سخنی به میان نیامد؟ آیا سخنان منتقدان دولت باید در نطفه خفه شود ولی اگر سخنرانی همراهان دولت و افراد پرحاشیه بنا به دلایلی لغو شود آسمان به زمین آمده و همه باید آماج اتهامات آنان قرار گیرند؟

به نظر می‌رسد لغو سخنرانی‌ها که در دولت تدبیر و امید بسیار بیشتر از گذشته به چشم می‌خورد یکی دیگر از بهانه‌های اصلاح طلبان سودجو و رسانه‌های همسو با آنان برای رسیدن به اهداف سیاسی خود هستند و نگاه‌های جناحی و سیاسی آنان به مسائل مختلف باز هم بیش از پیش به چشم آمد تا شعارهایی همچون آزادی بیان، زنده باد مخالف من و قانون‌گرایی تنها شعار باشد و مشخص شود که مرگ خوب است اما برای همسایه!

انتهای پیام/*

  1. شهروند فومنی گفت:

    با سلام متاسفانه عوامل این دولت هیج جا پاسخگو نیستند و حتی توانایی شنیدن انتقاد های سازنده را هم ندارند چون می ترسند واقعیت ها برملا شوند . این دولت حتی به نهاد های نظارتی اجازه نمی دهد تاخیر پرداخت های کارکنان زیر مجموعه خود و مشکل بیمه تکمیلی و طلایی فرهنگیان و معوقات بازنشستگان فرهنگی و دیگر ارگانها به مقامات بالا دستی انعکاس داده شود چی رسد به اینکه اجازه بدهند منتقدان سخنرانی کنند . واقعا این یک درد است لطفا مطبوعات باید این مشکل اساسی را حل کنند و این سد مقاومت غیر اخلالی و قانونی عوامل دولت را بشکنند

  2. عبدالهی گفت:

    احسنت بر نویسنده حقیقتا جالب نوشتی و حقیقت ماجرا را بیان داشتی این دولت معلوم نیست دارد چکار می کنه کارش همش شده ایراد گرفتن از دولت قبلی وفکر میکنه همش دولت قبل اشکال داشته خودش همه چیزش درسته درحالیکه این دولت ؟؟؟ قضاوت با خواننده و خوانندگان و چشمان بصیر و روشن مردم.