کد خبر: 53980تاریخ انتشار : 0:53:06 - سه شنبه 22 نوامبر 2016

چرخش دوباره عضو شورای شهر فومن/ فرار به جلو به جای به عهده گرفتن مسئولیت

عضو شورای شهر فومن که باید ناظر قانون باشد، گویی قصد داشت تا در نزدیکی انتخابات آینده دل شهروندان را با بی توجهی به مواد قانونی بدست آورد و به شکلی عجیبی سدمعبر را حق سد کنندگان معابر عمومی دانست

عرفان منصوریان/ به گزارش بهجت نیوز؛ صبح امروز گفت و گو تلفنی یکی از اعضای شورای شهر فومن با برنامه زنده تلویزیونی تعجب مردم این شهر را برانگیخت. این گفتگو تلفنی که ادامه پیگیری برنامه زنده تلویزیونی “حالا خورشید” درباره اتفاق اخیر شهر فومن بود، صبح امروز انجام شد.

رضا رشیدپور که مجری این برنامه است و واکنش های زیادی به مسئله پیش آمده در فومن نشان داده بود با زهرا نظری گفتگو کرد و در بین صحبت هایش پیشنهاد استعفا به این عضو شورای شهر فومن را مطرح کرد که نظری در پاسخ به این سئوال «درحالی که دو روز پیش خبر استعفا اش را تکذیب کرده بود و از ادامه دادن پرقدرت راه در شورا خبر داده بود» گفت: اتفاقا بنده این کار را کرده ام و به همراه یکی دیگر از اعضای شورای شهر فومن استعفا داده ایم!

همانطور که گفتیم این خبر استعفا در حالی مطرح شد که وی و برخی اطرافیانش در روزهای گذشته بشدت این موضوع را تکذیب کرده بودند
اما پایان برنامه اینجا نبود و در ادامه این عضو شورای شهر، دعواهای گذشته و داخلی شورا را به نوعی به آنتن تلویزیون جمهوری اسلامی کشاند تا از فضای فراهم شده بطور غیرعادلانه و بدون حضور دیگر اعضای شورا و شهردار اظهار نظر کند.

وقتی مجری برنامه که در ادامه از رویکرد مردم نسبت به موضوع گفت و گو پرسید، از سوی شهروندان عنوان کرد: فومنی ها میگویند شهردار باید برود، بنده احساس مسئولیت میکنم و هیچ عضو دیگری احساس ضرورت در رسیدگی به این امور را نمی کند!

این عضو شورای شهر فومن در ادامه گفت: دستفروش هایی که در خیابان هستند جزو سدمعبر نیستند.

وی که باید ناظر قانون باشد، گویی قصد داشت تا در نزدیکی انتخابات آینده دل شهروندان را با بی توجهی به مواد قانونی بدست آورد و به شکلی عجیبی سدمعبر را حق سد کنندگان معابر عمومی دانست و انگار فراموش کرده بود، این معبر هایی که از آن سخن گفت، خود بارها بر جمع آوری سد کنندگان اش رای داده است.

مجری این برنامه که به ظاهر اطلاعات کاملی از فومن داشت، بازارچه ای که چندین ماه بدون کاسب مانده بود را یادآور این عضو شورا شد که نظری دوباره با نوعی زیرکی یا فراموشی موضوع را با مکان بازار هفتگی اشتباه گرفت و افزود: مکان جدیدی که شهرداری برای دستفروشان در نظر گرفته است زمین بایری است که اصلا سایبان و امنیت ندارد.

اما فومنی ها می دانند منظور مجری برنامه مکانی بود که در ابتدا خیابان مولوی برای دستفروشان تعبیه شده بود ولی شهرداری و شورای شهر نتوانست دستفروشان را به آن محل انتقال بدهد تا هزینه های زیادی در این مکان اسراف شود ولی این عضو شورای شهر موضوع را به سمت دیگری سوق داد.

شاید این سخنان در رسانه ها سبب کم شدن فشار به این عضو شورای شهر شود اما مسلما نمی تواند نزد مردم فومن عدم توانایی نظارت بر امور شهرداری را لاپوشانی کرده و وی را تافته ای جدا بافته از دیگر اعضای شورای شهر معرفی کند.

  1. ازوقتی که خودم راشناختم دراین شهرعزیزمادعوای بالامحله وپایین محله،تالش وگیلک وفومنی ودهاتی و…بوده وهست ودلسوزی ودغدغه برای پیشرفت این شهرستان وحل مشکلات بی شمارآن درحاشیه دعواهای بچگانه به اصطلاح برگزیدگان ونخبگان شهرماگم شده است…حالاهم که دست درازی کارگرنگونبخت وروزمزدشهرداری که به زعم خودبخاطرحفظ کارش وخودشیرینی پیش ریسی که ازدوردستورغارت صادرکرده وهمیشه داخل ماشین نشسته ولبخندژکوندبه لب دارد،موجب ماهیگیری برخی ازاعضای شورای شهرکه ازروزاول بنای کارشان (بگم بگم گفتن )ومخالفت باشهردارفعلی وآوردن گزینه بومی خودراداشته اند،شده،بدون آنکه اقدامات خوب شهرداری نظیرهمین برخوردباسدمعبرکه مصوبه خودشوراهم بوده راببینند!!