کد خبر: 53944تاریخ انتشار : 2:58:09 - یکشنبه 20 نوامبر 2016

یادداشت/ مصطفی مجرد (مسئول بسیج دانشکده فنی فومن)

دانش آموزان ما از وقایع تاریخ استکبارستیزی این مرز و بوم چه می آموزند؟

چندروزی از واقعه ی تاریخی تسخیر لانه ی جاسوسی نگذشته بود که بنیانگذار جمهوری باصدور فرمانی تاریخی دولت آمریکا و سیاست های ننگینش را به خاک مذلت کشاند.

27 آبان 1358 روزی گم شده در تاریخ سیاسی ایران می باشد،‌ چندروزی از واقعه ی تاریخی تسخیر لانه ی جاسوسی نگذشته بود که بنیانگذار جمهوری باصدور فرمانی تاریخی دولت آمریکا و سیاست های ننگینش را به خاک مذلت کشاند.

درآن روز امام(ره) با آگاهی از این حقیقت که تبعیض نژادی در آمریکا بیداد میکند و این دولت خبیث با تفکرات راسیسم خود انواع ظلم ها را برقشر سیاه پوست این کشور تحمیل می کند پیامی برای آگاهی جهانیان از این حقیقت به تسخیر کنندگان لانه ی جاسوسی می فرستد در این پیام امام راحل مرکز توطئه و جاسوسی (سفارت آمریکا) را از احترام سیاسی سلب می کند و تهدیدات و تبلیغات نظامی و سیاسی آمریکا را بی اهمیت می داند.

ایشان در این پیام شرط تحویل جاسوسان را محاکمه و استرداد محمدرضا شاه و اموالی که به یغما برده است ذکر می کنند.

مهم ترین قسمت این پیام آنجاست که امام می فرماید: «برای آن که اسلام برای زنان حقوق ویژه ای قائل است و سیاه پوستان که عمری تحت فشار و ظلم آمریکا به سر برده اند و شاید به طور الزام به ایران آمده باشند نسبت به آنان درصورتی که جرم جاسوسی آنها ثابت نشده باشد تخفیف دهید»

حال سوال اینجاست که چند درصد از مردم ما از این واقعه واتفاقات مهمی از این دست آگاهی دارند؟ دانش آموزان ما از وقایع تاریخ استکبارستیزی این مرز و بوم چه می آموزند. امام خامنه ای در روز 13 آبان سال 95 فرمودند:« چرا نمی گذارید نسل جوان ما نسل جدید ما بفهمد و بداند که آمریکا این جا چه کرده است و چه توطئه هایی زیر سرداشته است»

از مسئولین محترم به خصوص وزیر محترم آموزش و پرورش خواهشمندیم در راستای پرداختن به این مهم از هیچ تلاشی فرو گذار نکنند.