کد خبر: 53802تاریخ انتشار : 11:21:42 - جمعه 18 نوامبر 2016

پروژه اوپورتونیسم دو عضو شورای شهر فومن در راه کلید خوردن است؟/ استعفا بهتر است یا عذرخواهی؟

بسیار مطلوب بود که با ارج نهادن فرهنگ مردم مداری، با دلجویی از این مادر دلشکسته، قدری بر زخم های دل شهروندان فومنی مرهم می نهادیم و دست از موج سواری ها و پاک کردن صورت مسئله بر میداشتیم.

عرفان منصوریان/ به گزارش بهجت نیوز؛ پس از شنیدن و دیدن فیلم سیلی خوردن زن دستفروش فومنی توسط مامور سد معبر شهرداری این شهر، موجی از ناراحتی از بطن دل های مردم در شهر فرهنگ مدار فومن براه افتاد. موجی که قلم ها را تا ساعت های پایانی بامداد برای دفاع از حرمت انسانی خبردار نگاه داشت. اما در این بین، در یکی از کانال های تلگرامی فومن که منتسب به دو عضو شورای شهر است، متنی با عنوان ذیل درج شد:

‍ خبر فوری
طبق اطلاع واصله و آخرین خبر از منابع موثق

به اطلاع همه شهروندان فومنی و اصحاب رسانه ها میرساند که سرکار خانم زهرا نظری همسر شهید حجت نظری عضو چهار دوره شورای شهرفومن و دکتر سینا میری نرگسی همین امشب در پاسخگویی به دل نگرانیهای شهروندان فومنی و در اعتراض به سیلی زدن به یکی از زنان باغیرت و نان آور خانه اش که بدستور شهردار صورت پذیرفته و بدلیل تکرار برخوردهای هنجار شکنانه ی مکرر ایشان در حوزه مدیریت شهری استعفای خود را از شورای شهر فومن اعلام داشته و متن استعفا نامه خود را در کوتاهترین زمان به اطلاع شهروندان عزیز میرسانند.

چند مدتی است که در کشور های شرقی آسیا که دارای ضوابط اقتصادی و حقوق شهروندی مناسبی هستند و مدیران آنها به دید مردم، از وحدت رویه بالایی برخوردارند، وقتی که به حقوق شهروندان کثیری اهانت یا بی توجهی می شود، عذرخواهی و سعی در رفع مشکل یا در کمتر موارد استعفا میدهند.اما در بیشتر مواقع شاهد عذرخواهی و تلاش آن ها برای از بین بردن مشکل به وجود آمده بوده ایم. در فرهنگ ما نیز، استعفا در کاری که برای رسیدن به آن تلاش کرده و هزینه های بسیاری کرده ایم، یقینا چند معنی بیشتر ندارد و مهم ترین معانی آن نداشتن توانایی های مختلف از جمله توانایی مدیریتی، تجربی، سلامتی جسمی و… برای رفع و رجوع موضوعات پیش آمده است.
در شهر فومن که بارها مشاهده شده با ایجاد موج های مردمی مختلف افراد زیادی که ضعف های متعددی در سابقه گذشته سیاسی و مدیریتی داشته اند، قصد سفر با موج همشهریان کرده اند تا به قوه فراموشی شهروندان سفر کنند و پس از آن، صعود به دل های آنان را به افتخارات خود بی افزایند.
اگر این دو عضو محترم شورای شهر، حقوق شهروندی را مهم دانسته و طاقت مقداری بی توجهی به آن را نداشته و استعفا را بهترین راه میدانستند، چگونه بابت آسفالت کمربندی شهید شکوری فومن که در کمتر از چهار ماه متلاشی و بیت المال را پایمال کرد استعفا ندادند؟
چگونه وقتی بازیکنان تیم شهرداری فومن و کارگران این شهرداری ماه ها حقوق نگرفتند و شرمنده به سفره خانه هایشان رفتند استعفا ندادند؟چرا وقتی بیت المال را برای تشکیل بازارچه دستفروشانی که هرگز سر نگرفت اصراف کردند، استعفا ندادند؟چرا وقتی در کمتر از چند ماه اداره ای اقدام به کندن آسفالت جدید خیابان ها برای نصب لوله و … میکند و نشانگر بی برنامگی است، استعفا نداده اند؟چرا بعد از یک دوره شورای شهر، هنوز وضعیت کانال فاضلاب خیابان بسیج مشخص نشده است استعفا ندادید؟چرا وقتی که هنوز در جمع آوری سد معبر مغازه دارانی که وان ماهی، یخچال و میوه هایشان به پیاده رو ها تجاوز کرده اند موفق نشدید، استعفا ندادید؟

و مهم ترین سوال اینجاست که چرا در کمتر از شش ماه مانده به عمر شورای شهر چهارم، این دو عضوی که تا اینجا باید پاسخگو می شدند، در حال استعفا دادن و سوار شدن بر موج احساسات مردمی هستند تا ما یک اوپورتونیسم دیگری را شاهد باشیم. اگر رفتگری به صورت دستفروشی سیلی زد، امیدواریم هیچ فردی نیز قصد سیلی زدن به شعور شهروندان زادگاه مادریم را نداشته باشد و اعتماد مردم را مانند حقوق شهروندی غنیمت شمرده و بجای خالی کردن شانه از خدمتگزاری مردم، به شعار های خود جامه عمل بپوشانند. اعضا دیگر شورای شهر فومن نیز که در بسیاری از موارد موضع گیری و اظهار نظر کرده و به نوعی خود را قانون مدار ،مردمی و وکیل آن ها می دانند، می بایست که در این مورد به نوعی داغ دل ها را با عذرخواهی و تدبیر و چاره جویی، سرد کنند.

بسیار مطلوب بود که با ارج نهادن فرهنگ مردم مداری، با دلجویی از این مادر دلشکسته، قدری بر زخم های دل شهروندان فومنی مرهم می نهادیم و دست از موج سواری ها و پاک کردن صورت مسئله بر میداشتیم.

 

  1. شهروندعادی گفت:

    مردم به نرگسی ونظری رای ندادندکه دم به ساعت قهرونازکنندونقش اوپوزیسیون راایفاکنند،چرااین دوعضومحترم ومحترمه شورای شهر مسایل وابهامات راازروز اول مواجهه باآن به مردم ودستگاههای نظارتی اطلاع نداده وشجاعانه ازمردم عذرخواهی واستعفاننمودند؟آیانزدیک انتخابات شورااینکارشان برای عوام فریبی نیست؟ اگرچه عمل کارگرشهرداری ناجوانمردانه وغیرقابل دفاع است ولی برخوردبادستفروشان وساماندهی آنان یکی ازکارهای خوب شهرداردرمقابل برخی ندانم کاریهای شهرداری درحوزه های دیگراست که امیدوارم بادیدگاه پوپولیستی به این موضوع نگاه نشودودوباره بساط دستفروشان وسدمعبرکنندگان علم نگردد.