کد خبر: 53684تاریخ انتشار : 3:35:46 - چهار شنبه 16 نوامبر 2016

عصر دیروز در بندر انزلی رقم خورد؛

غرش همراه با اشک ببر گیلان/شاگردان فردین قهرمان کشتی آزاد کشور شدند+تصاویر

فردین معصومی سر مربی تیم کشتی گیلان خطاب به اعضای تیم ، کادر فنی و هئیت همراه گفت امروز به اینجا آمده ایم تا به این عزیزان بگوییم که قهرمانان اصلی شما هستید که با نثار جان خود برای ما آسایش و آرامش آوردید و ما تا زنده ایم مدیون شما هستیم.

ابراهیم فلاح/ به گزارش بهجت نیوز؛‌ مسابقات کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی از تاریخ 22 الی 25 آبان در منطقه ازاد انزلی برگزار گردید.در روزهای 22 و 23 آبان تیم های کشتی فرنگی با هم به رقابت پرداختند. تیم گیلان در مقابل تیم هرمزگان به نتیجه چهار بر چهار دست یافت و با کسب امتیاز 16 برای گیلان و امتیاز 18 برای هرمزگان، گیلان از صعود به فینال جا ماند و در رده بندی توانست با قدرت و با نتیجه هشت بر صفر بر حریف خود غلبه کند و به مقام سومی دست یابد.تیم هرمزگان هم با شکست خوردن از اصفهان نائب قهرمان کشتی فرنگی کشور شد.

مسابقات کشتی بزرگسالان ازاد کشور روز دوشنبه 23  آبان آغاز گردید و تیم گیلان با غلبه بر تیمهای خراسان رضوی ، قم،مرکزی، زنجان به فینال مسابقات راه پیدا کرد، روز سه شنبه شیرمردان گیلانی مسابقه فینال را مقابل تیم قزوین برگزار نمودند و توانستند 5 بر 3 از سد حریف خود بگذرند و به مقام قهرمانی مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان کشور دست یابند.

با توجه به اینکه این مسابقات برای اولین بار پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، گیلان را به عنوان میزبان می دید گیلان توانسته بود به نحوه احسنت در این مسابقات میزبانی کند، گماردن فردین معصومی نائب قهرمان اسبق و کاپیتان سابق تیم ملی کشتی بر سکان تیم کشتی آزاد وزانت این تیم را بالا برده و با طراحی تمرینات جدید و برگزاری اردوهای شبانه روزی موجب گردیده بود تیم قرص و محکمی تشکیل دهد، فردین با ظرافت خاص خود تیم را هدایت می کرد و با تعصبی که به استان خود داشت بالا و پائین پریدنش کنار تشک کشتی دیدنی بود.

مسابقه به اتمام رسید و گیلان قهرمان مسابقات گردید زمانی که همه خوشحال از این قهرمانی بودند ولی فردین چهره ای عبوس داشت! حتی زمان دریافت کاپ قهرمانی که پس از دریافت کاپ، معصومی قصد ترک سالن مسابقات را داشت  ورود مسعود راهنما مدیرکل سازمان ورزش و جوانان گیلان را مشاهده کرد که پس از پایان مسابقات وارد سالن می شد! در این لحضه معصومی با صدای بلند و بغز آلود شروع به اعتراض نمود و عنوان داشت چهار روز از مسابقات کشتی قهرمانی کشور در منطقه ازاد انزلی می گذرد، چشم ما به در خشکید ولی شاهد حضور مسئولی در سالن مسابقات نبودیم !

امروز دلم به حال مظلومیت کشتی سوخت چطور یک مسابقه کارته و یا فوتبال می شود از ساعت اولی حضور پیدا می کنند ولی در کشتی که مدال آورترین رشته المپیکی می باشد خیر؟ من از آقای راهنما نه به عنوان متولی ورزش گیلان بلکه به عنوان یک ورزشکار انتظار داشتم که در این چهار روز حداقل یک ساعت وقت خود را برای کشتی بگذارد نه پس از اهدای جام فقط در زمان اهدای مدال در سالن مسابقات حاضر گردد.

غرش همراه با اشک ببر گیلان سالن را لحظه ای به سکوت برد اما آخرالامر  با مدیریت هدایتی رئیس هئیت کشتی گیلان این قائله ختم به خیر شد و تیم کشتی آزاد گیلان با جام قهرمانی در مزار شهدا حضور یافت تا با شهدای گرانقدر بر سر مزارشان تجدید میثاق کند.

فردین معصومی سر مربی تیم کشتی گیلان خطاب به اعضای تیم ، کادر فنی و هئیت همراه گفت امروز به اینجا آمده ایم تا به این عزیزان بگوییم که قهرمانان اصلی شما هستید که با نثار جان خود برای ما آسایش و آرامش آوردید و ما تا زنده ایم مدیون شما هستیم.

photo_2016-11-16_02-38-23 photo_2016-11-16_02-38-12 photo_2016-11-16_02-38-36 photo_2016-11-16_02-38-41 photo_2016-11-16_02-38-48