کد خبر: 53495تاریخ انتشار : 23:35:58 - شنبه 12 نوامبر 2016

فرماندار فومن خواستار شد؛

تشکیل کارگروه های تخصصی شناسایی اولویت های فرهنگی در فومن

فومن – جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فومن در حالی برگزار شد که فرماندار این شهرستان خواستار تشکیل کارگروه های تخصصی برای شناسایی اولویت های شاخص های فرهنگی فومن شد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از مهر؛ فرماندار فومن در جلسه شورای فرهنگ عمومی که عصر شنبه در دفتر امام جمعه شهرستان فومن برگزار شد با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی بالاترین نهاد فرهنگی در هر شهرستانی است، اظهار کرد: در همین راستا و برای رسیدگی و توجه بیشتر و بهتر به مسائل فرهنگی نیازمند تشکیل کمیته ای تخصصی در زمینه مسائل فرهنگی در سطح شهرستان هستیم.

میرشمس مومنی زاده با اشاره به ضرورت شناخت و مطالعه از سوی این کمیته در خصوص شاخص های مختلف فرهنگی شهرستان، گفت: با توجه به متفاوت بودن شاخص ها و اولویت های فرهنگی در هر منطقه باید شاخص های فرهنگی شهرستان فومن شناسایی و مشخص شود.

وی این موضوع را عاملی برای ارائه راهکار مناسب در زمینه رفع برخی مشکلات در حوزه فرهنگی عنوان و خاطرنشان کرد: خروجی جلسه شورای فرهنگ عمومی باید در سطح شهرستان از قابلیت اجرایی برخوردار باشد.

فرماندار فومن در ادامه به برخی نابسامانی ها در زمینه تبلیغات محیطی در سطح شهرستان اشاره و تصریح کرد: این تبلیغات به دوصورت از سوی اشخاص حقیقی و یا حقوقی اجرا می شود.

وی اولین گام برای ضابطه مند شدن اینگونه تبلیغات را دریافت مجوز از سوی شهرداری شهر دانست و افزود: برخی اشخاص حقوقی مجاز به تبلیغات در سطح شهر نبوده که شناسایی آنها وظیفه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان است.

مومنی زاده با اشاره به اینکه تبلیغات محیطی در سطح شهر از ماهیت های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و … برخوردار هستند، تأکید کرد: برای هرگونه تبلیغات در حوزه سیاسی در شهر باید از سوی فرمانداری مجوز صادر شود.