کد خبر: 53401تاریخ انتشار : 3:12:58 - پنجشنبه 10 نوامبر 2016

جلسه 147 شورای شهر فومن برگزار شد

جلسه 147 شورای اسلامی شهر فومن عصر روز چهارشنبه به ریاست سید نورالدین نعمتی و با غیبت مختار ابراهیمی برگزار شد.

ابراهیم فلاح/به گزارش بهجت نیوز؛ جلسه 147 شورای اسلامی شهر فومن عصر روز چهارشنبه به ریاست سید نورالدین نعمتی و با غیبت مختار ابراهیمی برگزار شد.

در این جلسه ابتدا رئیس شورا با اشاره به درگذشت حجت الاسلام شجونی فومنی گفت: ایشان از افراد همراه انقلاب اسلامی و از هم دوره ای های شهید نواب صفوی بودند.

در ادامه جلسه سیدسینا میری نرگسی در نطقی و با اشاره به نامه قبلی مدیرکل شوراها نطق پیش از دستور خود را قرائت کرد.

نطق پیش از دستور جلسه ۱۴۷ شورای شهر فومن

مورخ ۱۹ آبان ۱۳۹۵

بسمه تعالی

ریاست محترم شورای اسلامی شهر فومن

جناب آقای سید نورالدّین نعمتی

با اهداء سلام و تقدیم احترام ؛

پیرو نامه ارسالی از سوی مدیرکل محترم دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان به شماره 1462/42/80/95 که در تاریخ 10/07/ 1395 ، خطاب به آن ریاست محترم و به اینجانب ابلاغ گردید ، لازم می دانم در پاسخ به مطالب مطروحه در آن ، به عنوان منتخب مردم شهر فومن بدانم که :

الف – منبع اطلاعات واصله و مستندات پایش های صورت گرفته مدیرکل محترم ، بر اساس چه مدارک و ادله ای می باشد ؟!

ب – در نامه مدیر کل محترم امور شهری و شوراهای استانداری گیلان ، نوشته شده :

(( احدی از اعضای شورای شهر فومن (( یعنی اینجانب )) بدون تعامل و هماهنگی با سایر اعضاء شورای اسلامی و با عدم لحاظ حدود وظایف و اختیارات قانونی اعضاء شوراهای اسلامی به نشر اسناد و مدارک اداری و مالی شهرداری در سایت های خبری و فضای مجازی مبادرت ورزیده است ))

لذا در پاسخ اعلام می دارد که :

اول – آیا مطالبی که در سایت ها و فضاهای مجازی به زعم مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری منتشر شده است ! به عنوان مدارک مثبته و مستند بر علیه بنده ، مورد قبول ایشان واقع شده است ؟!! که اگر اینطور است ، پس شایسته خواهد بود در پیرو نامه ارسالی به رؤیت رسیده ، مدارک مورد ادعای ایشان هرچه سریعتر توسط سرکار خانم میرسیدی به استحضار اعضای محترم شورای شهر فومن ، علی الخصوص اینجانب برسد ، تا متوجه تخلفاتم گردم !!!

دوم – اینجانب از سوی همه اعضای شورای اسلامی شهر فومن ، ابتدا برای دوره ای یکساله و سپس در ادامه برای یک سال دیگر (( در مجموع دو سال )) به عنوان :

– ناظر بر حساب و درآمد ، هزینه و حسن اداره و حفظ دارایی ها و اموال شهرداری !!   و

– ناظر بر حسن اجرای طرح های مصوب در امور شهرداری و سایر سازمانهای خدماتی !! ،

انتخاب شده و سپس از سوی رئیس محترم شورای شهر حکم این انتخاب به اینجانب ابلاغ گردید.

سوم – در طول قبول مسئولیت های محوله به نمایندگی از اعضای محترم شورای شهر فومن ، مراتب تخلفات و عدم رعایت قوانین و ضوابط مصرح در قوانین شوراها و شهرداریها را به کرّات ، چه به صورت شفاهی در قالب نطق های جلسات رسمی شورای اسلامی شهر فومن و چه به صورت مکتوب ، تقدیم ریاست و اعضای محترم شورای اسلامی شهر نموده ام !!

چهارم – کلیه بررسی ها و مداقه در حدود وظایف محوله به اینجانب به عنوان ناظر منتخب شورای اسلامی شهر فومن ، با تعامل با اکثریت اعضای محترم شورای اسلامی شهر فومن بوده است که اگر غیر از این بود !! چرا می بایست مجدداً برای سال دوم نیز (( دو ماه قبل )) توسط اعضای محترم شورای اسلامی شهر فومن انتخاب ؟! و با حکم جنابعالی به عنوان رئیس چهارمین سال شورای چهارم ، در این سمت ابقاء گردم ؟!!!

پنجم – با امعان نظر به نص صریح ماده 71 قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و بندهای سی و چهارگانه و تبصره های الحاقی این ماده قانونی و با توجه به بند 10 ماده 6 آئین نامه اجرایی تشکیلات ، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها مصوب 11/01/1378 هیأت وزیران و با استناد به اصلاحات بعدی آن ، حدود اختیارات ناظر منتخب شورای شهر در صلاحیت رئیس شورا بوده که :

رئیس محترم سال سوم و جنابعالی به عنوان ریاست سال چهارم شورای اسلامی شهر فومن با استناد به این مواد قانونی مهم ، مراتب اختیارات نظارتی قانونی را تماماً به اینجانب تفویض نموده اید. لذا چنانچه مطالب مورد ادعای در نامه ارسالی از سوی سرکار خانم مدیرکل ، مستند و با ادله و مدارک مثبت می بود ، می بایست از سوی آن جنابان (( رؤسای وقت و فعلی شورای شهر )) ، تذکرات لازم به صورت کتبی در خصوص عدول از قانون و مقررات به اینجانب ابلاغ می گردید !! و این در حالی است که رئیس وقت شورای شهر در سال سوم مراتب درخواست اینجانب مبنی بر تشریح دلایل عدم ارائه مدارک و مستندات توسط امور مالی شهرداری فومن را به طور مکتوب طی نامه ای از شهردار محترم پرسش نموده بود !!

ششم – بعد از اینکه نامه ارسالی از سوی مدیرکل محترم امور شهری و شوراها به شورای اسلامی شهر فومن در فضای مجازی و رسانه ها منعکس گردید ، این سؤال در اذهان مردم شهرم متبادر گردیده است که :

– چرا تاکنون سرکار خانم میرسیدی به عنوان مدیرکل امور شهری و شوراهای ستانداری گیلان ، نسبت به مصادیق تخلفات شهردار فومن (( جناب آقای مهندس هوشنگ عباسقلی زاده )) و بعضی از مسئولین واحدهای شهرداری حساسیتی نشان نداده اند ؟!!

– آیا مدیرکل محترم تا به امروز به استحضارشان نرسیده است که :

شورای عالی استان بر اساس گزارش سازمان بازرسی استان گیلان در خصوص برخی تخلفات شهرداری فومن در دوره گذشته که در مراجع قضائی و بازرسی ، بارها و بارها به عنوان نقطه منفی کارنامه شورای اسلامی دوره سوم شهر فومن مطرح گریده است ، تذکر داده است ؟!! ، آیا ایشان نمی توانستند با بررسی آن گزارشات قانونی سازمان بازرسی ، با ارسال نامه ای مراتب اشراف خود بر تخلفات گذشته قبلی و جلوگیری از استمرار آن را متذکر شوند ؟!!

– آیا خانم مدیرکل ، از نامه شورای عالی استان و سازمان بازرسی استان گیلان در خصوص جلوگیری از دادن هرگونه مسئولیت به مسئول مالی وقت و فعلی شهرداری فومن ، اطلاع و حساسیتی نداشته اند ؟!!! و می خواهم تأکید نمایم که این فرد همان مسئول مالی است که بنده به عنوان ناظر در حدود وظایف قانونی ام بر اساس انتخاب و رأی اعضای شورای شهر فومن در این مدت مصادیق اقدامات شائبه برانگیزش را شناسایی نموده و خواهان بررسی و جلوگیری از اقدامات خلاف قانون و تضییع حقوق بیت المال و احقاق مطالبات به حق شهروندان شهرم بوده ام !!

ج –  از جمله مصادیقی که می توانم پاسخگوی مطالب مطروحه از سوی خود در طول سه سال و اندی که از عمر شورای چهارم گذشته ، باشم و بارها مورد اعتراض بنده ، چه به صورت شفاهی و چه به صورت کتبی واقع شده و آنها را به استحضار شما و دیگر همکاران رسانده ام و حاضرم در هر مناظره ، گفتگو و محکمه ، ادله و مستندات خود را به صورت شفاف و منطقی مطرح و مسئولیت آن را قبول نمایم به شرح ذیل است و چنانچه مستندات تخلفات برشمرده ذیل ، منطقی و مستدل نبود !! در همان زمان از شورای شهر استعفا داده و خود را لایق حضور در شورای اسلامی شهر فومن نخواهم دانست ، ولی اگر با ادله و مطالب منطقی و اقناعی توانستم این تخلفات را ثابت کنم امیدوارم آقای شهردار ، شهامت این را داشته باشد تا بیش از این خود را به مردم شهرم تحمیل نکند !!

جناب آقای سید نورالدین نعمتی ، ریاست محترم شورای شهر فومن ، حتما مستحضر می باشید که :

اصرار بر تحمیل بیش از حد برای ماندن در مسندی که خوشایند مردم آن شهر نباشد بسیار ملال آور خواهد بود ؟!!

لذا تمایل دارم مجدداً برخی از مصادیق خارج از ضوابط و مقررات مالی شهرداریها ، که نتیجه بررسی و مداقه های میدانی اینجانب بر اساس وظایف محول شده بوده را جهت توجه مجدد اعضای محترم شورای شهر فومن و همچنین سرکار خانم مدیرکل و دستگاه های نظارتی و بازرسی به شرح ذیل بازگو نمایم.

– خرید های کف پوش بدون استعلام بهاء از اصفهان که خلاف قانون و مقررات مالی شهرداریها می باشد !!

– خرید های جداول از نمین اردبیل بدون استعلام بهاء که خلاف قانون و مقررات مالی شهرداریها می باشد !!

– بستن قرارداد با شرکت نقشه هوایی با اعلام منحصربفرد بودن شرکت توسط شهردار و مسئول مالی تحت الامر !! به ارزش بیش از 50 میلیون تومان و جلب نظر اعضای شورا و در نتیجه عدم برگزاری مناقصه !! ، ضمن اینکه تأکید می نمایم اعلام منحصربفرد بودن شرکت مورد نظرشان ، دروغی بیش نبود !!!

– مذاکره جهت عقد قرارداد ساخت 6 سردیس سرداران شهید شهر فومن در محل نمایشگاه تهران توسط شهردار و سپس استعلام بهای غیرمرتبط ، که مدتهاست مردم شهر فومن می خواهند بدانند که نتیجه قرارداد بدون استعلام بهاء !! و ساخت سردیس 6 سردار شهید شهرمان به کجا رسید !!

– شائبه هایی در خصوص برداشت مقادیر زیادی شن از معادن مختلف به مقاصد نامعلوم ، اعتراض مکتوب و عدم پیگیری و کارشناسی موضوع مطروحه و همچنین عدم پاسخگویی لازم توسط شهردار و دست اندرکاران امر !!

– پرداخت حق الجلسات میلیونی در ساعات اداری !! در قالب کمیسیون های مختلف !! به افرادی با دایره محدود و مورد توجه ویژه جناب شهردار !!

– پرداخت پاداش های میلیونی !! به برخی پرسنل و از طرفی پرداخت وجوهی بدون دریافت مجوز از شورای شهر به برخی از افراد خارج از مجموعه شهرداری فومن !!

– واگذاری دکه ساخته شده شهرداری فومن در جنب بانک صادرات خیابان سردار جنگل فومن بدون برگزاری مزایده و بدون اخذ مجوز از شورای اسلامی شهر که بی شک بر خلاف آیین نامه و مقررات مالی شهرداریها می باشد !!

– بستن قرارداد با شرکت پارس تکین ایرانیان برای نصب تلویزیون شهری بدون قید زمان در حالی که بر خلاف مصوبه شورای اسلامی شهر عمل گردیده است !!

– آیا سرکار خانم میرسیدی مطلع نیستند که شهردار فومن ، CD پارک آبی را که حاوی تصاویری بر خلاف شئونات اسلامی بود را در جمع پرسنل شهرداری فومن و همچنین اعضای محترم شورای اسلامی شهر فومن توزیع نموده بود که مورد اعتراض همسرِ سردارِ شهید نظری و همچنین اینجانب واقع گردید ؟!! که شهردار در پاسخ به اعتراضمان

اعلام نمود : که من زنده اش را دیده ام ؟!!!

– آیا مدیرکل محترم دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان خبر ندارند که پیمانکاران و استادکاران مختلف از جمله جدول گذاری و رنگ آمیزی و … را از شهرهای دیگر !! به شهر فومن آورده اند و اقتصاد شهر فومن را فلج نموده اند ؟!! و اغلب پیمانکاران و استادکاران شهر ما بیکار مانده اند !!

– آیا خانم مدیرکل از موضوع فاکتورسازی سبد کالای شهرداری فومن در اعیاد مختلف آگاه نیستند که چگونه در یک مرحله بیش از 400 کیلو مرغ را اضافه تر از حد مصوب ، فاکتور نمودند و حتی جای برخی از اعضای شورای شهر از جمله اینجانب را به عنوان گیرندگان مرغ و سبد کالا امضاء نمودند !! و وقتی ما اعتراض کردیم گفتند که :  مرغ فروش اشتباه کرده است !!!

– آیا خانم مدیرکل محترم در جریان موضوع احدی از فروشندگان در فومن که اخیراً علنی شده است ، می باشند ؟!! که چطور پس از سه سال خرید مستمر ابزار و رنگ و … اعلام شده که متوجه شده ایم که قیمت های تعرفه شده و فاکتور شده توسط این فروشنده بسیار گرانتر از عرف بازار (( بیش از 60 میلیون تومان )) بوده است !! و پس از لو رفتن ماجرا ، از وی خواسته اند که مبالغ خود را هرچه سریعتر با صدور فاکتورهای جدیدی اصلاح نماید و به اصطلاح تخفیف 30 درصدی لحاظ کند !! و این یعنی اینکه آن 30 درصد تخیف نیست بلکه بدین شکل خواسته اند تا صورت مسئله یعنی تخلف و اعمال خارج از ضوابط امور مالی شهرداری را پاک و فروشنده را گناهکار جلوه نمایند !! ضمن اینکه تأکید می نمایم به جای پرداخت پول بعلاوه 30 درصد مازاد بر قیمت ، تسویه حساب در قالب زمین به شکل تهاتر در فرآیند به اصطلاح مزایده صورت پذیرفته است !!!

– آیا سرکار خانم میرسیدی نمی دانند که شهردار فومن نسبت به ته بری و سَربُری درختان شهر فومن بی تفاوت است ؟!! تا جایی که حتی اعتراض مکتوب بنده و یک عضو دیگر شورای شهر رَه به جایی نبرده و کسی که درختان جلوی مغازه اش را سَربُری نموده بود ، اخیراً روی آن تابلویی طراحی نموده که از حد استاندارد خارج بوده و هیچگونه توجهی و اخطاری از سوی شهرداری به ایشان داده نمی شود !!!

– راستی سرکار خانم مدیرکل ، می دانند که سنگ مالون با سنگ لاشه فرق می کند ؟!! و آیا می دانند که شهردار فومن بدون استعلام بهاء سنگ لاشه را از شهر نمین استان اردبیل خریداری نموده و به نام سنگ مالون ، تعرفه می نمود ؟! و سپس تقاضای تصویب آن را به شورای شهر ارائه می نمود ؟! و بعد که با اعتراض ما روبرو شد ، توسط امور مالی تحت الامر !! سه استعلام با دستخط یکسان ارائه نمود و بعد که این موضوع هم مورد اعتراض ما واقع شد ، سپس اعلام نمود که کارپرداز من اشتباه نموده است !! و بعد که ما خواستار توبیخ کارپرداز خطاکار (( به گفته شهردار )) شدیم ، به وی پاداش میلیونی آنهم از نوعِ پاداش کمیسیون ماده 100 اعطاء نمود ؟!!!

د – آری جناب آقای رئیس ، این روزها سؤالات زیادی برای شهروندان فومن ایجاد گردیده که :

چطور شده است که مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان ، با این همه تجربه ، بدون شنیدن اعتراضات یک عضو شورای شهر فومن به حمایت جانبدارانه از مسئولی که مشروعیت حضورش در مسند شهرداری شهر فومن جزء اولین وظایف منتخبین شورای شهر فومن می باشد ، نامه ای را به رئیس شورای فومن ارسال نماید تا جائیکه در افکار عمومی اینطور جا بیفتد که اگر شهردار شهر فومن که به عنوان برند وزارت کشور !! وارد شهر ما شده است ، به خاطر مزاحمت های سید سینا میری نرگسی تا کنون در انجام وظایف خود ناتوان مانده است !! عجب !! مثل اینکه مدیرکل محترم یک طرفه به قاضی رفته اند و حتی به خود زحمت نداده اند گزارشات یک طرفه فرد مورد حمایت خود را بررسی کرده و سپس به جای نامه نگاری ، از آن عضو شورای شهر بخواهند تا ادله و مستندات خود را به استحضار ایشان برسانند !! و این در حالی است که بدون بررسی ، ایشان با این نوع عملکرد مبتدیانه ، شأن و شئون و استقلال شورای اسلامی را به سخره گرفته اند !! و در واقع به اعضای شورای شهر اعلام نموده اند که از مزاحمت های حضوری در محیط شهرداری خودداری نمایند !!!

جناب آقای رئیس ؛ به نظر شما این نوع نامه نگاری جانبدارانه تهدید آمیز در حدود وظایف یک مدیرکل می باشد ؟!!

ریاست محترم شورای شهر ، آیا اعضای شورای شهر نمی توانند به شهرداری رفت و آمد داشته باشند ؟!! یا اینکه فقط یک الی دو نفر نمی توانند به شهرداری رفت و آمدی داشته باشند ؟!! چون اگر این یکی ، دو نفر در شهرداری حضور داشته باشند ممکن است حواس آقای شهردار و یکی دو نفر از عواملش در محور به اصطلاح خدمات رسانی مشوش شود !!

جناب آقای نعمتی ، ظاهراً خانم مدیرکل محترم نمی دانند که ساختمان شورای شهر فومن در داخل ساختمان شهرداری فومن است و اگر شهردار فومن منتی بر ما بگذارد ساختمان شورا را از شهرداری فومن جدا کند ، شاید به این شکل کمتر بتوانیم همدیگر را بب

ین

یم !!  لذا به نظر می رسد که پایش های مدیرکل محترم بیشتر اقوالی است تا میدانی ؟!!

از طرفی خیلی مایلم بدانم که :

– طرح مربوط به شکارگاه 300 هکتاری شهردار فومن چه شد ؟!!

– طرح مربوط به کاهش وزن افراد چاق و یا بالا بردن آمار قبولی های کنکور در شهر فومن چه شد ؟!!

– پایین آوردن آمار جرم و جنایت که جزء طرح های به اصلاح راهبردی !! شهردار فومن بود به کجا رسید ؟!!

– طرح های مربوط به تقویت اقتصاد شهر فومن در چه وضعیتی قرار دارد ؟!!

آیا این طرح ها در حوزه شهرداری برای مردم قابل لمس بوده است ؟!!

اینک سؤال بسیار مهمی که پیش می آید این است که :

چرا مدیر کل محترم دفتر امور شهری و شوراها از منِ عضو شورای شهر ، که برای اداره صحیح امورات شهری و بهبود وضعیت خدمات رسانی وظایفی دارم ، تاکنون دعوتی نکرده اند ؟!

و چقدر خوب می شد تا قبل از اینکه چنین نامه ای را به رشته تحریر در می آوردند ، عرایض و مصادیق اعتراضات بنده را ابتدا شفاهاً می شنیدند و مطمئناً با مداقه در آن ، قدر مسلم در نحوه ادبیات نگارش نامه خود ، تجدید نظر می نمودند ! و یا حتی ممکن بود با استناد به ادله و مدارک منطقی بنده از نوشتن این نامه خلاف واقع خودداری می کردند !!

ضمناً مایلم خدمت سرکار خانم میرسیدی معروض بدارم که بنده از آن دست اعضای شورای شهر می باشم که در کنار هر بررسی ، تحلیل و در کنار هر تحلیل ، نقد و در کنار هر نقد ، پیشنهاد راهبردی و در کنار هر پیشنهاد راهبردی ، دیتیل های کاربردی ارائه داده و می نمایم که در این دوره شورای شهر تمامی پیشنهادات ، نامه ها و مرقومه های اینجانب ثبت و ضبط و گواه بر ادعایم می باشد. اگرچه این پیشنهادات و راهکارهای کاربردی در ابتدا مورد تنفر شهردار فومن واقع شد ، اما در طول زمان آنها را کپی نموده و تصمیم به اجرائی نمودنشان گرفت که به دلیل ناکارآمدی ایشان در حوزه اجرا ، آن طرح ها ابتر گردیدند !!

جناب آقای نعمتی ریاست محترم شورای شهر فومن ، با شناختی که من به طور اقوالی و با اعتمادی که مردم شهر فومن به جنابعالی در دوره چهارم انتخابات شورای شهر داشته اند به این نتیجه رسیده ایم ، که برای نیروی ارزشی همچون شما که سالها در سیاه چالهای رژیم بعثی در اسارت تن به ذلت ندادید و به همراه هزاران اسیر دیگر عزت و سربلندی را برای ایران و از جمله شهر فومن به ارمغان آوردید ، انتظار داشته باشم که از کسی باکی نداشته باشید و بر اساس قانون و مقررات از کیان و شأن و منزلت و جایگاه شورای اسلامی شهر دفاع نموده تا مِنبَعد ، چنین گزارشات کذبی که با لابی !! در خصوص تأدیب و تهدید یک عضو شورای شهر شکل گرفته ، به بدعت تبدیل نگردد ، در غیراینصورت در آینده ای نه چندان دور ، نوبت به دیگران و سپس به اصل (( وَأَمْرُهُمْ شُورَى بَيْنَهُمْ )) خواهد رسید !!!

در پایان ، من حاضرم در یک مناظره عمومی که در یکی از سالن های شهر فومن برگزار گردد ، با حضور استاندار محترم و یا معاون عمرانی محترم ایشان و یا سرکار خانم میرسیدی (( مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان )) و نماینده محترم فومن در مجلس شورای اسلامی ، به قضاوت شهروندان فومن ، تمام مدارک و ادله خود را به استحضار و اثبات برسانم.

اینجانب با مردم شهرم عهد بسته ام تا آخرین نفس نسبت به منافع شهرم ساعی بوده و از هرگونه تخلفات و اشتباهات احتمالی جلوگیری نموده و در صورت تعمد به تکرار این اشتباهات و تخلفات ، اقدامات قانونی لازم را جهت جلوگیری از آنها به سرانجام برسانم. لذا به استحضار مردم فهیم فومن می رسانم که اگر نتوانستم سیستم ناکارآمد فعلی شهرداری فومن را با کمک چند عضو شورای شهر کارآمد کنم ، یقیناً به دنبال تحصیل و علم آموزی خود رفته ، تا مسند شورای شهر به دست کسانی بیفتد که به جای من بتوانند با متخلفین علاوه بر برخورد منطقی و قانونی ، برخوردهای دیگری نیز داشته باشند و یا همچنان همانهایی بر مسند بمانند که جهت حفظ موقعیت عضویت شورای شهری شان ، مسامحه می نمایند و عافیت طلبانه سکوت را در هر موقعیتی بر حمایت از عدالت ، صداقت ، مساوات ، کارآمدی و خدمات شایسته و بی منت ، ترجیح می دهند !!!!

در انتهای عرایضم ، این بیت شعر را ، هدیه می نمایم :

هر که را آئینه باشد روبرو ، زشت و نیک خویش می بیند در او

آینه چون عیب تو بنمود راست ، خود شکن ، آئینه شکستن خطاست !!

و من ا… توفیق

عضو شورای اسلامی شهر فومن

سید سینا میری نرگسی